Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (27)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello!

Delia
Nu ma supar cand vad ca fetele inteleg supararea mea, ma bucur ca ma inteleg. Atata timp cat sunt la serviciu, nu e atat de greu. Greu e cand ajung acasa.
Nu cred ca ma voi obisnui vreodata, ci doar voi incerca sa nu ma mai gandesc atat de mult si sa astept sa treaca cei 2 ani pana va fi din nou cu noi.
Aseara am ajuns acasa la ora 8. Daca era cu mine in Bucuresti, ce mai faceam cu ea de la ora aia?!
Colega mea a plecat tot asa mai tarziu de la serv, sotul ei luase copilul de la gradi de la ora 17:30, el voia la mami, asa ca au venit la serviciu sa o ia si pe mami. A stat copilul (3ani) si a desenat cu tati pana la ora 18:30 cand au plecat cu totii acasa.
Nu ajung mereu asa de tarziu, dar tot ar insemna sa stea copilul printre straini cea mai mare parte a zilei.
Acum incerc sa ma conving si eu, desi aseara cand a venit copilul colegei la noi, tare as fi vrut sa fie si sotul meu cu Daria. Si sa facem o mare gradinita la birou :)

Am uitat ce voiam sa mai scriu. Plec la ale mele
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Mi-am adus aminte ce voiam sa va intre.
Ce parere aveti de "jucariile" astea pentru Craciun:
1. Vtech Innotab: http://www.amazon.co.uk/VTech-136853-Vtech-InnoTab-Pink/dp/B00763PSGU/ref=sr_1_1?s=kids&ie=UTF8&qid=1352801151&sr=1-1

2. LeapPad: http://www.amazon.co.uk/LeapFrog-LeapPad2-Explorer-Tablet-Green/dp/B0089RPUHO/ref=sr_1_13?s=kids&ie=UTF8&qid=1352801151&sr=1-13

Tablete pt copiii pasionati de smartphone-urile parintilor.
Stiti ceva de ele?

Marea problema este ca Amazon nu permite comercializarea produselor de tip PC, IT pentru romani . Mi-am facut cont, bla, bla si cand sa dau comanda surpriza: nu aveti dreptul sa cumparati acest produs. Mama voastra de romani care ati facut prostii pe acolo!!!

Pe emag.ro, LeapPad este 700ron, fata de vreo 400ron cat e pe Amazon.

Partea buna ca nu m-au lasat sa-l comand azi este ca pot sa ma mai documetez despre ele. Dar eu voiam sa comand azi LeapPad



Mami fericita deDaria (8.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Delia ai dreptate mami,asta voiam sa ii spun si eu de dimineata ca de cate ori plec pe Rares il tine cineva ocupat ca altfel ar urla de nu se poate.Am luat vitamine in perioada asta si mi- e sila de ele.
Irinuca superba amandoua ca Rares e fascinat de orice telefon,iPhone,itouch si calculatoare dar sunt cam scumpe ,7 milioane nu as da ,ca nu am atat,4 daca m#259; angajez as da.Intereseaza- te te rog si da- mi informatii.
Aseara i- am luat lui Rares o masinuta mare si nici nu s- a uitat la ea.El e cu c#259;r#539;i,cuburi si forme si evident tot ce tine de noua tehnologie,e fascinat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

irinuk, pup, auzi in 2 ani cred ca te duci tu la daria ca poate mai faci un bb :)

andreea, analize ti-ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mada, gata inventarul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

mandreeac
deea, sunt prea saraca sa-mi iau lucru ieftin stii vb aceea, ... am studiat piata si kettler este lider in domeniu, ...apoi neamtu e neamt. Mai mult decat, indiferent de firma-sau cost, e un fier...daca e sa crape...crapa... Am ales acest model din mai multe considerente, ...nu le enumar sa nu plictisesc, ...insa ma ''coafeaza''. Multam ptr sugetie, ...
strumphyspunea si deea ca era mai ok banda, ..asa as fi vrut, insa analizand situatia as fi exagerat.
Una de calitate este f scumpa.
Bicla ca a ta(ca si model), am gasit la ketller, tapana nene, ...in aceiasi banuti care ii dau eu pe bicla eliptica, insa...vreau sa-mi pun mai multe grupe musculare la treaba... Modelul ales de mine este comsi-comsa, au una si mai strong dar...costa.
Eu zic c-am facut o alegere buna, tinand cont ca nu activez pe ea ca sportiva de performanta...ptr cardio e o bijuterie. Folosita corect,cu placere (vb ta), avem de castigat! O inima sanatoasa... grase, slabe mai vedem noi.

Tu mai alaptezi? eu da... parca nu te-am auzit ca ai intarcat piscoata, nu? lp mai primeste?doreste?
royx- A cum sta cu olita?progrese? Pe I nu am mai incercat-0, dar nu zice nic
simonacip bafta mami! profesia de dascal este MI-NU-NA-TA... lasand la o partea venitul financiar, restul se compenseaza...

Va pupic...

Fug la treburi, I doarme...

Aaa Ieri am facut 16 borcane de 1 kg cu compot de gutui taiate cubulete, si 7 de dulceata. Sa nu va prind la usa mea ca nu va primesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, deci o sa fiu dublu motivata la sala...
eu vin doar la dulceata, ma primesti..... hai dau la schimb dulceata de smochine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Delia,nu mami,nu mi- am facut,intr- o seara am fost la Regina Maria si mi- au luat sānge pentru analize,au iesit repede la un aparat,nu exacte,dar erau bune,acum stiu eu.Trebuie sa mi le fac,dar mi- e lehamite.
A#537;a si duPa cum va spuneam ca i- am luat o masinuta,eu i- am zis sotului sa nu o luam ca nu e atras el de astfel de juc#259;rii si s- a convins ,si era a#537;a sup#259;rat aseara ca a zis ca nu ii mai ia alte ma#537;ini.:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

catank, deci o sa fiu dublu motivata la sala...
eu vin doar la dulceata, ma primesti..... hai dau la schimb dulceata de smochine...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Da, ar trebui sa te motiveze triplu Sala te motiveaza si mai mult...nu se compara. Trebuie sa ai vointa de fier sa reusesti acasa sa faci ceva... Apoi, banii de pe o bicla sau alt accesoriu de genu iti platesti sala 3 ani, dar in cazul meu nu se poate, ..la tara inca nu avem sala, poate infiintez eu una, ...caut fonduri europene, teren am.... (soo, asa ca ne adaptam, cupa caz..posibilitati, ..dorinte, ...vise)

deeada deea muncim mult, dar cu drag si spor si e mare lucru. Ce sa facem?sa ne vaitam? aia nu-i, aia nu-i... nu-ti tin vaicarelile nici de foame nici de sete, ...mana la munca si iese banu. Cine doreste, cine nu...nu. Nu ne este rusine, chiar daca suntem sportivi medaliati la mondiale...si am vazut lumea-n lung si-n lat, ...avem profesii importante, ...bine platite comparativ cu ce primeste populatia de nivel mediu, ...tot mai mult castigam din produsele proprii, muncite de noi... Sa-i spui la al meu ceva de tarisoara, pamantul, iarba verde si animalutele lui ca ti-ai dat foc la valiza. Indiferent de functii, venit, ...e mare lucru sa fii om. Om cu frica de Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

salutari

mada, la gradi platesc suma fixa 1000 ron in care intra si o parte din activitati..astazi au pus muraturi au adus o tipa de la o fundatie cu pictura pe ceramica si ne-au zis ca intra in cost, au teatru cam la 2 saptamani care intra tot in pret..orele de gimnastica la club le platim separat, si cam scump ca e un club de fite mai au si 3 optionale care se platesc separat, de ex sunt 2 cluburi care vin si fac muzica si dans, un antrenor de iakido..balet si franceza pt care n-am mai optat ca dadeam faliment dar se ocupa de ei, acum am aflat ca pe 4 dec ii duce in curtea de arges la o fabrica de globulete si pe 15 au serbarea de craciun la jolie ville in pipera..problema e ca lui nu-i place nimic inca, e inca in perioada de negare in fiecare dimineata imi spune ca nu vrea la gimnastica
catank asa va admir, si invidiez as da orice sa am o bucatica de pamant s-o muncesc, daca mai ies si bani din asta jos palaria
irinuka eu zic ca atunci cand te desparti de daria, fa-o cu zambetul pe buze..vorbeste cu ea zambind, explica-i situatia si ca mami vine repede..n-au notiunea timplului si asta oarecum ii linisteste..iti spun ca face diferenta, pentru ca experimentez zilnic cu vlad/andra..cu cat sunt mai vesela si le transmit din starea mea, cu atat sunt mai increzatori si chiar daca plang accepta ami usor..cu timpul chiar se obisnuiesc si nu mai plang..pupici si multa tarie tie, dar trebuie sa reusesti..zambetul pe buze, gandeste-te la ea si ce-i face ei bine cand va despartiti
ca sa-ti mai povestesc din experienta, si noi avem seric cand ajungem la 7-8 seara acasa, aproape zilnic unul din noi ajunge la 8, celalalt la 7 ca atunci inchide gradinita..deci pe la 8 ne adunam, reversul e ca trag de ei sa petreaca cat mai mult cu noi si abia reusesc sa-i culc la 11-12 noaptea nu e normal, nu e sanatos dar asta e dorinta lor care e mai presus de somn

va pup si mai revin

Mergi la inceput