Bobocei de sept-oct 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Bun gasit!
"Suculetul" nu ajuta la kk. Decat cel de portocale care este extrem de acid si pt adult. De asta nutritionisti nu recomanda seara sa mananci portocala indiferent daca ai 20 sau 80 de ani.
Kytana, ca o mama ce a facut depresie pt ca bb plangea nu pot sa-ti spun decat ca la tine este cheia.
Tu trebuie sa fi calma si relaxata stiu, usor de spus greu de facut. ce ma ajutat pe mine cel mai mult... de pe la 6 luni am primit cel mai bun sfat. nu mai spera ca in noaptea asta bb va dormii. gandeste-te ca in fiecare noapte bb se va trezi... fa-ti un plan in gand... pe la ce ore...pregateste-te psihic pt urlete si nopti nedormite. Cum reactionezi, ce poti face cum sa va fie mai bine si mai comod.
Eu aseara am dormit cu fata pe burta...pana a venit baiatul (2,8ani) si imi soptea la ureche ca vrea si el pe burtica lui mami
Uneori merge, uneori nu... asta e viata...
unii bebelusi dorm toata noaptea, unii au cate 2-3 treziri iar altii nu dorm toata noaptea multe luni la rand.


& fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Adina si prima pediatra a lui D care era de moda veche a zis sa-i dau suculet de mere si morvov de la o luna jumate, cand am auzit am schimbat-o imediat. Eu daca il alaptez exclusiv pana la 6 luni si daca nu da semne ca nu se satura, nici nu ma gandesc sa-i dau altceva. Daca tot incepi, macar sa ai grija sa iei morcovi de la tarani, romanesti, sa nu fie din import ca-s plini de prostii, e valabil si la mere.



*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput