Alegeri parlamentare: Colegiul 4 Diaspora

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

daniela, niciuna nu ar fi contributia lui - decat material de propaganda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali9 spune:

@daniela @desprecopii: Dl Raetchi nu are, evident, nicio contributie la succesul povestilor oamenilor. Dar e un lucru condamnabil sa vrei sa promovezi niste romani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Evident ca nu e condamnabil sa promovezi romani cu povesti de succes. Intrebarile ar fi de ce domnul Raetchi a asteptat campania electorala pentru acest demers si, in cazul in care ideea minunata s-a suprapus campaniei si domnul Raetchi a simtit ca nu poate astepta ca aceasta campanie sa se termine, de ce face acest demers in calitate de candidat la un post de deputat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Ah, am intrat pe pagina domniei sale si am vazut ca are o rubrica separata "Povesti de succes". Unde sunt insirate niste povesti (unele cu poze preluate din Cancan) care NU au nici o legatura cu domnul in cauza. Altele preluate probabil prin proiectul anuntat si aici.

Ma gandesc cat obraz trebuie sa ai (sau nu!) sa te folosesti de niste povesti care nu sunt ale tale pentru o campanie in care nu vii cu nici o propunere concreta. De fapt sunt rea, am gasit una: "Colegiul 4 are nevoie de doua Cabinete Parlamentare: unul in Tel Aviv, altul in Dubai. Unul singur e insuficient.". Domnule Raetchi, dar in Luanda de ce sa nu aveti un cabinet parlamentar? Sau poate in Mogadishu, Kinshasa ori Nairobi... Doar in Dubai se poate?

Mirela, ai avut dreptate, era nevoie de material electoral .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali9 spune:

Stimata doamna, alegerea Israelului si Dubaiului pentru stabilirea unor cabinete parlamentare tine de numarul romanilor din comunitatea respectiva. Asa cum probabil bine stiti, un parlamentar isi deschide un singur cabinet in mod normal, asta daca o face. Centre de dialog parlamentar insa pot fi infiintate in fiecare oras mare. O seara buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Ghici ghicitoare cati romani suntem in Africa?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Marina, nu stiu cati romani sunt in Africa, dar se pare ca sunt prea putini pentru un cabinet parlamentar suplimentar .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vali9

Ovidiu Alexandru Raetchi, candidatul USL pentru colegiul 4 Diaspora, vrea sa faca cunoscute povestile de succes ale romanilor care au ales sa isi construiasca o viata in Israel, Orientul Mijlociu sau Africa. Va invit sa va alaturati demersului sau si sa acceptati un scurt inteviu cu echipa acestuia. Interviurile vor aparea pe ovidiuraetchi.ro si in diferite medii din Romania. Scrieti la deputat@ovidiuraetchi.ro daca ati dori sa faceti parte din acest proiect. O zi buna!


Acest domn imi face o parere din ce in ce mai proasta!
Domnu care-i face campanie pe aici, transmiteti-i candidatului dumneavoastra ca e un demers de doi bani! Sa aduni pe un site povestile de succes ale unor oameni, dar la care tu personal nu ai avut nicio contributie, si sa te lauzi apoi cu ele.
Dar de ce sa ne mai miram? Nu asta fac toti politicienii in ziua de azi? Se lauda cu realizarile altora doar pentru simplu fapt ca au avut norocul ca proiectul X inceput de vreun predecesor de-al lui sa se finalizeze in mandatul lui. Si se vaita de greaua mostenire lasata de ceilalti, atunci cand e incapabil sa faca ceva bun.
Sunt toi o apa si-un pamant, si au nevoie de noi doar in ziua votului!! Dupa care 4 ani iar uita ca noi i-am trimis acolo, si ca au promis ca fac si dreg!!

Mergi la inceput