Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

La multe lunite Robin de Andra si Rares de Gabiko !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


La cat mai multe lunite sanatoase si fericite, Robin si Rares!!!! Sa cresteti mari frumosi si sanatosi!

Va pupam fetelor! Multumim pt aprecieri!

Azi a stat mama 2 ore cu M, si am tras si eu un pic pe dreapta, mama ce fresh sunt! :)))))))
M-am cam contrazis cu mama pe seara acum. Ea pana acum nu prea s-a bagat in treaba mea, dar tot suna bunica mea si ii baga in cap idei: ca de ce nu-i dau gris copilului, mere cu biscuiti, paine si alte alea!
Ca ce, doar legumele alea....aia e mancare?
M-am enervat un pic, dar am zis ca sa ma lase in pace.
Ca cica o sa fac copilul un sclifosit la mancare.

Cand a auzit mama ca de la 6 luni e recomandata diversificarea, se inchina...ca de ce? cum sa stea copilul atat "nemancat"?

Deci...no comment! Dar asa ma enerveaza ca sunt atat de inchistati in mentalitatile lor mai toti si nu vor sa priceapa ca lucrurile nu mai stau ca pe timpul lui Papura Voda!

De maine incepem si noi fructele.
Sunt convinsa ca o sa-i placa mult.

Seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

LML Robin de Andra si Rares de Gabiko!

n-am citit din urma nimic!
revin, daca nu se trezeste piciul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Multe lunite frumoase Robin si Rares! Puuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

La Multe Lunite pentru Robin de Andra si Rares de Gabiko!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Buna dimineata, doamnelor! Sa aveti o saptamana minunata!
Elly, nu te necaji, asa a prins ea, vremurile alea sunt puternic intiparite in mintea parintilor nostri. Sa stii ca eu paine ii mai dau. Lui M nu i-am dat cand era asa mic, dar acum am mai citit una-alta si dpmdv e ok. Ii pun in mana o bucata si mozoleste singura.
Tin minte ca si mama imi reprosa ca il cresc pe M 'de pe internet' Eu ii raspundeam, ca sa nu ma enervez si ca sa ii indulcesc reactia, ca l-am si conceput pe net. :)) :))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Aever, m-am gandit la tine aseara. Am vrut sa dorm macar un pic linistita (ca dupa episodul cu cazutul din pat, nu am reusit sa ma odihnesc bine noaptea trecuta) si dupa ce a adormit bine, am mutat-o in patul ei. Dupa vreo 10 minute s-a pus pe plans amarnic, tare-tare. Am luat-o in brate, am leganat-o, am mangaiat-o, i-am dat tzatza, a adormit. Am asezat-o iarasi binisor in pat, m-am bagat la un dus si iarasi, peste vreo 5 minute plans sfasietor. A luat-o sotul meu la mangaiat. Pana la urma am luat-o cu noi in pat. Nu s-a mai trezit plangand asta-noapte, a dormit bine. Cred ca nu voia sa doarma singura, obisnuita fiind cu noi in patul mare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Multumim, Miha, Ellyshor, Albinutza, Elena, Mirela Iata ca a facut si mandrul meu jumatate de an, o sa pun poze mai tarziu si pe picasa si pe FB
Anita, Dzeu e mare, am patit si eu o faza la fel cand avea fii-mea pana in 6 luni, isi infasurase ceva in jurul gatului, nici nu vreau sa-mi amintesc

LML Bianca de Ionelu si Vladut de Cuchilici !!!

Despre mine ce sa va mai zic? Am cazut pe scara de la etaj pana la parter, am rupt o treapta. Ghinionul ma urmareste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Vai de mine, Andra! Esti intreaga?
Zic sa va sfatuiti cu un preot, sa faceti o sfintire in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2012 spune:


Va invit in casuta noua!

Capitolul 16

Mergi la inceput