PINGUINII delibereaza - capitol interimar(4)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Mada, Viviana si "nashparlia" - sanatate multa!

Vivi, nu mi-o iei in nume de rau, dar mi se pare cel mai tare alint pe care i=l administrezi tu fie-tii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Kari, ce povestesti tu imi aminteste de o 'poveste' din Arta Conversatiei a Ilenei Vulpescu.

Dupa ce o consulta, noua doctorita de 'dispensar' cica i-a scris pe foie unei femei: uter si anexe normale.

La care femeia zice: doamna doctor, astea cresc din nou in timpul vietii? Ca un uter si doua trompe mi-au fost deja scoase.

Rasu-plansu. Sper sa nu fie caz real...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Plus ca sint ..bocna,iar eu nu m-am imbolnavit in ultimii 12 ani niciodata.E un virus care m-a pocnit ieri,probabil adus de Eva



Nu mai da vina pe copil, e virus de la partid, eu ti-am mai zis ca nu faci bine...
Viviana, kari, am o prietena cu "boala" voastra. Se chinuie de ani buni sa-i vina de hac, dar tot in ceata e. Problema ei e ca atunci cand ii vine, ii vine rau. Adica se lasa cu tavaleala, pe unde se gaseste. Acum s-a obisnuit, a inceput sa anticipeze, parca nici nu mai e asa grav cand o apuca, poate e si de la tratament. Si tot cervical+urechea asta interna, adusa in schema mereu de medici atunci cand nu-si explica o boala. A, ea are 62 de ani si e in forma, asa ca nu va speriati, se pare ca nu e letala
Teodora a fost azi la bal. Am dus-o undeva prin regie, la un club, am mai stat 10 minute acolo sa ma distrez. Trebuie, trebuie musai sa vedeti domnisoare de 15 ani pe tocuri. Nimic nu se compara cu asta. Nu puteam sa ratez asta...asa multe la un loc!

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eumada, sanatate multa. Ai grija sa te faci bine pana pe 9.
Si un sfat: LED 81 e mic pentru sufra. Ia 100-101.

Ah, Rufus eu le-am vazut! Si am gandit despre ele. Apoi m-am uitat la fii-mea si mi-a stat inima-n loc. Sunt atat frumoase si atat de domnisoare!
Cand a iesit de la bal am asteptat-o in fata intr-un taxi ce facea parte dintr-o mare de taxiuri. Am urmarit-o: tocuri, rochie super eleganta. Nu-i dadeai 14-15 ani.
V-am mai spus, am inima stransa.

Stiu ca nu se moare din asa ceva, da' e invalidanta boala. Asta e motivul principal pentru care nu conduc. Si apropo de asta: mi-a expirat carnetul de conducere. Ce trebuie sa fac?


Ioana oh, nu ma supar. Imi place sa o alint asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Ah, Rufus eu le-am vazut! Si am gandit despre ele. Apoi m-am uitat la fii-mea si mi-a stat inima-n loc. Sunt atat frumoase si atat de domnisoare!
Cand a iesit de la bal am asteptat-o in fata intr-un taxi ce facea parte dintr-o mare de taxiuri. Am urmarit-o: tocuri, rochie super eleganta. Nu-i dadeai 14-15 ani.
V-am mai spus, am inima stransa.





I'm in,too!ce repede trec anii...
Multa sanatate bolnavilor!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Prietenii lui Mos Craciun
Prietenii lui Mos Craciun
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Plus ca sint ..bocna,iar eu nu m-am imbolnavit in ultimii 12 ani niciodata.E un virus care m-a pocnit ieri,probabil adus de Eva



Nu mai da vina pe copil, e virus de la partid, eu ti-am mai zis ca nu faci bine...
Viviana, kari, am o prietena cu "boala" voastra. Se chinuie de ani buni sa-i vina de hac, dar tot in ceata e. Problema ei e ca atunci cand ii vine, ii vine rau. Adica se lasa cu tavaleala, pe unde se gaseste. Acum s-a obisnuit, a inceput sa anticipeze, parca nici nu mai e asa grav cand o apuca, poate e si de la tratament. Si tot cervical+urechea asta interna, adusa in schema mereu de medici atunci cand nu-si explica o boala. A, ea are 62 de ani si e in forma, asa ca nu va speriati, se pare ca nu e letala
Teodora a fost azi la bal. Am dus-o undeva prin regie, la un club, am mai stat 10 minute acolo sa ma distrez. Trebuie, trebuie musai sa vedeti domnisoare de 15 ani pe tocuri. Nimic nu se compara cu asta. Nu puteam sa ratez asta...asa multe la un loc!

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Vezi Rufus?Si ele uitandu-se la tine ,oare ce or fi zis?

Vivi,e pentru camera Evei....mai,sa nu va mai trimiteti barbatii sa cumpere...mi-a venit cu un neam prost de televizor...urias,fericit ca era la oferta..3999....pentru o camera de 15 m2.L-am trimis cu el inapoi,sa ia unul normal si sa-i dea si banii inapoi.A venit cu-n led de 81 si cu diferenta ...spasit...altadata io cumpar.

Virus de partid,ai?Asta inseamna ca pana pe 9 trece.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

am o veste buna (nu am intrat in insuficienta cardiaca cu pustule pe picioare) si una rea(am facut infectie fungicida de la pisicile amarite carora le dau papa)Acus ma tratez su dezinfectante si 2 antibiotice....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinelor


Citat:
citat din mesajul lui carmaw

am o veste buna (nu am intrat in insuficienta cardiaca cu pustule pe picioare) si una rea(am facut infectie fungicida de la pisicile amarite carora le dau papa)Acus ma tratez su dezinfectante si 2 antibiotice....



vezi? nu-i mai bine sa plantezi niste floricele?
sa stii ca vreau reteta aia de cornulete. trebuie sa ma gandesc serios de cati ani nu am mai crosetat cornulete.

Rufus, asa pe furis te-ai uitat? sau de-a dreptul?
am aflat ca nu-i mortala boala asta cu ameteli, dar ma enerveaza ca incet cuprinde si alte zone. si te scoate lent din functiune, pana ajungi dependent. dependent de altii.

"mama, vreau sa ma duc in armata, vreau sa ma fac soldat. vreau sa invat sa trag cu arma, vreau sa merg la razboi. " asta imi spune feciorasul de vre-o 5 zile. deja incep sa ma ingrijorez. e cazul, sau?

eumada, virusi de partid, ai auzit? astia nu se trateaza cu nimik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

M-am uitat pe furis.
Am lasat fata, am mai mers 100m si m-am oprit. In masina, camuflat. Nici nu puteam altfel-eram in haine de casa si miroseam rau a peste fript, tocmai pregateam pranzul pentru restul lumii cand s-a gatat. M-am oprit ca sa-mi transmita ca e ok, ca si-a gasit colegii...
Toata saptamana a exersat mersul pe toace cu niste pantofo-sandale cu toc imposibil. Toata saptamana s-a luat Tora de ea, ca o s-o stranga, ca or s-o doara picioarele, ca...Iar eu i-am zis de-a dreptul: mergi ca o barza. Sigur, diplomat ca mine nu-i pe lume...
Acolo am inteles. Tea mea mergea ca o regina, fata de ce am vazut. Am venit si i-am explicat Torei. Ne-am lamurit acum. Dar spectacolul ramane spectacol. Mie mi-a parut ca spectacolul puilor de antilopa nou-nascuti, care merg in 20 de minute. Dar pana atunci...
Da, sunt delicate, frumoase, caraghioase...dar au un cusur: cresc prea repede.

Viviana, daca ti-a expirat carnetul, mergi matale la policlinica si fa-ti analizele, controalele de rigoare, completeaza deci fisa medicala, apoi ia-ti restul de acte si plateste taxa si du-te in Pipera, daca vrei unul nou. Daca te duceai pana sa expire in Pipera, nu mai completai fisa aia medicala. Oricum, se coace de-o lege, sa completezi fisa oricum, si daca a expirat si daca inca nu. Sorry...

Iar tu Mada...virusul ala de partid nu trece. Te mai lasa, te mai ia...dar nu trece. Ai mare grija!

Astazi Ana a avut primul ei concurs de atletism. Lungime si garduri. Fiind primul, normal ca are deja recorduri.... A incremenit cand a intrat in sala, era lume ca la balamuc, copiii astia vin cu parinti, bunici, unchi, frati...numai noi am fost 5 cu ea. Evident, s-a fastacit. Este si mica, nu intra nici in ultima categorie de copii...dar trebuia testata. Imaginati-va cel putin 60 de copii la viteza, lungime...haos total. Dar viitorul pare promitator.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Reteta de cornuletze( sau cum sa recuperam resturile)
Fiecare avem dupa o sarbatoare cozonac uscat,kek,pandispan sau resturi de dulceata intr un borcan nu?
iata cum se recupereaza ele:(multumesc Any)
http://artaculinara.com/forums/topic/3844-pachetele-de-foietaj-cu-gem-de-caise/pagest40

cu mentiunea ca eu am pus si putintel unt in compozitie

e usor si ff gustos!!
incercati l....merita....miroase in bucatarie....miam,miam!!

Mergi la inceput