PINGUINII delibereaza - capitol interimar(4)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

vineri seara se deschide targul de Craciun de la noi. daca aveti drum la nemti, va astept la un vin fiert si o plimbare de zile mari in tara povestilor



Castane coapte ieste?

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



ieste! si inca multe alte bunataturi, da nu mai spun ca sa nu va starnesc poftele.

buflea, si tu ai crezut-o pe doamna cu perfectiunea? doar povestile sunt de ea. crede-ma!

noi deja avem zapada, dar nu dau la nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Am prins un targ de Craciun, in Freiburg. Mi-au placut pungutele de castane, de hartie, aveau buzunarel lateral pentru coji.
Mi-a placut atmosfera, intr-adevar e sarbatoare.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Virusul nu-mi mai trece......mi-e tot rau si am trecut pe antibiotic,am o sinuzita care s-a activat urat de tot.
Partea proasta e ca a luatsi Eva...si tuseste tare rau...e sub tratament de marti seara si abia,abia.....of.....

Vreau papusa peter pan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

sa va spun... ce credeti c-am gasit ieri la un colt de magazin? un stand de sampling de castane coapte! ca acasa

ieri erau pe terminate, dar azi mergem sa ne indopam!

mi-a vebnit in sfarsit cadoul de ziua mea, mi-am comandat un acqua de gio si-un eau demoiselle si apareau pe site ca fiind livrate inca din 26, numai ca la mine nu erau...

si ieri se uita dl sot cu atentie dupa un mos craciun decorativ pe care il avem pe terasa de la intrare... era un pachetel pitit acolo. Cred ca oamenii aia au vazut ca nu-i nimeni acasa si s-au gandit sa-l ascunda acolo, ca-l gasim noi :)))) ceea ce s-a intamplat, dupa 3 zile. Anyway, azi sunt incantata si armanizata dupa ce ieri am fost cu colegele la japaneze, m-au scos ele in oras. Si e vineri!!!!!

va doresc un sfarsit de saptamana excelent, eu sunt atat de incantata ca maine nu trebuie sa ma trezesc... yupiii!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Am fost aseara la "Despre oameni si melci".

SUPERB, absolut SUPERB ... sunt atat de entuziasmata de cinematografia asta noua romaneasca.

Sala ? PLINA, am stat in randul 3 pentru ca am intrat cu 5 min inainte de a incepe filmul si biletele nu aveau locuri.

Inainte de film au vorbit niste persoane implicate in organizarea Festivalului Romanesc de la NY, apoi a venit Tudor Giurgiu care a spus cateva cuvinte despre film si a prezentat actorii principali - Andi Vasluianu si Monica Barladeanu care erau in sala.

Nu stiu de ce filmul este considerat comedie. Ideea, similara cu cea din Full Monty. este intr-adeva amuzanta, filmul insa mi s-a parut drama curata, drama unor oameni prinsi efectiv in capcana timpurilor instabile.

Mi-a placut ca nu exista separarea asta de personaje pozitive si negative cu care suntem obisnuiti in filmele americane, afli pe masura ce filmul se desfasoara, dramele pe care prsonajele le creeaza si cu care se confrunta la randul lor.

Mi-a placut cum a jucat Dorel Vishan si Andi Vasluianu ... apropo, cine este acest Andi Vasluianu ? Giurgiu l-a prezentat ca pe un mare actor roman, cu un palmares rasunator ... eu n-am auzit de el pana aseara, dar pot sa va spun ca arata exact ca Serban Ionescu in Ion si a facut intr-adevar un rol bun.

Monica Barladeanu e frumoasa, frumoasa, dar nu straluceste in actorie ... in fine, nu strica pelicula, dar nici nu sare in ochi.

Un singur lucru am a-i reprosa filmului - partea cu Michael Jackson care a fost cam de umplutura ...

Tudor Giurgiu a spus ca filmul a fost lansat deja in Romania in septembrie si are incasari foarte bune.

Eu va recomand sa va duceti ...merita !





Continuare

Mergi la inceput