Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *453*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Da, exact acelasi lucru ca si Olga vroiam si eu sa scriu, sa iti iei cu ultrasunete, este foarte silentios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Multam' de raspuns Oli

Mada nu vreau sa plangi decat virtual ,in rest sa raz sa fie mereu vesel bb2;eu de dimineata am ascultat Toto vreo 2 ore

Am aparat de aerosoli dar nu l-am folosit niciodata nu stiu cat si ce sa pun...eu l-am primit ,face putin "ca tractorul" sper sa stea Isabella.

S-a adaugat la lista mosului:
Isabella:
-o papusa mare Alba ca zapada
Bogdi:
-Harry Potter cartile(ia imprumutat terapeuna lui primul volum ;si-l citeste cu mare drag.A trebuit sa i-o ascund in vacanta,ca sa citeasca ce are de la scoala,"Craiasa zapezii"-de H.C.Andersen,"Cu sania"-dupa Ion Agarbiceanu si suplimentara (mai trebuie o lectura) si aici daca termina o sa-l las sa citeasca HP)

Deci fata a modificat marimea papusii,Bogdi chiar a adaugat ceva ,de valoare si la propiu si la figurat.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Olga, Anamariame voi de care imi recomandati ? parca si Anaan si-a luat recent unul tot asa silentios si am zis atunci ca imi iau si eu
Ma gandesc ca asta e bun si pt noi, nu ? fac calcule de rentabilitate acum


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Neata!

Dau si eu ceai de portocale, luat de la Lidl, ca tot era in discutie

Sanatate Adei!!! Mama, ce ma enerveaza mucii astia si pe mine, de tuse nici nu mai zic, ca de vreo luna nu-i mai trece, ce-i drept tuseste o data sau de doua ori cand se trezeste, atat, dar parca tot m-am saturat!

Acum ii dau si eu Prospan, nu stiu daca face vreo branza dar insist Si ceai de cimbrisor.

Aparat de aerosoli avem Laica, cu ultrasunete, f bun, silentios si mic, exact ce-mi trebuia, doar ca acum mi-e cam lene sa-i fac, chiar si prin somn, ca adorm si eu langa ea cu aparatul in mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Laica avem si noi, cu ultrasunete! Este foarte bun! Cam scump, tin minte ca am dat peste 2 mil acu 3 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

La multi ani fericiti si cu impliniri pentru sarbatoritii zilei de ieri

Ieri am petrecut si noi si de aceea nu am avut vreme de intrat.

Am facut ceva poze insa am constat acum dimieata ca nu mai vrea sa functioneze cititorul de card. Deci...altul.

In alta ordine de idei...pe mine m-a palit in stanga o amigdalita pultacee (da, stiu n-am avut cand eram copil dar vad ca anul trecut si acum m-a ajuns). Si medicul de familie a considerat sa imi dea CM pana luni. Mi se pare un pic exagerat de prudent dar am acceptat.
Iau Zinnat desi el imi recomandase sa fca injectii cu Cefort. Ei, parca e prea mult i-am zis. Vad cum evoluez si mai discutam.

Oricum febra nu am, muci nu, tuse nu, dar un gat exagerat de plin, cu durere la inghitit, ori dimineata la trezire ma inteapa. Sper sa o tin doar pt mine si sa nu dau mai departe. Caci acum l-a gasit pe Rares dragostea cea mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Aparat avem Omron. Si e bun. Si mie si lui Rares (utilizatorul direct) chiar nu mi se pare ca face zgomot.

Mada, ce as putea sa iau (as zice sa sug dar sa nu se interpreteze gresit) ca sa imi dezumflu amigdalele?

Gianina, sa fie intru-n ceas bun. Acum inteleg de ce erai trista si eu ziceam ca doar estimarile financiare mondiale te faceau sa suferi. Te sun azi. Daca imi mai revine vocea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Aparat de aerosoli...prima oara am cumparat Omron. Face galagie, copilul se speria (era mic David) si cand ii faceam noaptea trebuia sa-l tin in brate, caci nu poti sa tii aparatul decat in sus, ca sa nu curga medicamentul din el. Apoi a venit Miha pe la mine cu mariuca si am testat aparatul ei Laica. Pai nici nu se compara. Nu se aude absolut nimic la asta si ce-i ce-l mai important poti sa-i faci in somn. Copilul sta culcat. Acum 1 an s-a imbolnavit david mai tare si am fugit la farmacie sa iau altul cu ultrasunete, caci nu mai vroia sa faca aerosoli. Farmacistele mi-au dat un aparat, care numai cu ultrasunete nu este. Ce sa mai, fraiereala totala. Este cam la fel ca omronul, o idee mai silentios, dar la fel, trebuie sa stea copilul in fund si face mare galagie. bani aruncati degeaba. Mi-l doresc pe cel cu ultrasunete si la cum sta treaba (copii bolnavi), cu siguranta o sa mi-l iau in curand, desi mi se pare aiurea sa dau atatia bani pe aparate de aerosoli


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:


Am avut o seara , Natalia a adormit pe la 21:30 fara colicei, s-a trezit din 3 in 3 ore dar la 6 dimi. era cu ochii cat cepele si s-a scremut in patutz (fara bocete ) pana la ora 8:00

Stefan e pe drumul cel bun , sper ca luni sa fie apt pentru gradinitza ca ma solicita prea tare pe mine prin casa si recunosc cu rusine ca imi e cam lene , seara ii pun "Magic English" , e foarte incantat si cunoaste multe cuvinte . Ziua se joaca cu laptopul primit de la Natalia si a invatat o parte din alfabet, nu stiu daca e chiar bine dar nu pot sa elimin acele optiuni... Cand mergem pe strada imi citeste numerele de la masini

Floricule - sanatate maxima, relax cu vocea

Eu am un aparat no-name , l-am folosit foarte des, se merita sa-l ai in casa, a fost in jur de 2 mil., face zgomot dar puneam o perna pe el sau pilota sa nu deranjeze pe Stefan cand era mic (acum nu e nici o probl.) L-am folosit si la Natalia in timpul somnului si nu a trezito...

Pup toate fetele !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ramona ma bucur ca sunteti pe drumul cel bun

Mergi la inceput