Burtici de mai-iunie 2013 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Hellie eu am mai spus ca nu trebuie sa te orientezi dupa sani.Au perioade cand te dor si cand te lasa ,nu te vor durea neintrerupt pana la sfarsitul sarcinii. Stai linistita ca bebe isi vede de treaba si face ceace trebuie sa faca acum ,creste si prinde puteri.
E un lucru bun ca nu ai greturi si ca nu ai dureri.
Mai e un pic pana incepe sa miste si apoi te mai linistesti si tu.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Hellie, nu cred ca trebuie sa-ti faci griji...nici eu nu am avut simptome la prima sarcina. Pe la 4 luni mi-au crescut brusc sanii si atat. Acum am zile cand sunt sensibili , zile cand nu, cred ca in functie de schimbarile din organism. Stai linistita si bucura-te de o sarcina usoara

Mami de Bianca 07.05.2008 si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Buna dimineata

Noi azi facem 15 saptamani, dar nu l-am simtit pana acum. Astept

O zi frumoasa!



Raluca


S 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Neata burtici!
dau si ceai pentru doritoare

ma simt mult mai bine in dimineata asta
nu am mai luat nici un paracetamol pana la urma ci m-am pus direct in pat si am adormit instant
cu fericire pe chip va zic ca si Anduca mea a dormit in patut toata noaptea fara nici o galagie
dimineata nu-mi venea a crede ca inca doarme si e asa linistita poate o laud si diseara incepe iar sper sa nu....

fetita mea stie ca am un bebe in burtica , i-am spus de cand am aflat.La inceput venea sa imi pupe burtica si mereu o lua in manute sa il alinte cica pe bebe ca plange
acum vine si zice ca bebe face nani in burtica , o atinge putin si gata
a vazut la cumnata mea cum alapteaza si a inceput si ea sa dea tzatza la copilutii ei ( plusurile ei) .... cred ca va incerca sa ii dea si la bebe


Carmen333 ma bucur ca vii cu vesti bune si bebe e un voinicel

Zadria poate chiar ai mai mult de 10 saptamani si cum esti la a doua sarcina cred ca e chiar posibil sa il simti. dar cred totusi ca nu ai simtit numai bebe atata timp.
fiind atat de micut nu cred ca se pot simti niste tumbe dar nu sunt in masura sa zic ca asa e sau nu ( imi spun numai parerea )
eu am simtit de 2 zile niste atingeri f f subtile dar sub buric si nu am simtit continuu ci de 2 ori una dupa alta si gata. aseara sa intamplat iar dar nu stiu ce sa cred....
voi fi atenta zilnic si daca voi simti l fel cu siguranta e bebele daca nu a fost alarma falsa



si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hellie

Buna dimineata, burticilor!


Felicitari, Carmen 1! Cred ca trebuie sa fie un sentiment deosebit de puternic si placut sa stii ca puiul e in regula, conform STAS-ului . Bravo!

Fetele, va rog, mai dati-mi si mie cate un sfat...am scris si aseara: sa-mi fac griji ca nu ma mai dor sanii (cam singurul meu simptom real de pana acum)? Mentionez ca au inceput sa ma doara sanii cam la 5-6 zile dupa conceptie (stiu cand a fost conceptia pt. ca am facu teste de ovulatie) adica cam de prin 7.10 asa, si m-au durut cam pana ieri, cand s-a oprit durerea. E adevarat ca ei sunt inca "plini" asa dar nicio durere...offff, cred ca e foarte greu cu greturi (saraca, Zadria de exemplu), dar si fara niciun simptom real e de-a dreptul frustrant. Pana pe 29 cand am iar vizita la gine, cred ca o iau pe campii...

zi usoara, negretoasa, dragelor!

6+

Draga Hellie, sa stii ca pe mine m-au cam parasit greturile incepand cu saptamana 12, iar sanii in afara ca sunt maricei si mai tari nu mai dor in halul acela. La mine a ramas somnul de baza. Daca la ora 8 si ceva sunt in pat adorm in 5 minute, insa uneori ma trezesc pe la vreo 1.30-2 si ma mai uit la cate o emisiune pana pe la 3. Aseara m-am fortat sa nu adorm la Vocea Romaniei si am dormit lemn toata noaptea. Eu ma bucur ca am scapat de simptome, ca am facut destule eco ca sa stau linistita ca bebele e foarte bine (deja am 5 eco).
.
Cand o sa am putin timp o sa incarc pe picassa ultimele poze. Se pot pune si filmulete?

Va pup dragele!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Maria, ma bucur mult pentru vesti! Am urmarit cazul tau inca de dinainte de a incepe sa scriu si eu pe forum si eram tare nerabdatoare sa aflu ce se mai intampla..
Eu ieri mi-am luat sange pentru analize si aseara am verificat online si aparusera deja, nu imi venea sa cred.. Am fost putin cam trista, am aflat ca am Rh- si sotul Rh+ si am avut o reactie mai hormonala..ma gandeam ca doar ce am aflat ca oricum e sarcina cu risc din cauza ovarelor polichistice, iar acum, dintre toate combinatiile de Rh, o am pe cea cu risc..E prima sarcina la mine si e bine..Stiu ca nu ar trebui sa imi fac griji asa mari, dar tot sunt asa..nu reusesc sa ma linistesc complet..asa ca m-am decis sa va scriu, aveti mai multa experienta decat mine:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluca1109

Buna dimineata

Noi azi facem 15 saptamani, dar nu l-am simtit pana acum. Astept

O zi frumoasa!



Raluca


S 15+

Raluca eu primul copil l-am simtit la 16 saptamani dar cand i-am spus medicului a spus ca este o exceptie ca deobicei la prima sarcina il simti pe bebe in jur de 18-20 saptamani.Mai conteaza si cum e pozitionata placenta.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Multumesc, fetelor de incurajari. Se pare ca e firesc, pana la urma.

Offf...vedea-m-as cu minunea in brate...cred ca abia atunci o sa ma mai calmez..sau poate atunci incep grijile adevarate, nu?

Mai stie cineva ceva de Miche?

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Raluca, felicitari pt schimbarea saptamanii!

Hellie, eu m-as duce la sf sapt la doc sa aud inimioara si sa ma linistesc :). 29 e departe rau.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Eu sunt f ingrijorata pt Simcri. Ea intra de obicei zilnic, si acum de 2 zile nimic ...


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput