Piersicute de iulie august (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Am pus poze pe Facebook.nu stiu de ce nu imi deschide picasa pe tel
CE mananc???kebab,care e cel mai bun.nu am gasit unul mai bun ca aici niciunde.de fiecare data cand veneam in germania veneam si aici.si de multe ori salivam la el din ro..si culmea am nimerit sa ma mut la 2pasi de el si asta nu e de bine
Mai mananc ceva praji cu muuulta zmeura care e delicioasa,carnaciori mici albi,lebarkase,camembert pane prajit......deci doar mancaruri nesanatoase si adevarate ingrasaminte.trebuie neaparat sa imi iau un cantar sa ma tin sub control sa nu ma ingras macar momentan.ca de slabit sigur nu mai e cazul o mica perioada
Aaa am uitat sa va spun ca a picat Denis de pe coltar mai devreme
M am dus pana la buc sa ii duc la rafi sa manance si am auzit bufff.
A plans tare dar scurt timp.sper sa nu se fi lovit la ceva.cred ca mai mult s a speriat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

De plimbat m am plimbat in fiecare zi si Inca nu am apucat sa cercetez toata zona.am un raulet cu ratuste fix in spatele casei,si o Gramada de lucruri frumoSe de vazut in timpul plimbarii cu copiii.nu ma mai plimb pe o strada pustie ca acasa.unde singura atractie era o alimentara mica de cartier.in rest nimic.atata doar ca acolo ne cunosteam cu Toti vecinii si erau multi copii pe strada si avea rafi cu cine se juca.aici saracul cateodata o ia razna si mi se urca pe pereti.sare,fuge de unul singur prin casa.noroc ca sub noi e un magazin care la 6se inchide

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Romani nu am gasit Inca in zona.decat cumnata mea.singurul lucru care nu imi place e ca EU sunt uracioasa si mi e urat seara cand sotul e plecat.el pleaca la 8 si vine la 4 dim.si mai nou nu era de ajuns ca imi era mie urat la mai apucat si pe rafi.probabil pana ne familiarizam cu locul.sper.si chiar daca Stam in centru de la 8aici nu mai vezi un om pe strada.numa EU cu copii eram aseara la plimbare.cred ca cine ma vedea zicea ca sunt dusaaa.si ciudat nici mAcar becurile aprinse la geam nu se vad.ce naiba la 8 toata lumea la somn???Dana lamurestema tu.numa la mine sunt toate becurile aprinse pana la 1noaptea
Va Mai povestesc Maine ca deja cred ca v am plictisit.
Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
dau eu cafeaua cu frisca si scortisoara.Mattia e tare agitat in ultimele zile,parca are colici mai rau ca inainte
Noi nu avem ce sa tundem,abia a inceput sa-i creasca iar pe alocuri nici nu i-a cazut inca cel vechi..oricum probabil as astepta taierea motului insa daca ar fi absolut necesar l-as tunde..
Zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

buna dimineata fetele

va salutam si noi si transmitem un la multi ani intarziat sarbatoritilor de ieri

Ana mea a fost putin bolnavioara, ne-am pricopsit cu un virus ceva si mi-a facut o enterocolita. Am fost in weekend cu ea la urgente, am incercat sa-i dau lp fara lactoza pt ca facuse diaree, dar nu am reusit, ea nu vrea nimic prin biberon, i-am bagat fortat cu seringa si a varsat , asa ca dupa 9 ore de chin pt noi si pt ea, i-am dat sanul, saraca era disperata deja, dadea din maini si din picioare cu disperare si avea ochii bulbucati spre mine. asa cai-am dat san si zilnic inainte de san cateva lingurite de zeama de pe orezul fiet

Acum suntem bine, a trecut diareea si mi-am dat seama ca Doamne fereste ca din vreun motiv sa nu mai pot sa-i dau lm, cred ca ar fi cumplit de chinuitor, nu accepta altceva nici macar la infometare.

Am fost cu ea si la oftalmolog ca avem un ochisor care curge, ne-a dat o sapt tratament dupa care sa revenim, sper sa se rezolve sa nu ajungem la desfundari.

in rest suntem ok, la categoria usoara, nu papam prea mult pana la refuz, papa pana adoarme, si-a facut programul ei, noaptea avem 1 trezire pe la 4.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Ali eu am o prietena care locuieste in Elvetia si acolo la fel,lumea se culca o data cu gainile,bine macar ca din punct de vedere culinar esti multumita.stai linistita ca Rafi isi va face repede prieteni

of Ca_Mila cred ca a fost tare greu,bine ca micuta e bine.si Mattia e dependent de san,nici apa nu vrea din bibi.Sa ii fereasca Dumnezeu pe toti bebeii de virusi si probleme de sanatate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata!

De 2 nopti se trezeste Clara o singura data, ce bine eeee. Ma trezesc asa odihnita, uitasem cum e

Maine sarbatorim aniversarea casatoriei, asa ca planuim sa iesim la restaurant si daca ne fortam un pic norocul, si la film.
Clara nu mai accepta biberon, papa direct de la sursa, incepe sa fie mai complicat sa ies fara ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Neata si de la noi. va dam si o felie de tort, ptr. ca azi e ziua Sf. Nectarie.
ALI, sa mai povestesti mie-mi place tare mult.
CAMILa,bine ca i-a trecut fetitei. Mie mi se urca sangele in cap cand aud de boli si vad ce se intampla prin spitale.Of, Doamne ieri am avut de semnat ceva la neurochirurgie, era un baiat de 27 de ani operat pe creier,.Nici nu vreau sa va spun, mama lui ii punea plosca cand am ajuns. Cumplit. Am fost marcata rau. Avea tumoare pe creier operata acum doi ani si recidivata acum. Baiat la 27 de ani , care ar fi trebuit sa se bucure de viata era pe un pat de spital neputincios. Horror, nu va mai spun altele ca va intristez si pe voi. Decat , sa ne rugam sa fim cun totii sanatosi. Nu mai conmteaza nici banii, nici nimic daca nu esti sanatos.OfGata cu tristetile.
ARUBA, of eu trebuie sa-mi intru din nou in ritm, ca altfel ne urcam pe pereti. Recunosc , mie-mi plac distractiile adica iesirile, cluburile si tot ceea ce tine de mondenitati. Am noroc ca barbatu-meu este la fel.
Miha, iti doresc fericire si muuulta sanatate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Neata! La noi s-a fixat treaba cu trezirea la 5, damn it Iar azi nu mai pot sa dau vina pe kk, pt ca nu a facut, s-a trezit de foame cred. Adio nopti dormite integral, dupa ce o alaptez la 5 tre sa pun si pompa la celalalt san pt ca oricume plin. Fac provizii de pungi de 50-60 ml pt cand o incepe diversificarea sa le amestec cu cereale, cantitati mici.

Ada: ft trista povestea, Doamne fereste de asa ceva. La multi ani lui Nectarel!

Carmen: departe de mine sa ma supar pt asa ceva. Chiar ma gandeam cum sunt bebelusii la poluri opuse, a mea cu kk nu a avut probleme niciodata, nu e zi sa nu faca de 2-3-4 ori. Parca e prea mult uneori, prea putin niciodata. O singura data m-am panicat ca nu facuse pana seara, dar a recuperat in noaptea aia....

Camila: pff, ce nasol! Bine ca a trecut! Eu de mica am incercat sa o invat pe Grace si cu bibe si cu suzeta, ca sa nu fie dependenta numai de mine, doamne ajuta pana acum a mers bine, nu le refuza. Sper sa nu se prosteasca mai tarziu sa imi faca vreo surpriza ca nu mai vrea bibe

Eu azi am emotii mari, am reuniunea de 10 ani de la terminarea liceului! ma duc sa vad cine ce a mai facut si cat de mult am imbatranit cu totii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

La multi ani, Nectarel.



Mergi la inceput