Mamici fericite cu mai multi copilasi (14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Mamicilor, unde sunteti? Nu veniti la povesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Nimeni...cand am venit si eu nu veniti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna ziua mamici!
Suneti toate ocupate din cate vad eu!
In sfarsit am facut amniocenteza.Am primit rezultatele de la testul rapid si nu are nici o trisomie si este baietel.Mai avem de primit si restul de rezultate peste 20 de zile.Multumim lui Dumnezeu si sa speram ca si rezultatele finale vor fi bune!
Am fost intr-un stres maxim ,nici nu mai vreau sa-mi amintesc.
Sper ca toate mamicile si copilasii sunt bine!
Salutari!

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Vioika, imi pare bine ca ti-au iesit bine toate analizele. Continua sa ai mare grija de tine !
Mihaela, tu cum mai esti cu cei trei muschetari ?

La noi nu s-a intimplat nimic extraordinar, decit ca a nins si ca anul scolar continua. Au avut pina acum controale si teme, le fixeaza mediile pe primul trimestru (apoi va incepe trimestru 2 din punt de vedere administrativ).

A, uitam : cea mica nu mai vrea la basket, caci spune ca vrea sa studieze mai mult la pian. (ca o mama nedemna ce sunt, imi convine situatia caci nu mai fac doua drumuri dus-intors )

Noi suntem ocupati sa comandam una-alta la Mos Craciun . Cel mare mai vrea inca jucarii Lego (o sa aiba acusica 15 ani).
(de fapt toti vor jucarii).

Va pup in grup mamici harnice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Buna mamici! Tot pe fuga ca de obicei, bucurosi ca acusi se termina scoala si incepe vacanta, vine mosu'.
Mik, sa sti ca si copii mei sunt disperati cu lego, toata ziua asta ar face, si asta nu-i rau, doar ca tot timpul cer alt lego. Le-am spus ca acesta este ultimul an in care li se mai cumpara lego, deja avem f mult, plus ca este f scump, chiar le spuneam ca daca facem o socoata cat a coostat tot lego luam o masina.
Vio ma bucur ca ti-au iesit bine analizele si ca-i bebe sanatos. Sa va bucurati de el. Ce spun ceilalti ca este baiat? Va doresc multa sanatate si sunt convinsa ca va fi bine!
Noi ocupati cu scoala, note una dupa alta, stres la Bogdan , acum spre sfarsitul scolii. Este mai bine, a inceput sa aiba mai multa incredere in el, inca merge la psiholog, rezultate la scoala are mai bune, dar mai avem totusi de muncit la ambitie, este foarte superficial, se "aprinde" repede, dar la fel de repede se plictiseste. Vlad este super ok la scoala, il lauda d-na, si la el a ramas problema cu kg, nu reusesc sa-l ambitionez sa slabeasca, mi-e groaza acum ca vin sarbatoriile si ca va profita sa manance si mancare si dulciuri. Alexandru este cam agitat, trebuie sa ma concentrez mai mult pe el si sa-l mai domolesc. In rest ok, asteptam sarbatorile, ziua lui Bogdan care este in 24 si nu stiu cum sa o tinem, pt ca pe 24 nu prea vin multi pt ca majoritatea vor acasa. Anul asta implineste 12 ani si i-am dat o varianta sa merga cu colegii, prietenii la o piza, un suc, sa nu mai tinem acasa cu ei, sa fie doar cu familia in 24, dar nu vrea. Acasa nici nu stiu cum sa ne organizam cu colegii, ce sa faca, cu ce sa-si ocupe timpul. Poate imi dati idei.
Aaaaaaaaaaaaaa ....... era sa uit, luni am 3 saptamani de cand nu mai fumez, este o f mare realizare pt mine, nici eu nici sotul nu mai fumam. Nu este usor, dar partea cea mai grea a cam trecut, acum trebuie sa am grija sa nu ne mai apucam. Partea nasoala este ca ne-am cam ingrasat si ca mancam destul de mult, dar sper sa ne reglam.
Voi ce mai faceti? Ce veti face de sarbatori, in vacanta??????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Ziua buna! In urma cu ceva mai mult de un an nu aveam inca nici un copilas in batatura, insa in curand vom avea trei asa ca am poposit pe la voi pentru ca am multe de invatat

Miha, felicitari pentru lasatul de fumat! Eu imi amintesc de ziua mea de nastere la 12 ani, de fapt toate zilele de nastere pana am plecat de la ai mei le-am facut acasa (nici nu erau asa de multe optiuni pe vremea aceea), insa de toate imi amintesc cu drag, si mai ales la 12 ani nu mai aveam nevoie sa pregateasca parintii nimic special, doar niste platouri cu sandvisuri si prajituri si ceva de baut, un casetofon, si in rest, ne faceam noi de treaba si ne distram super. Asa ca eu zic sa nu-ti faci griji, intreaba-l pe Bogdan ce i-ar placea/daca i-ar placea ceva special, si in rest, lasa-i pe ei sa se organizeze.

Mik, felicitari pianistei si spor la craciunit!

Vioika, felicitari pentru rezultatele bune la amnio! Noi suntem apropiate cu DPN-ul.

Doina, sper ca a fost totul ok la operatie, recuperare usoara!

Mira, multa sanatate sotului! Mi-e tare drag sa citesc de fetele tale, cat de apropiate sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Lai puicutza, ar tebui sa ma vezi in fata monitoruui cu un zimbet larg pe fata. Felicitari ! Auzi la ea, unu + doi ! Bravo ! Ma bucur enorm !

Mihaela, sa ne spui cum ai organizat petrecerea pina urma. Uu ar trebui sa o serbez pe cea mica, insa e sfirsit de trimestru si copilasii vor fi in vacanta. Atunci o sa-i facem party in ianuarue.

Mira, cum te descurci ? e mai bine ?

Doina, cum s-a terminat votul pentru Dan ?

Voika, tu esti bine ? stai la cald ? reusesti sa te odihnesti ?

Noi mai avem o saptamina de scoala, la mine e foarte incarcat cu proiecte, cursuri si sustineri. La cel mijlociu suntem convocati la scoala sa-i luam notele. Am fost saptamina trecuta la cel mare si ne-am intors mindri ca niste pauni (eu si taica-su ).
Am oarece necazuri cu cea mica, o chinuie niste "proaste" la scoala, insa nici e mea nu e foarte despteapta, caci se supara si scoate niste insulte de zici ca a trait la cort intre tigani. O sa trebuiasca sa trec sa vorbesc cu directoarea.

Va pup in grup pe toate si mai apar eu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Mik Spor la treaba pe ultima suta inainte de sarbatori, felicitari pentru baiatul cel mare si La multi ani anticipati cu enorm de multe bucurii si impliniri pentru fetita ta!

Noi plecam maine spre Romania, mergem apoi si la socri si abia peste vreo luna ne intoarcem acasa. Probabil nu voi intra prea mult cat suntem plecati, va imbratisez cu drag si va urez Sarbatori fericite si luminoase si un An Nou excelent cu multe surprize frumoase in sanul familiilor voastre minunate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

buna seara
Lai bine ai venit. Ce curaj pe voi sa plecati atat drum lung acum pe vremea asta. Cand vin bebelusii pe lume?
multumesc fetelor ca va ganditi la mine. Mik nu e bine e tot mai rau. Cel mai rau e ca nu vorbeste cateodata zile intregi nimic. eu am ajuns intr-un punt mort cu el si nu stiu pe unde sa o apuc.
copii sunt bine, se pregatesc de Craciun si de vacanta. La scoala au lasat-o mai moale cu invatatul in schimb fac tot felul de globuri care mai de care mai interesante, piticoata ne-a facut singura cadouri de Craciun, le-a adus acasa dar nu avem voie sa le despachetam inca. Ei nu au primit pe luna decembrie nici o tema, in afara de citit cel putin 10 min in fiecare zi, plus o lista intreaga de alte indeletniciri "voluntare". sa cante ceva, sa citeasca o poveste fratelui/surorii, sa puna masa, sa aspire sa-si faca curat in camera, sa faca cumparaturile, sa ajute la gatit......
am avut si zapada, fericire mare. a fsot destul de frig cat sa tina cateva zile bune. Acum abia astepata sa mergem la socrii de Craciun si sa skieze.

eu am profitat ca sunt racita bine si am primit concediu medical 3 zile, de mi-am facut cat de cat curatenie prin casa, am facut biscuiti de Craciun, si am mai rezolvat una alta.... Azi m-am reintors la servici si mi-am comandat antibiotic si codeina pentru tusesc rau.

Miha felicitari. Cred ca greul l-ati depasit. Acum 3 saptamani i-am tinut ziua Dariei. A invitat 8 fete. noroc ca au venit numai 5. Eu m-am speriat nitel ce fac cu atatea fete dar spre uimirea mea, nu m-au vrut. Am "mesterit" ceva impreuna dar abia au apucat sa termine. S-au dus sus la fete in camera si s-au simtit rau stanjenite de cate ori m-am ivit eu pe la ele. zic si eu ca Lai intreaba-l ce-si doreste.

Va doresc sarbatori fericite si linistite... mai vin eu pe aici.

.....si cateva poze la Geburtag-ul nostru
https://picasaweb.google.com/117646415556753840331/December3201202#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Craciun fericit!
Cum sunteti? A venit mosul la voi?
Lai bine ai venit printre noi, sunt convinsa ca te vei descurca foarte bine in postura de mama de trei copii, mai greu cred ca va fi pana cresc putin gemenii. Te va ajuta cineva cand apar bebeii?
Mira cum stai cu raceala? Imi pare rau sa aud ca nu este bine sotul tau, cred ca ar trebui sa stati de vorba sa-l inveti sa comunice.
Noi ne-am chefuit pe 21 cu colegii lui Bogdan si prietenii nostrii, a fost mare agitatie, dar a trecut. Cred ca au fost mai bine de 15 copii si o gramada de adulti, au facut ceva zarva, dar nu exagerat. Am incercat sa-i antrenez la diverse jocuri, dar nu au vrut. Am reusit sa-i fac sa danseze o singura melodie, s-au mai jucat ceva jocuri si cam atat. In 24 l-am sarbatorit in familie, plus mosul si a fost tare bine, super multumiti toti.
In rest de doua zile stam si stam, azi o sa iesim putin cu totii la plimbare, copii au fost, dar noi nu.
Va doresc numai bine si un an nou cat mai bun, cu multa sanatate si fericire!

Mergi la inceput