Buburuze de mart-apr2013(9)!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

NICOLE - felicitari pentru fetita!
Relativ la patut noi vrem sa luam un patut de lemn care sa-i pot ridica cateva din bare, astfel incat sa il lipesc de patul unde o sa dorm si sa nu trebuiasca sa ma ridic ca sa-l pun pe bebe in patut.
Am incercat si pat de lemn la Miriam si de material. Cel de material nu mi se pare prea stabil, plus ca daca ai jucarii care se prind de pat nu prea merge treaba. Cel de lemn era bun, dar este vechi si toate barele sunt fixe si ma durea spatele noaptea cand trebuia sa iau sau sa pun copilul inapoi din sezand pe pat.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
21 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

eu de la Alla am patutul de 140*60cm si in felul asta l-am putut folosi pana a facut fata 4 ani . Pe la 3 anisori i-am scos bara din fata si l-am transformat in pat normal. N-a "reusit" sa cada din pat decat de 2 ori si pe jos pusesem preventiv vreo 2 perne ca parca ma gandeam eu ca se poate intampla si asta....
Ce-i drept mi-ar fi placut sa fie pe 3 nivele patul fiindca atunci cand era bebe mica ma cam aplecam dar neavand cezariana suportam durerile de spate. Acum ....o sa vedem; eu tot natural vreau sa nasc dar pana una alta soarta decide.

25 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Burtici de buburuze,

Am o intrebare privind hidratarea, cata apa beti pe zi? sau poate cate lichide?
Am simtit azi, ceva mai des ca altadata, cum se intareste uterul. Ma gandesc ca e de la faptul ca am dormit mai putin decat de obicei, dar o prietena mi-a spus ca poate fi si de la o lipsa de hidratare corespunzatoare.

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Nicole - felicitari ptr fetita! si nu ne spui si noua numele?:P

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

casandralin - sotul e intr-adevar un erou cu curatenia in baie! Suppppppppeeeeeerrrrr!:D

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

cosminuta - si io am arsuri, noroc ca nu prea des; le dreg cu crantanele si apa.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

elenaionascu - peste 3 litri pe zi beau...nu zic de cate ori ma duc la baie:)))) Nu-mi impun sa beau atat - pur si simplu imi cere organismul...asa a fost si prima sarcina cu si mai multa apa ca atunci am prins si toata vara.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Multumesc de sfaturi burtici

Deocamdata vad ca apar seara,o sa incerc mai multe variante sa vedem care e de folos daca nu asta e IGNORE,ca nu avem ce face

Elena eu beau cam 2litri daca nu mai mult,cum zice si piscotel chiar simt nevoia sa beau

Am o lene frate....abia astept sa merg acasa

pupici



Cosmi 19+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

elenaionascu, pe bebedesign gasesti exact ce cauti tu adica patut de 120*60 cu sertar jos (unul sau 2 sertare, cum doresti) si cu saltea montabila la 3 inaltimi diferite. si nici nu e scump.
http://patutbebe.ro/shop/copii/patut-cu-sertar-si-leganare/clasic-patut-cu-sertar-si-leganare/

20+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Curatenie: in general folosesc produse cat mai bio, nu suport clorul si imi puneam manusi, deci Domestos pentru mine nu exista :) Am tot felul de alte produse de care sunt foarte multumita.
Arsuri: rar de tot, dimineata, un covrig rezolva problema si (daca e prea devreme) ma culc inapoi.
Vitamine: nu. Sper sa nu fie cazul. Mananc multe legume si fructe si isi fac treaba bine.
Apa: da, multa. 3 litri minim, nu ca vreau, ci ca efectiv imi e sete. Beau ceaiuri de tei, menta si fructe, suc beau extrem de rar (natural, nu eram fan cola/acidulate nici inainte de sarcina), 2 cafele/zi (espresso) si sufar fara iaurt/chefir (cam 400-500 ml/zi)
Bebe: Tereza.
Multumesc de urari, si eu sunt fericita ca e bebe sanatos, inainte de sarbatori mergem la morfo si dupa aia imi iau concediu pana la mijlocul lui ianuarie. Vreau sa ne facem de cap de sarbatori: sa pregatim mancare buna, sa facem bradul, sa ascultam colinde...




18+

Mergi la inceput