PINGUINII delibereaza - capitol interimar(4)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hahahah - ce tare e povestea cu Moeciu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

ViVi esti de coma!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Doamnelor, este oficial ... Joia viitoare ma duc la "Of Snails and Men" aka "Despre oameni si melci" a lui Tudor Giurgiu.

Vad ca are rating pe imdb 7.6 desi in articlolul de prezentare se spune :

"This kind of popcorn movie coming from Giurgiu is a disappointment for me after the controversial Legaturi Bolnavicioase which felt a lot more alive. Multiplex audiences will likely enjoy it moderately but they won't be telling their friends about it.{"

De acasa, mi emi-au venit semnale cum ca ar fi o comedie foarte buna ... vad ca e ceva cu Michael Jackson, sper totusi sa fie o comedie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinelor

io am pus de'un protest. inamicii astia mici mi-au mancat bomboanele de ciocolata pitite. si drept razbunare nu le mai fac nimik. cui nu-i convine sa faca plangere la guvern.
si aseara nu se mai dadeau culcati, pe la 22.30 erau inca pe la baie, se spalau pe dinti si ranjeau in oglinda. le-am spus "manie va bat cu cureaua, treceti in pat odata" desigur ca au urmat replicile de rigoare. "de ce nu ne bati acuma?" (hohote de ras) "de cate ori a spus mama pana acuma ca ne bate, ar trebui sa tinem un jurnal, nu crezi?" (alte hohote de ras) "da crezi ca are curea? crezi ca poate? doar se lauda si ea...." (alte hohote de ras).

boala aia cu ameteli se numeste morbus meniere. si are legatura cu spondiloza cervicala si urechea interna, cu toata zona cervicala care este afectata de proasta circulatie a sangelui prin zona. io m-am saturat de ea .
crizele de ameteala sunt cumplite, ptr ca te prinde exact cand ti-e lumea mai clara si linistita. e groaznica senzatia de nesiguranta, nici la toaleta nu pot sa merg fara sa ma sprijin de pereti.
vedeti? de aia m-am lasat de sporturi extreme, cum ar fi saritura de pe acoperis si cataratul in copaci.

Viviana, si te mai duci la Moeciu in conditiile date?

eumada, varsa sacul aici. cel mai dureros ptr un parinte e sa vada suferinta propriului copil. si da, e normal sa faci planuri kilaristice in cap macar. ca in realitate.... te sfatuiesc totusi sa te concentrezi pe lucrurile pozitive si sa construiesti acolo.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

'Neata ladies!

Kari, bine le-ai facut, auzi sa intre ei in rezerva de bomboane... vad ca-s bine dispusi, au aceleasi replici ca la 5 ani :D e cam ce auzim noi cand sunt amenintati ca le tabacim fundul cu sabia ninja (au primit niste foam swords de care au si la sala cu care fac antrenament)

Eumada, sa treci cu bine si peste asta...

Buflea, don't be a stranger

Vivi, inca o data sanatate. sper ca moeciu in alt loc macar...

gata ca-s pe fuga, azi am ajuns tarziu la munca fiindca s-au potolot copiii cu febra peste noapte da' mi-a inceput jumatatea... asa ca dimineata am dormit mult, ca n-am mai putut dupa atatea nopti de trezit din 2 in 2 ore si verificat temperaturi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

'Neata ladies!

Kari, bine le-ai facut, auzi sa intre ei in rezerva de bomboane... vad ca-s bine dispusi, au aceleasi replici ca la 5 ani :D e cam ce auzim noi cand sunt amenintati ca le tabacim fundul cu sabia ninja (au primit niste foam swords de care au si la sala cu care fac antrenament)



exact asa le-am spus si eu, va comportati ca la 5 ani, ce-i cu voi? cateodata se prostesc cand trebuie sa mearga la culcare si fac pe nebunii ca nu-si gasesc pijamaua, ca nu mai e pasta de dinti in tub, ca vor apa sau ceai.... vor atatea exact cand trebuie sa mearga in pat. apoi a doua zi nu mai recunosc nimik, imi spun ca ei sunt Jugendlichen (adolescenti) nu bebelusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Salutareeeeeee

Am trecut si peste ziua de azi...a durat ca la balamuc,dar..a fost bine ..oarecum.Fazae ca eu am doi avocati....al meu,prieten foarte bun si o alta tipa care a vrut ea sa ma reprezinte si ea...aia e dracu` gol,s-au sfatuit ei doi si mi-au tras niste concluzii..faza e ca azi judecatorul vroia sa incheie tot,sa se termine procesul.Numa ca afurisita asta de femeie...spun asa pentru ca mi-e draga tare..si-a bagat ea coada si am mai obtinut un termen.Ca sa facem niste chestii.Ciudati avocatii astia.
Da` m-am relaxat.Faza e ca a trebuit sa ma comport eu in asa fel ca sa mai obtin un termen.Ma rog,ati mai vazut ca partea vatamata sa vrea sa mai obtina un termen?Iaca asta am vrut.

Si ganditul negativ nu-mi ajuta..iaca asa....am fost ciufuta azi dar mi-a trecut.Daca gandesc pozitiv atrag pozitivul.Avocatul meu a zis ca el e depasit daca doua ia o pauzari afurisite se pun contra(aca io si avocata).
Una peste alta..a trecut.Maine ne ducem sa-i luam maimutei televizor....iar io sa ma rasfat asa,sa moara capra vecinului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

si aseara nu se mai dadeau culcati, pe la 22.30 erau inca pe la baie, se spalau pe dinti si ranjeau in oglinda.



Erau bomboane cu coniac? Sau macar niste visinata?

Mada, bine ca ai trecut peste ziua de azi. Fii pozitiva, asa cum ti-a zis kari, ca probabil urmeaza apel, recurs...rasfat placut maine!

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

LUME,LUME BUNA SEARA,
Raport....o zi 'merdica'.....m am sculat de la 1.30 dimineata si de atunci am stat pe net sau cu ochii in tavan....asa incit azi am fost moarta!!
O scurta incursiune in zona bucatariei pt fabricarea chiftelelor marinat rezolvate cu salata rucola,cartofi prajiti.Rezolvata de omu' caci eu am avut pina la ora 15 a criza enorma de reflux(nu mi au ajutat nici pstilele nimic ba mai mult si med pt inima sa dus naibii)
In fine m am linistit si am fost la LIDL sa mi iau faina pt masina de piine(tot marca lor.....f buna de 3 ani tot imi produce diverse produse de panificatie)
O iubesc!

Deci aici vad ca e animatie ba procese ba furturi de dulce(a se schimba ascunzatoarea)

A plouat iar iar curcubeu....ieri am facut o foto cind pe cer erau 2 curcubee...nemaivazut...f frumos!!

Incet incet ne pregatim de plecare si de abandonat pisiceii(azi mi s au facut reprosuri ca sunt prea moale ca trebuie sa fiu o dura ca eu nu pot sa ma ingrijesc de toate pisicile de pe insula

Deci cam atit dar imi place mult ca aveti tonus! si asta conteaza si ajuta!!

seara buna ma bag in cirpe mi am luat medicatia si mi e somn(sa vedem cit dorm....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neata,
Va scriu asa pe fuga.
Ma grabesc catre fizioterapie.
Am facut tot felul de teste ieri, am umblat de colo colo.
Abia luni ma duc la examenul neurosonlogic - adica se uita niste doctori in arterele mele.


Moeciu cu "baba principala" fuse de Revelionul 2010-2011.
Moeciu de anul trecut fuse de Craciun, anul trecut. A fost o nebunie Minunata! Aici am mancat niste mic-dejunuri si pranzo-cine uluitoare.
Si anul trecut am avut niste aventuri. Nu in vila. Spre cheile Dambovicioarei. Stiti voi, atunci cand am ratacit drumul. Am nimerit pe-un versant muntos, pe-un drum forestier, inchis iarna, cu zapada de juma de metru, prapastie-n dreapta, stanca-n stanga, latime de o masina-juma, panta 20-25 grade, fara posibilitate de intoarcere. A trebuit sa mergem panan-n varf, unde am dat de o manastire si un sat uitat de lume, ca sa putem intoarce.
Nu spun decat atat. Am fost intepenita de frica. La vila inapoi am dat pe gat 3 tuici fierte. Si cand spun 3 e mult pentru mine.

Ah, ca mi-am amintit! Cu noi in masina mai era o amica. Si imi spunea ca "face pufuleti". Io credeam ca se refera la partulete si asteptam sa ajunga oaresce izuri la mine.
Asa ca dupa ce ne-am dat jos din masina am luat-o de-o parte sa o chestionez asupra "pufuletilor". Ca nu mai pricepeam nimic.
Strangea din fund de frica. Si asta se cheama "a face pufuleti"

Mergi la inceput