A inceput campania electorala.....

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

bun ase....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rufus, eu stiu oameni care voteaza USL ca sa nu fie ADR la putere. Doar de asta. Ca 's-au saturat' de aia, ca le-au luat bani din salar, au furat, su mintit si sfidat lumea si nu suporta fetele lui Udrea, Boc, Videanu, Basescu & co. Nu ca ar fi convinsi ca USL-ul e bun si devreme acasa, ci doar ca sa nu mai fie aia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Corect Laura.Decat aia care au facut varza din Romania....orice sa plece clica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Decat aia care au facut varza din Romania....orice sa plece clica.

Dupa o varza acra merge un bulion de rosii storcite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Uite, vreau sa cunosc si eu un om care va vota una din aliantele USL sau ARD. Si care voteaza din convingere, adica voteaza pentru ca spera, crede ca ce promit aia se va indeplini.

Inteleg ca in privinta PPDD-ului ai gasit omul.
Nici nu era prea departe de tine.



Mai si tot ma bazaia o musca dar nu s-a asezat pe caciula mea!
Trebuie sa recunoasteti ca sunt meseriasi toti "vietasii" astia de la partide! Nu au last niciun rival rezonabil!
PPDD-ul a inceput sa aspire ca un elefant cu trompa mare tot ce arunca aia de la USL si de la PDL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

B.nica,exista si elefanti fara trompa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Rufus, eu stiu oameni care voteaza USL ca sa nu fie ADR la putere. Doar de asta. Ca 's-au saturat' de aia, ca le-au luat bani din salar, au furat, su mintit si sfidat lumea si nu suporta fetele lui Udrea, Boc, Videanu, Basescu & co. Nu ca ar fi convinsi ca USL-ul e bun si devreme acasa, ci doar ca sa nu mai fie aia.




'Cos what I feel is the only truth for me


Asta inteleg, adica nu inteleg dar stiu.
Ipotetic, daca nu votezi nici USL nici ARD, nu iese nici unul, nici altul.
Am votat si eu pe vremuri raul cel mai mic, nu sunt strain de asta.
Dar este exclus sa fac asta iar si iar si iar...
Sunt curios de unde are USL procentul asta: doar din vot negativ pentru ARD?
Ca asta e grav de tot, daca e asa...USL nu este raul cel mai mic, este raul cel putin egal. Cel putin.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Ce nu face omul pentru a fi reales !

M-a impresionat negativ liberalul Puiu Hasotti, Ministrul Culturii pentru ca a participat la un miting de sustinere a primarului din Navodari arestat pentru dare de mita, culmea catre un ofiter ce-l ancheta.

" Peste 1.000 de persoane, intre care ministrul Puiu Hasotti si deputatii Gheorghe Dragomir si Mihai Lupu, au participat duminica la mitingul pentru eliberarea primarului orasului Navodari, arestat preventiv pentru dare de mita.
...Potrivit DNA, in perioada iunie - octombrie 2012, Nicolae Matei a solicitat unui ofiter de politie judiciara cu functie de conducere (n.n. denuntatorul) sa-i ofere protectie in anchetele penale ce-l vizau si sa intervina in acestea, edilul considerandu-le ca fiind anchete abuzive, nejustificate si motivate politic. In schimbul acestor servicii, i-a promis politistului o recompensa, materializata prin acordarea, pe 25 octombrie, a doua loturi de teren la Navodari, in valoare totala de 59.000 de lei. Procurorii sustin ca terenurile au fost date indirect, prin simularea unor vanzari consemnate in doua contracte semnate de intermediari."

Primarul respectiv are 30 de anchete pe rol dar a fost reales cu 70% si, evident sustine ca este atacat politic. Are 25 de hectare de teren iar cineva din familia lui detine fosta tabara de la Navodari, prin hotarare de consiliu local.

Daca pana acum mitingurile de sustinere ale tovarasilor penali erau apanajul PSD-istilor, se pare ca si unii colegi din PNL le gusta.
Oribil, cum poti tu ca politician sustine publica ca hotararile judecatoresti nu sunt bune.
Hasotti candideaza pentru un fotoliu de parlamentar intr-un colegiu ce include si Navodariul, deci sprijinul de acolo este esential, ce mai conteaza mofturile justitiei ?

Edit: am uitat sa pun link-urile:
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-13640281-peste-1000-persoane-intre-care-ministrul-puiu-hasotti-deputatii-gheorghe-dragomir-mihai-lupu-participat-duminica-mitingul-pentru-eliberarea-primarului-orasului-navodari-arestat-preventiv-pentru-dare-m.htm

sau

http://www.realitatea.net/solidari-cu-nicolae-matei--peste-o-mie-de-oameni-au-scandat-ne-vrem-primarul-inapoi----_1055388.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Poate cineva sa ma lumineze cu cine tine Realitatea.tv?
Bichir imi place si emisiunile lui de pe acest post tv mi se par interesante.
Acum nu vreau sa cad in plasa cuiva fara sa stiu cine este!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Bichir imi place si emisiunile lui de pe acest post tv mi se par interesante.

Sa-mi fie cu iertare, il gasesc printre cei mai nepriceputi moderatori. Realitatea TV e jalnica. Bate Vantu prin ea.

Mergi la inceput