Anticearcan(e)

Anticearcan(e) | Autor: ralucutza77

Link direct la acest mesaj

Dupa ce am nascut a 2-a oara am ramas cu niste cearcane groaznice, care nu mai dispar nici macar cand sunt odihnita (ceea ce oricum se intampla foarte rar...). Mi-am cumparat un anticearcan care le mascheaza destul de bine, dar dupa vreo cateva ore de la aplicare incep sa ma usture rau ochii. Nu stiu daca e din cauza ca il aplic eu prost sau din cauza ca nu e ok produsul. Ati patit asa ceva? Alte ponturi ca sa scap de cearcane mai stiti?A, inca ceva. Am prins un final de reportaj in care se spunea ca Nicoleta Luciu odata cu silicoanele si=a facut si nu stiu ce interventie, pentru a scapa de cearcane. Aveti idee despre ce este vorba? Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Si eu am niste cearcane groaznice.
Cred ca nu-ti prieste firma si trebuie sa sachimbi.
Din pacate eu inca n-am gasit ceva care sa acopere perfect ,efectul sa fie natural.
Astept foarte interesata sugestii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucutza77


A, inca ceva. Am prins un final de reportaj in care se spunea ca Nicoleta Luciu odata cu silicoanele si=a facut si nu stiu ce interventie, pentru a scapa de cearcane. Aveti idee despre ce este vorba? Multumesc!




ziarele de scandal zic c-a fost vorba de laser.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

n-am auzit de interventie care te scapa de cearcane (intrucit e vorba de culoarea pielii, ce sa faca chirurgia??); eventual de pungile inestetice care se formeaza cu virsta dar nu stiu daca ea avea asa ceva

daca te usutra ochii de la produs inseamna alergie la chimicalele din el; pielea de sub ochi fiind foarte subtire, elementele penetreaza foarte usor si te irita; schimba brandul.

ca idee, cearcanele reprezinta ori lipsa de fier (esti anemica?) ori in medicina orientala indica o slabiciune a rinichilor; beti apa multa, multa, multa...apa de calitate, nu de la robinet cu toxine
am pe undeva o reteta de detox pentru rinichi cu ceaiuri care ii fortifica si curata, daca va intereseaza o caut
somnul cred ca nu mai trebuie mentionat ca metoda impotriva cearcanelor (min 7 ore de somn bun incepind nu mai tirziu de 11pm)

eu folosesc anticearcan de la Bobbi Brown foarte fain si am mai testat si de la Urban Decay si mi-a placut (acopera bine si are aspect natural); ce-i drept eu nu am cearcane...il folosesc pentru a da viata ochilor dar face treaba buna.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Exista o interventie de umplere a cearcanelor cu grasime proprie.Are efect,insa depinde foarte mult de maiestria medicului,dar si de materialul clientului.Dupa interventie grasimea se mai resoarbe,ramane cam 50-70% din cantitatea introdusa.
Eu mai folosesc ulei de migdale,Hylexine,crema de ochi antilifting de la Vichy si mai nou DR.Brand(de asta inca n-am avut timp sa ma conving).
Pot spune ca toate astea m-au ajutat in timp sa diminuez cearcanele(inclusiv interventia),dar cearcanele mele s-au diminuat si dupa ce am renuntat sa mai port ochelari.
Cu toate aste folosec si anticearcan(eu am de la Mac).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Hylexine,vai e cam scumpisoara ,dar daca zici ca-i eficienta, o sa o iau.Si eu port ochelari la lectura.Ai remarcat tu ca influenteaza negativ sau ai citit undeva?
Cum ai renuntat la ochelari?
Care crezi ca ein ordine cea mai eficienta,fa un top ,sa vad cu ce incep.
Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

ca idee, cearcanele reprezinta ori lipsa de fier (esti anemica?) ori in medicina orientala indica o slabiciune a rinichilor; beti apa multa, multa, multa...apa de calitate, nu de la robinet cu toxine
am pe undeva o reteta de detox pentru rinichi cu ceaiuri care ii fortifica si curata, daca va intereseaza o caut
somnul cred ca nu mai trebuie mentionat ca metoda impotriva cearcanelor (min 7 ore de somn bun incepind nu mai tirziu de 11pm)


Hi! Hi! Hi!
Bine ca mi-ai spus! Eu am deficit de fier ,dar n-am luat ca nu-mi placea gustul.
Apa nu beau ,ca nu simt nevoia.
Insomnii am.
Tabloul e complet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

eu port ochelari de cind ma stiu si n-am cearcane; n-are legatura

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Vorbim de cearcane (culoarea inchisa a pielii de sub ochi) sau de adincirea portiunii de sub ochi care se intimpla la majoritatea odata cu virsta? ca sint 2 lucruri diferite...

eu vorbeam de prima. cealalta care arata ca o scobitura (hollows) sub ochi, reprezinta pierderea tesutului adipos din zona si se rezolva cu injectare de acid hyaluronic

mai e o problema care apare la ochi, si anume, portiunea aceea de sub ei se tumefiaza (in special la cei ce beau alcool... sau la unii e genetic si apare cu virsta)
acest gen de cearcane se rezolva la cutit. de exemplu actorul Chris Noth (Mr. Big din Sex And The City) si-a operat cearcanale de genul asta, ca dupa ce-a terminat filmarile la SATC avea ochii cam "gogonatzi", acum ii are ca noi :)

voi de care vorbiti?

Dulcetica, de ce nu maninci alimente bogate in fier? Suplimentele nu se absorb mai deloc. Ai cumva ciclu abundent? Sau poate ai probleme cu digestia si nu absorbi ce maninci. Pot fi si alte motive...


edit: mi-am dat seama cum se face diferentierea: in engleza! Avem:

1. Dark circles
2. Puffy eyes
3. Under eye hollows

La care va referiti?!? Ca sint foarte diferite ca aspect si tratament...


1. se trateaza cam greu..in functie de cauza, 2. se trateaza la bisturiu si 3. cu acid hialuronic.
"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Hi! Hi! Hi!
Bine ca mi-ai spus! Eu am deficit de fier ,dar n-am luat ca nu-mi placea gustul.
Apa nu beau ,ca nu simt nevoia.
Insomnii am.
Tabloul e complet.

dulcetica


Tu glumesti?!???

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

As vrea sa stiu si eu cum as putea scapa de ele; sa nu imi spuneti de somn ca nu se poate...in ultimii 6 ani nu am dormit nici o noapte de la cap la coada; arat groaznic cu niste cearcane pina la jumatatea obrazului, negre, si palida cu o fata trasa; as vrea sa imi improspatez cumva aparenta pt ca aparenta mea cred ca este un alt motiv pt care nu sint angajata pe un post mai bun( in estetica de ex.); cu cit pun mai mult anticearcan si mai mult fond de ten/pudra cu atit mai rau arat, cearcanele parca sint evidentiate si mai rau!

Mergi la inceput