PINGUINII delibereaza - capitol interimar(4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Revin cu o veste proasta ... O craca a cazut pe capota masinii lui barbata-meu. Cica i-a facut o gaura in capota ... A mea pare inca neatinsa.

Jumatae de oras nu are curent ... Bate rau vantul, parca mai bine era cu inundatie decat cu craci si pomi cazuti ... Oare ?

Barbata-meu lucreaza la et 11 intr-o cladire in Manhattan si butoneaza de zor pe serverele de la serviciu. Se pare ca nu are curent in cladirea aia. Eu lucrez exact pe malul raului Hudson. Am vazut niste imagini la TV, e apa mai sus de genunchi in zona aia.

Este 9:00 PM, si totul vajaie in jur ... O sa fie o noapte lunga. Inca avem curent. Offf! Mi-e cam frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

tinem pumnii sa treaca cat mai repede, sa nu aveti mai multe incidente decat craca pe masina

stay strong, ne gandim la tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Buflea-ne gandim la tine, o sa fie bine, ai sa vezi,tu esti pregatita si optimista-astia de la noi sunt pregatiti sa va ajute, dar pare ca se calmeaza, pina maine cica trece si vantul..
Hugs and be positive!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

In rest sunt suparata ca surora mea e bolnava si nu are alternative.


Imi pare rau sa aud asta

Buflea, de acum pare ca a trecut, sper ca sunteti ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello
Viviana-sanatate multa surorii tale, sa ne spui dc putem ajuta cu ceva.
Buflea-da un semn ca esti ok, eu nu am prea dormit din cauza vantului,ploaia a fost suportabila si nu prea violenta,dar vantul ca niciodata.
Totusi stirile despre NJ and New Jersey sunt totusi destul de lovite..sunt declarate sub major dezaster..
Doamne sper ca esti bine si neafectata, curentul desi e down ai generator,ma gandesc ca sunteti bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetele, cred ca am scapat ... E dimineatza, nu mai bate vantul, nu ploua. Sunt destul de confuza cu inundatia ... La mine a plouat foarte putin, pompa din basement nu a ajuns sa mearga, asta inseamna ca panza mea freatica este inca jos ... Deci nici vorba de inundatie.
Vestea proasta este ca am primit cate o craca pe fiecare masina ... Barbatul zice ca el are o gaura in capota, eu nu m-am dus sa ma uit si de pe geam nu pare turtita masina.

Vestea buna este ca am avut tot timpul curent, avem si acum ...

Viviana, am vazut si eu supararea cu sora ta, sper sa fie ceva care se poate duce pe picioare chiar daca afecteaza calitatea vietii ... Sper ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bufleo,esti bine?
Ati scapat,gata,da?

Mie mi-a fost rau toata noaptea....varsaturi si greata si insomnie...si acu`s cheauna de cap....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

capitolul medical:

Mada, sanatate multa! vivi, numai bine si surorii tale! Kari, tu ce
mai faci cu sanatatea?

Capitolul non-inundate: buflea, recuperezi de la asigurari banii de masini?

capitolul co-nationale: denisa, buna dimineata, o zi buna iti doresc!

sa va povestesc ce mi s-antamplat... m-a apucat un elan muncitoresc fara precedent si am hotarat ca la 7 tb sa fiu in birou

asa ca la 7 aranjata parfumata ies pe usa, ajung pe trotuar si... ma intorc. Era un intuneric... si ceata si creepy rau.. si in campus e si mai si ca trec pe langa o mini-padure, plus toti scheletii astia atarnati de haloween afara

asa ca stau in casa, beau o cafea si astept sa se lumineze putin, ca altfel viteaza nu-s...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Aqai, sa inteleg ca ai incurcat ceasul?

Viviana, sanatate surorii tale.

mada, de ce ai greturi?

buflea, a trecut madam Sandy de voi?

aici deja a fost iarna. asa ca poate sa vina primavara, chiar daca e foarte departe inca. azi e sarbatoare, asa ca stau acasa si dau indicatii. ca doar la asta ma pricep, asa s-au plans copii in ultima vreme. si de voie de nevoie tre sa execut o mancare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetele cum stati cu sanatatea?
Viv ce-i cu sora ta?
Kari..esti ok?
Mada...tu?
Buflea ma bucur ca ati scapat...sper ca 'ieftin'. Eu sunt ingrozita de img de pe la teveu
Aqai apropos...de halouinismele de toamna..

noi am decis sa celebram toamna astfel:
ne-am inarmat cu
voie buna...cu totii
rabdare (desigur eu)
2 borcanele
plastilina
seminte, melcisiori
flori de sezon

si a rezultat, dupa cum urmeaza:
creatie Teo


creatie Andu

cred ca exista si o interpretare psihologica a stilului fiecarui copil
(eu ii stiu si as fi subiectiva :)




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput