Bulgarasi de ianuarie-februarie 2013 (cap 28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Buna fetelor!

Acum savurez si eu o cafeluta cu mult lapte. Astept sa vina pitica de la gradi, e in pregatiri pentru serbarea de Craciun si imi canta mandra tare ce a invatat. Si e tare dulce cum se chinuie ea sa isi aduca aminte fiecare cuvintel. Si eu abia astept sarbatorile, saptamana asta vreau sa ma ocup de cadouri ca nu vreau sa ma prinda nepregatita si nici nu am chef sa iau aglomeratia in piept, asa le iau eu linistita. La sot e mai greu, ca la fata am ochit deja ceva. Sotul finut aseara cica hai sa intram un pic pe la telefoane sa vedem ce a mai aparut, deci mosu imi aduce telefon nou, cica il merit, am fost cuminte.

Ieri am iesit si eu, am profitat de vremea buna si am stat cu fata in parculet, iar spre seara ne-a scos sotul la cinema si la o pizza. A fost tare placut sa mai ies, desi in timpul filmului deja simteam ca tre sa ma intind.

Mamica de Ana–Adelina (24.09.2007) si 27 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Asa e o iesire la aer nu se compara cu nimic. Si eu sunt tare plictisita si din cauza asta devin irascibila, dar incerc sa imi ocup timpul, mai o carte, am inceput sa ma uit la seriale, fac ordine prin toate sertarasele si incerc totusi sa vad partea buna a lucrurilor. Cand mergeam la serviciu nu mai aveam timp deloc pentru mine, asa ca incerc sa profit la maxim de momentele astea de respiro.

Gandurile rele vin si pleaca, incerc sa le alung repede sunt si la mine destule.

Mamica de Ana–Adelina (24.09.2007) si 27 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Mami urata intamplare. Din pacate astfel de oameni exista, important e sa le aratam ca nu pot face chiar tot ce vor ei. Cred ca ai o meserie tare frumoasa.
Si frumoase nume ai ales pentru fetitele tale.

Mamica de Ana–Adelina (24.09.2007) si 27 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Am vazut si eu stirea cu vaccinul, iti cam da fiori, totusi se merge in continuare, cica unii medici au gresit dozajul. Cam ciudat.... Asa mi-a fost mereu teama cand mergeam cu pitica la vaccin.

Mamica de Ana–Adelina (24.09.2007) si 27 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Si eu cred ca este abureala asta cu gresitul dozajului. Eu, daca atunci cand nasc nu va fi disponibil alt vaccin, voi refuza vaccinarea asta si o aman pt cand va fi disponibil si alt vaccin. Oricum, in primele luni nu o sa-l scot in multimi unde ar putea intra in contact cu boala.

30+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Nici eu nu sunt de acord cu iesirile in aglomeratie cat sunt mici. Dar ati fi surprinse cati bebelusi erau carati aseara prin mall si era full nu aveai loc sa arunci un bat. Cica imunitate.

Mamica de Ana–Adelina (24.09.2007) si 27 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Mai, nici sa-l tii sub un clopot de sticla, dar nici sa-l expui aiurea, mai ales asa mititel. Dupa 3 luni zic eu ca e mai ok

30+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Katy, am avut greturi de la inceput. si nu au trecut de tot niciodata. s-au mai ameliorat o perioada, dar nu am scapat definitv de ele.

Am vazut si eu stirile cu vaccinul. e foarte naspa situatia. eu la stefan am prins de la cantacuzino. si n-a avut nici o reactie urata. in schimb fina mea a facut vaccinarea cu cel nou. si a fost nevoita sa repete de 3 ori pana acum (n-a ramas urma),de fiecare data cu reactii. nu atat de grave incat sa ajunga cu bebe la spital, dar neplacute.

Anca, Stefan (13.01.2008) si 33+ cu
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca.b


Am vazut si eu stirile cu vaccinul. e foarte naspa situatia. eu la stefan am prins de la cantacuzino. si n-a avut nici o reactie urata. in schimb fina mea a facut vaccinarea cu cel nou. si a fost nevoita sa repete de 3 ori pana acum (n-a ramas urma),de fiecare data cu reactii. nu atat de grave incat sa ajunga cu bebe la spital, dar neplacute.




A repetat de trei ori? Mi-e groaza numai la gandul asta! Poate se remediaza problema pana nastem noi. Sper si eu.

Mamica de Ana–Adelina (24.09.2007) si 27 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Fetele in concediu medical am si eu o intrebare. M-au sunat de la hr sa ma duc sa iau cm inapoi ca nu sunt corecte. Cica la concediul in continuare trebuie trecuta la prima zi, ultima zi a ultimului concediu. Concediul initial l-am avut de pe 26 pana pe 31 oct, apoi in continuare dr mi-a dat de pe 1 pana pe 11 nov si cica trebuia de pe 31 pana pe 11 si tot asa. Ma gandesc acum ca nu sunt prima pacienta careia ii da dr concediu, chiar sa nu stie? La voi cum a fost? Macar sa fiu lamurita.

Mamica de Ana–Adelina (24.09.2007) si 27 sapt

Mergi la inceput