Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *454*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Salut!

Ce tari sunt picii vostri cititori si pasionati de carti!
Al meu sa nu le vada, clar, daca e asa mare sofer (si internaut cu experienta ). Mai citim impreuna la comp cu Apolodor si Amedeu, dar cam atat! Chiar si la "cartile" de pe tableta face bube cand trebuie sa asculte vreun povestitor, daca nu gaseste buton de inchis autoplay-ul, mai bine se lipseste si inchide povestea cu totul! Si nici de scris nu scrie! Dupa ce mi-a bazgalit tot peretii la Madrid, aici nu vrea deloc sa se produca artistic! Ma bucur insa ca de 3 zile a intrat in faza plastilinoasa si plastilineste la greu,el singur (pana acum imi comanda mie, iar eu executam). Are multa imaginatie si e asa simpatic!

Olishka, pe Luca l-a palit amorul pt HW acum vreo 3 luni si ceva, cu ocazia unui pachet HW de 5 masini, de care s-a indragostit pe loc (desi mai avea cateva mai vechi marca asta, insa cred ca vederea mai multora la un loc i-a declansat apetitul de colectionar). Si odata captat interesul, s-a gasit si materialul la indemana (magazinul aproape si mii de clipuri de prezentare pe net, e foarte documentat omul si la zi :)). A mai avut diverse perioade, ba cu Cars, ba cu Mario bros, ba cu Angry birds, personaje pe care le iubeste si acumadar niciuna nu a tinut atata si cu asa intensitate. Sper sa-i treaca la un moment dat...
Legat de "grupa voastra mica" :))), e super ca David apreciaza jucarii potrivite si pentru Leon. Ca el oricum are acces si la alea mai de copii mari, de la Chiti. Sper sa fie mai vesel David azi . Felicitari pentru Leon umblaret!!

Novus, !

Noi o taiem afara ca a iesit soarele!

Editez sa adaug: Multa sanatate bolnaviorilor!!!
Mada, sanatate multa, si tie, si burtoiului! Hai ca mai aveti un pic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Sophia nu e intelectuala deloc, niciodata nu i-a placut sa-i citesc, nici acum, de cand e mai maricica. Nici io n-am insistat, ce-i drept:)) Cand era mai mica si incercam sa-i citesc, imi smulgea cartea din mana, mergea ea cu degetul pe cateva randuri si mormaia pe japoneza, apoi o inchidea ostentativ si nu mai aveam ce pune mana pe ea.
Silvi, io vigantol nu i-am mai dat Sophiei de la 1 an dar sincer si pana atunci mai uitam, mai ii dadeam din 2 in 2 ile, mai uitam si cate-o saptamana...
La cadouri nu ma bag, nici nu sunt pasionata, nu caut din timp, nu am hobby-ul asta de "pus la punct lista", improvizez pe loc ce cred ca ar avea succes la Phi si gata, cum spuneam ea nu are inca preferinte. O nimeresc eu cumva si de data asta:))) Cardul e gol fiindca lui huzband i-au aparut intarzieri de plata de la 3 locuri in care a muncit in septembrie-octombrie (dintr-un loc intarziere de 1 luna, din altul 3 saptamani si din altul 2...cateodata ma gandesc ca mai bine ca mine la buget, ca daca ziua X e zi de salariu, apoi in ziua X am banii pe card!). Asa ca in teorie avem ceva banuti, in practica...asteptam sa se indure angajatorii lui huzband:)) Rasu'-plansu', nu alta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

dodo, of ce situatie! alta perioada pentru concediu fara plata nu se gasea? nu ca in alta perioada a anului e de dorit dar acum de craciun, sfarsit de an, intotdeuna cheltuielile sunt mai mari...

eu tot am sperat sa ne luam alta masina si sa venim la moeciu sa va cunoastem. pe cele excursioniste, dar acum sperantele sunt slabe. banii de care dispunem nu ajung decat pentru o masina care nu indeplineste cerintele sotului meuca din partea mea orice masina e buna daca indeplineste conditiile unei calatorii in siguranta. iar cel care ne-a lovit masina tot ne-a ametit si pana la urma nu cred ca va da ceva. adica cei de la politia de acolo de unde s-a produs accidentul zic ca ei au facut tot acu daca nu ne intelegem amiabil sa il dam in judecata. si probabil ca o sa il dam dar nu stiu cand si daca imi mai recuperez ceva.
oricum, ideea finala e ca fara masina nu venim nicaieri si deci nu ne intalnim, nu pot sa merg la constanta la cumparaturi deci voi face cumparaturi pe net si din Tulcea, si tot asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Cum spuneam, am fost astazi la echo. Bebe e bine, a crescut, are 1190g , e kiar cu 6zile in avans, deci inca nu avem probleme din cauza rezistentelor alora pacatoase crescute... Nu sunt ele foarte crescute, dar tot ar fi trebuit tratate, dar cum am sangerat dupa vreo saptamana de tratament... l-am oprit. Se pare ca inca e ok si fara, asa ne abtinem.
Colul e convenabil...
Doamne ajuta!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 27+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!



felicitari! ma bucur ca esti Ok si tu si BB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

ilinca, eu pana acum vit D i-am dat din octombrie pana in martie, asa imi spunea pediatra, da anul asta am uitat.

si am uitat sa transmit sanatate Evei si tuturor ghioceilor muciosi, tusiciosi etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi8
eu tot am sperat sa ne luam alta masina si sa venim la moeciu sa va cunoastem. pe cele excursioniste, dar acum sperantele sunt slabe. banii de care dispunem nu ajung decat pentru o masina care nu indeplineste cerintele sotului meuca din partea mea orice masina e buna daca indeplineste conditiile unei calatorii in siguranta. iar cel care ne-a lovit masina tot ne-a ametit si pana la urma nu cred ca va da ceva. adica cei de la politia de acolo de unde s-a produs accidentul zic ca ei au facut tot acu daca nu ne intelegem amiabil sa il dam in judecata. si probabil ca o sa il dam dar nu stiu cand si daca imi mai recuperez ceva.


Aoleu!!! Cum nimic!? Pai si asigurarile!? Nici de-acolo nu aveti sperante sa va recuperati macar o parte din bani?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 27+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Apropos de calatorii... Tare ma oftic ca nu mai ajungem anul asta la congresul de neuroradiologie de la Gura Humorului! Nu ca m-ar kinui pe moment vreo sete de stiinta , desi ii promisesem lui Costin ca ii fac o lucrare frumoasa interdisciplinara... eu ma oftic ca ne-am distrat si, mai ales, am prins super reduceri anteCraciun in... Suceava.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 27+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Mada viiiiiiin!!! la ce ora mergem? Cu cine mai vii?
Felicitari pentru bebe avansatu

Simply noi in continuare fani angry birds. La fel ca si Lucosu, studiaza zeci de filmulete, mai ales pe yotube cand nu stie sa castige vre-un nivel. Am fost la H&M si era tare fericit ca a gasit multe chestii cu pasari. Este super incantat de chilotii lui cu Angry Birds, dar mai ales de ghiozdanelul lui in forma de pasare. Fiecare cu ce-l doare

Aoleu cat ceasu....fug sa iau copilul de la gradi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Mada viiiiiiin!!! la ce ora mergem? Cu cine mai vii?
Felicitari pentru bebe avansatu



Pai cu Costin, ca in sunt ca oul, tre sa ma ia, sa ma depuna, sa ma ia inapoi... si nici nu pot sa stau pana la 5, cand termina Cati, sa ma intorc cu ea.

O sa venim de la 10, ca sa ajunga si el la job2 pe urma...

Ne vedem acolo, da?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 27+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!!

Azi am fost pe teren din nou , e fain ca dupa fiecare iesire din asta o duc pe colega mea in cate un magazin mare, azi am mers la Lidl unde am vizualizat casuta partial desfacuta care e wowww , figurinele sunt cam cat degetul iar casuta cred ca o sa fie cam cat cutia de inalta montata si ca latime cam tot asa

Apoi am venit acasa, am luat-o pe Ada si am mers la pediatra noastra care a venit din vacanta sa ne asigure ca suntem bine si sa mai povestim cu ea, ne-a spus sa luam vit D3 de la Fittermann pana in aprilie, asta in loc de vigantol pt ca cica nu are nimic daca sta desfacuta sticla

Apoi ca sa nu imi ies din ritm, am plecat la Metro sa facem lista mosului cu Ada care s-a oprit asupra unui lego care il achizitionasem deja in dublu exemplar , a fost foarte iritata de un urs povestitor care nu se mai oprea din vorbit si mi-a spus ca nu am voie sa incerc jucariile in magazin apoi si-a mai ales un catel care facea nu stiu ce dar pe care sincer nu cred ca il va primi sau poate unul mai mic

Cu cartile noi suntem pasionate inraite, in fiecare saptamana cumpara cate o carticica cu Omi si zau ca se bucura aproape la fel ca de un kinder , ma bucur tare mult ca ii plac, are si grija de ele, le rasfoieste si stie deja multe povesti cap coada, tre' sa o filmez sa va distrati, da paginile de zici ca citeste din carte , ea care habar nu are de vreo litera
Mos Nicolae si la noi e cu dulciuri si carti

Cam atat !


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput