Bobocei de sept-oct 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Mirabela, alor nostri putem sa le zicem Frichinel, Frecusel si altele. Lui Calin zi-i mai bine Cumintel sau Model :)) dupa cum doarme el singurel asa

Gata, am pus si eu poze artistice pe contul comun. Am stat pe scaun cu ea pe perna de alaptat si mufata de san. Mi-a amortit fundul de nu-l mai simt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Ati mai obtinut informatii ref la banii de la stat pentru 18 ani?
Ati facatu vreo una asigurare de studii pentru copii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Stela, e bine ca ai dat placinta pe tine! Eu am mancat mai devreme niste placinta cu dovleac si a curs dovleacul pe ea :))

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Buna fetelor...am reusit si eu sa mai citesc...nu de alta dar mi-a intors sotul desktopul spre canapea si sch mani alaptam si citim:)
Raportam si noi program haotic ma linisteste ca nu sunt singura...bb e la san cate 10-20-30-60 min dp sta 15 min doarme si de la capat...noaptea uneori avem nopti bune cu trezit la 3-2-1 ore sau ca ieri...dormit 11-1 dp de la 5.30-6.30 si dp 8.30-9.30...mameloanele ustura dor...ma tot gandeam ca poate nu-l pun eu bine...uff...poate nu se satura de aia vrea asa des...dar vazand ca nu sunt singura ma calmez...dar de azi am inceput sa beau ceiut fenicu/anason/chimion(mi-au adus ai mei...
In rest...duminica am fcut febra...mare...de la sani..si plangea bb pan scadea cu panadol febra...ca peste38 nu alaptezi....si bb invatat sa suga candvrea el....n-am scapat si sunt pe antibiotic puternic dar alaptez...sper sa scap sa nu se intorca infectia....eu inca nu m-am muls..doc meu mi-a zis ca-i cerc vicios...ce sa zic...am incredere in el l-am incercat in multe ani de zile si a avut dreptate sper sa aiba si aici....mie mi s-au tot infundat canalele pe rand...plus mastita...jumatate san rosu/tare...
PUpici multi boboceilor si mamicilor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Fetelor gata, chiar nu mai pot.
Imi regurgita iarasi cu o gramada de sange. Si nu e de mirare daca ma gandesc ca mmeloanele mele sunt numai rani. Eu renunt, cu toate parerile de rau si mustrarile de constiinta.

Adriana, mamica unei minuni - Daria Maria - 2 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Olivette raportez si eu un fund amortiiiit mama mama:)))))))) mai stau tureste mai incerc sa ma intorc pe parti...da nica...e anesteziat si rosu cu modelul huselor:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Moro, bine ai revenit! Eu stiam ca nu se intrerupe alaptatul daca ai febra. Asa am auzit/citit, n-am trecut prin asta.

Adrianadana, imi pare ca treci prin asta. Eu nu as renunta de tot, in fine, eu am si facut tot posibilul sa alaptez... Daca faci o pauza de cateva zile si te mulgi ca sa vezi daca mai curge sange? si in acest fel sa stimulezi totusi si lactatia sa nu se opreasca. Eu asa as face, i-as da lp cateva zile si in zilele alea m-as mulge. Daca scoti lapte curat poti sa i-l dai si pe ala. Acum tu faci cum crezi tu ca e mai bine. Vorba Oanei copilul are nevoie de o mama cu toate tiglele pe casa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Carmen, prin decembrie cand mai are sotul liber il trimit la Trezorerie sa vedem ce e cu acel cont.

Asigurare de studii nu i-am facut. Cred ca rezulta mai multi bani daca ii depun lunar la banca. Vreau sa depun la BCR alocatia ei si sa mai pun 200 lei/luna. Au ei un program de economisire - creditare, in care daca virezi anual minim 4000 ron, statul iti da prima de 250 euro/an timp de 5 ani, dar nu ai voie sa scoti banii de acolo in perioada asta. In 5 ani primesti 1250 Euro degeaba, ceea ce nu e de lepadat. (asta e tot pont luat de la mamicile de piersicute).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Olivette daca mulg fara sa suga el inainte nu iese nimic. imi cumpar pastilele si da ca vad ca nu reusesc asa... oricum mi-e teama carana e in interior si oricum nu se vindeca...

Adriana, mamica unei minuni - Daria Maria - 2 aprilie 2008

Mergi la inceput