Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (27)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello!
Vad ca a aparut si Andreea aici :)
Dar dispar eu :(
Off offf, mai-mai, greu fara copil. Ieri cand am plecat a inceput sa traga Daria de mine: nu, mami, nu!!! Eu iar cu lacrimi de crocodil fugeam spre masina. Greu nene, nu stiu cand o sa ma obisnuiesc :((
Azi am fost trista. Am inteles ca nici ea nu e in apele ei. Am stat impreuna de miercuri pana duminica, nedespartite si normal ca despartirea este grea :((

Yasmi, eu ii dadeam ou, o zi da, una nu. Nu voia intotdeauna, deci nu cred ca s-a intamplat sa manance mai mult de 3 ori/sapt.

Fetei mele nu i-a placut deloc la bloc (in apartament). Era numai la usa "pa, afa-ia". Nu am ajuns nici la doctor ortoped, ca am zis sa stam cu ea 30min in parcul de langa bloc, inainte de plecare. si nu a vrut sa se mai dezlipeasca de tobogan. Urlete, tipete. Ne-am urcat in masina cu greu, dar deja era tarziu si seara la ora 17 in Bucuresti traficul era groaznic. mai era si Sf Mihai si Gavril. Asa ca la primul semafor am facut cale intoarsa acasa. Si programarea i-o facusem din august. Asta e. Daca vad ca tot va mai merge pe varfuri, voi reprograma. Deja nu prea mai merge asa, dar voiam sa fiu sigura ca totul e ok.

Va las un filmulet pe Picasa sa vedeti cum numaram :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Salutare mamici!

strumphy- Sunt prinsa si alerg de colo colo...de ce? Da, baia nu am facut-o inca, ma impiedic de toate sanitarele pe un hol, in fine...tipul trebuia sa vina azi si cica ar veni joi(stiti vb aia...daca nu luni, joi sigur)...
Am mai cumparat o bucata de pamant, am avut oameni la curatat terenul, etc...eu mese peste mese (apropos...nu face I puricei multi in tarc atunci cand gatesc...insa intrerup activitatea si o diversific cu alte noutati, dupa care revenim...si tot asa)...
Avem ceva proiecte de la UE (eu si m-soacra)si am fost obligati sa facem un curs profesional de fermieri...am stat pe banii UE la un hotel dragut pe masa si cazare toata saptamana trecuta impreuna cu I (seara reveneam acasa),astazi a inceput m-soacra...dehh daca vrem bani moca mai facem si sacrificii... Barbatii la padure dupa lemne si eu cu I pe baricade cu treburi(nu vreti sa stiti cate oratanii sunt in curte)plusa ca m-a apucat harnicia de cand am fost la cursul profesional si am invatat agricultura profi... Am si inceput deja sa curat terenul ptr legume si sa sap...I seamana frunze ...una linga alta... (daca mai am timp va atasez si ceva pozisoare)
M-a apucat melancolia sarbatorilor.... si am renuntat la a mai gati prea multe dulciuri, ...sper sa-mi ajute Dumnezeu sa tin postul tot...si cu ajutorul unei bicle (strumphy tu esti de vina!)sa ma mentin frumos si armonios peste iarna... In primavara cand incep serv vreau sa am conditie fizica, am nevoie.... Aaaa si la sapa transpir rau... dar ... bicla e bicla Oricum, o astept inca!

Ioana vb binisor, ma surprinde usurinta cu care retine diverse...jucarii noi acum i-am luat o minge de forbal muzicala cu diverse activitati, f draguta...ar fi in stare sa doarma cu ea in pat, si mai multe figurine cu animale domestice. Stie ca vaca are titi si boul cuc, asa sunt ele deosebite la set, ... scroafa are titi si porcul cuc..vai cu ce aplomb pronunta...cuuuccc, cine are coarne cine nu, i le asez cu spatele si le recunaoste dupa codite.... Jucarii de sarbatori i-am luat un set de cuburi lego (aceste figurine vreau sa le folosim si la lego...construim adapost ptr fiecare animalut...etc) si o tablita magnetica (le va primi atunci) Cat am stat cu ea la acel curs i-am tot cumparat puzzel de lemn cu diverse animatii si multe carticele de poezii scurte si ptr desenat. Aaaa plastilina... modelam mai mereu

V-am citit, ...am ras, am plans, ...va simt aproape, ...
Va pup cu drag!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

V-am pus pozisoare cu fel si fel,...si strumphy asta e bicla http://www.kettler-romania.ro/product/rivo-m-150.htm?lang=ro&path=-1925251212 Sunt in negocieri cu ei, indiferent de situatie o iau Maine fac tranzactia.

Va pupic, somnic pufos!

p.s. irina, am citit ultima ta postare...offffff, nu-mi doresc o clipa sa fiu in pielea ta, dar trebuie sa fii tare! Zimbeste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

helou helou.... dau cofeina la toata lumea sa ma iertati ca nu am mai dat pe aici....dar am trecut prin mai multe ...stari..sa le zic asa....sau sa zic ca nu am mai avut cu ce ma ''lauda''...recunosc ca v-am citit acum un pic pe sarite..multumesc pt urari...eu chiar daca nu am avut timp sa intru sa urez m-am gandit la voi...la cele care stian ca aveti acest nume...
Simo sa-ti traiasaca baiatul!!!!...ce te invidiez pt facultatea la care te-ai inscris..cand mi-a zis sis a ta ,asa rau mi-a parut ca ma inscriam si eu cu voi..nu pt a profesa in viitor ,sai cine stie...dar sincer asta cred ca e o facultate pe care mi-as fi dorit sa o fac....sa am diploma in dulap sa zic asa..caci eu nu am facut nici o facultate pt ca am considerat ca nu are rost sa dau banii pe ceva care nu imi place sa studiez....dupa ce am renuntat la fac de geografie

Lidia sa-ti traiasaca baiatul sa aiba noroc in viata si sa fiti sanatosi sa-i puteti creste mari!!!...cu scz de rigoare....am vazut mesajul ursuletului, dar in ziua aceea netul imi mergea greu apoi nu prea am mai deschis calculiciul...am mai urmarit fb ul pt poze...dar vad ca-l tii ascuns

catank doamne cat mai munciti...bravo voua...I e adorabila la curs.....am vazut lincul cu bicla..dece nu dati o fuga intr-o zi in decathlon....ma gandesc ca gasiti marci mai renumite la acelasi pret sau poate si mai ieftine....eu am o bicla romaneasca..cei drept veche ,nu mai stiu anul..dar dupa vreo 3-4 luni de folosit s-a dus draq....am mai folosit-o asa ocazional....sotul meu a vrut sa ia ceva asemanator cu ca din linkul tau din decathlon si eu nu l-am lasat ca am zis ..alt cuier de haine....dar acum parca imi pare rau..insa eu as lua o banda

fetele nu mai scriu la fiecare....va pe toate ....ma duc sa pun varza in butoi...daca mai apuc pana se treezeste A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

ieri mi-a fost rau si nu am mai intrat, cum puteam cum cautam patul sau o canapea sa ma asez... nu mi-a ars de facut nimic, am tras un pui de nani de vreo 40 min dupa amiaza cu piscoata, afara a plouat si nu am iesit deloc ... sper azi sa fie mai frumos si eu sa ma simt mai bine si sa iesim

Ancuta, sa stapanesti sanatoasa bicla sa o alergi mult si bine, dar cel mai importat cu multa placere a ta e diferita de a mea , nu numai marca difera dar si cate stie, plus ca e cross trainer si face/stie mai multe decat a mea, si e si mult mai scumpa...a mea a fost 280 lire la reducere am gasit-o in vara , a ta e 400 si ceva scump duamna, scump ....pe amazon, de unde mi-am luat-o eu, cred ca era mai "eftin" scumpa foc Ioana, e asa de mare, mi se pare ca e trecuta bine de 2 ani, si cand te gandesti ca are doar o zi in plus fata de piscoata dar se vad genele de sportiv de la ambii parinti, plus aerul curat de tara si papica bio

mai bag niste cafea si fac planul pe azi, sa vedem ce iese... daca mai am timp ma i intru, daca nu cumva mergem afara, am in plan o iesire pana in centru ... pentru plimbare, nu shopping ca m-am saturat de cartierul meu

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata si de la noi!
Azi-noapte mi- a fost rau de la raceala,am b#259;gat pastile si azi sunt ceva mai bine!
Strumphy multa sanatate,ne luam de mana ca si eu am o stare de la raceala si e un frig afara!
Catank m- am gandit la voi acum 2 sapt ca am fost la M#259;n#259;stirea Crasna si am trecut prin Tārgovi#537;te,Valenii de munte si mi- am adus aminte si de copil#259;rie ca am stat ceva pe acolo la niste prieteni.
Maduta cum e Cata?
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Irinuca multa putere mami.Pfuuu ce durere imensa trebuie sa fie in sufletul vostru,eu clar nu as rezista m- as stinge picatura cu picatura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimi .....am intrat sa av salut si ma duc la treaba am de calact rufe si de facut papa la puiut ....ca maicasa vede ea ce papa azi

o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
Strumph, eu zic ca te suprasoliciti, ai grija, te rog.., las-o mai moale, fa sport mai lejer... si papa de dieta, dar nu exagera, ca organismul omului are niste limite...
Andreea, vitamine, viatamine si zinc ca sa creasca imunitatea,
irinuk, ce scumpa e Daria cand numara
si acum sa ma iau de fete:Numai puneti si voi paie pe foc la Irina, va rog, ea oricum sufera cand pleaca de langa Daria.
Irina , incearca sa numai pleci cu pa si fugit la masina, spune-i pa si sa-i dea mamaia ceva de lucru cand plecati voi...
Deea, gata varza..?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

azi dimineata era asa urat afar, si ceata, m-a indemnat la ascultat colinde
azi mi-am propus sa fac curat in decoratiunile de Craciun, sa vad ce nu mai folosesc si sa vad cam ce mi-ar mai lipsi...o instalatie noua de brad, asta sigur, si poate ceva beteala ..vad eu pe acolo

va pupic pe toate

Mergi la inceput