Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (27)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Anda , lasa toastul ca are zahar sau dextroza... ia o paine cu graham mai bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, deja e in cuptor... scortisoara am pus , stafide nu ca nu vrea Maria era bine daca stiam de gris si de mai mult aluat jos... data viitoare... ma bate gandul sa o fac si cu dovleac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

azi vreau sa fac mamaliga cu ou branza , smantana la pranz, mai avem niste ciorbica...si fripturica... nu stiu ce sa fac cu legume...langa... idei?Oricum tati e la peste...
mada ce fata grijulie ai.... e o scumpa... a mea se juca cu castronelele cat faceam eu praji...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Gata musacaua, acum ne punem la masa

delia, nu Cata a fost grijulie, ci Cristi, el a inchis usa Daca e dupa Cata, toata casa tb sa fie in picioare cand se trezeste ea, si cand ma gandesc ca acum 1 luna se trezea ultima ..ce bine era
Sigur e de "vina" mutatul in pat mare
ca legume... poate brocoli?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Gata mucacaua, acum ne punem la masa

delia, nu Cata a fost grijulie, ci Cristi, el a inchis usa Daca e dupa Cata, toata casa tb sa fie in picioare cand se trezeste ea, si cand ma gandesc ca acum 1 luna se trezea ultima ..ce bine era
Sigur e de "vina" mutatul in pat mare
ca legume... poate brocoli?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

draga mea, desi sotul meu nu bea bere, asta ca voi da un citat dintr-o reclama, pentru el si Maria "brocoli nu e mancare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ailed- de luni imi vine baiatu. In 3-4 zile ar trebui sa finalizeze lucrarea...ma gandesc

Va pupic pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ce mai faceti fetelor??????????
salutare si de la noi
azi m-am simtit tare rau
parca m-a luat o raceala sau ceva
ca nu ma puteam ridica din pat
pana la urma am bagat niste pastile
si m-am ridicat si am bagat treaba ca migul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

acum mai am putin si termin
am facut ardei umpluti cu carne de pui pt fete
paste cu vita
sarmale si compot de gutui
si carne de porc la cuptor cu cartofi
miercuri incepe postul craciunuluiiiiiiiii
asa ca am gatit multe carnuri
ca de miercuri pana la craciun e doar cu peste din cand in cand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

eu am facut o pauza de la treaba, mai am de spalat vase, exact ce-mi place cel mai mult
buburuza este cu tati afara, am fost si azi si ne-am plimbarit, apoi prin Real...acasa nu aveam nici ciorba, nici felul 2 asa ca am venit si m-am apucat repede de mancare cand le fac asa repede asa bune ies am facut un crap in tigaie cu condimente si usturoi, buuuun dar daca nu avea oase era si mai si, Anastasia a adormit pe drum la tati in brate, nu stiam noi de ce se tot cerea in brate, ii era somn

alina06 aerul de seara o sa-i faca tare bine lui Luca, o sa vezi ca doarme mult mai bine. noi simtitm asta cand iesim seara, chiar este bine mai ales acum ca este rece afara si aerul este mai rarefiat.

ailed ce de papa bun ai facut pui ou in mamaliga? de ce? cum iese cu ou?

madutza este bine daca ii place lui Cristi afara la frig, este si bine sa-l scoti, o sa fie mult mai rezistent. mmm...ce musaca... sa mai intreb daca a iesit buna?

cami ce de ai facut si tu tu vrei sa tii tot postul?

djlaura drum bun si te asteptam cand revii acasa

strumphitza dar daca piscoata a dormit tu de ce te-ai mai trezit la 4 s-o verifici? ce de lucru ti-ai facut cu vinetele si ardeii...dar si ce bune vor fi noi nu mai coacem nimic acum. adevarul este ca m-am saturat de salata de vinete, dar niste ardei cu sos cum zici tu as manca...

catank cand te eliberezi te asteptam, ma bucur ca ne-ai scris si ca sunteti bine

bb_yasmi arunca si la noi niste placinta

azi am fost cam obosita, adica nu chiar obosita dar asa cu chef de leneveala numai ca nu prea am avut cand.
aseara am ajuns tarziu de la intalnirea cu fetele ne-am tot lungit, sarbatorita cica de ce sa plecam, hai sa mai bem ceva si am mai luat un rand am mancat, am baut, am palavragit si am ras, tareee bine ne fac iesirile astea.
fiecare dintre noi abia asteapta vinerea sa iesim in oras

anda cred si eu ca n-ai mai avut chef de vase noaptea, ar fi fost culmea sa te apuci de spalat vase si eu le las asa cand avem musafiri. ai grija cu cantaritul ala ca devii dependenta si tu.

merg sa mai fac ceva prin bucatarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cami, wow dar chiar ai bagat ca mig-ul atata mancare . Pt fete cum faci cu mancarea? o faci fara sa gusti? sau face altcineva? chiar, mai vine tanti sa te ajute acasa?

alina, acum mi0am dat seama ca nu de pe site am luat carte pt Cata, si din cora ...cum sa tina creionul in mana sa traga linii in sus in jos, stanga-dreapta...d-astea. Trebuia sa-i iau si ei ceva sa faca cat timp face si Cristi, sau coloreaza

Mergi la inceput