Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Pfuuuui, ce liniste pe-aici! Unde ati disparut toate?

Ce baietel model ai tu acolo Andreiutza
Nu stiam de pipilica, eu o spalam si cu sapunel ca ma gandeam sa fie fata fresh, sa nu se mai simta nici mirosul acela intepator. Fata mea si-a dat peogeamul peste cap cu baita in mijlocul zilei. Nu stiu daca e de rau sau e de bine, dar doarme de la 9 (noi la 8-9 faceam baia si adormea de-abia la 12. Nu si-a baut nici bibe de seara cu lp si mu-e ca se trezeste din ora in ora la noapte de foame. Plus ca daca s-a culcat asa devreme, sper sa nu-mi dea trezirea la ora 3 si sa ne uitam pe pereti.
Maine s-o sun pe dra de familie s-o intreb daca i-a venit vaccinul.

Pup fetele si va astept maine cu povestile despre w/e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna dimineata!

Si chiar pot spune BUNA, dupa aproximativ 7h de somn, nu legate, evident, dar totusi 7h! Pingul mic a avut prima seara-noapte cu doar putini colicei si scremut Nu stiu exact de la ce, dar aseara am avut si noi jumatate de ora in care ne-am uitat unul la celalalt, ne-am studiat, ne-am vorbit. Parca nu mi se intampla mie. Continui sa ii dau gripe water pe baza de marar si i-am luat probiotice, Baby's Jarro-dophilus. Nush care din ele si-a facut efectul, sau poate doar ii trec mai repede, insa sunt in culmea fericirii! Parca mi-e si frica sa va zic sa nu revina.

Cei mai rai sunt acum la orele diminetii, dar trecem noi si peste astia, Doamne ajuta!

Oli, felicitari pentru botez si ca v-ati distrat

Andreiuta, mai ce bobocel cumintel! Poate se ia si la noi Unde e loculasta misterios unde ai petrecut? Suna f bine!

Restul fetelor, cum va simtiti dupa botez? Suratelor, haideti la raport, chemam cavaleria pt o zi superba de luni dimineata Si nu, nu vreau sa ma gandesc cat de lipite or fi furele alea si cat m-or durea cand le-o scoate! Nup, ma uit la fata lui Luca si cum si-a descoperit el pumnisorul si il molfaie si nu-mi mai trebuie nimic



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Buna dimineata mamici! Felicitari tuturor pentru bebelusi, multa sanatate tuturor si rabdare cat cuprinde sa va vedeti uiutii mari!

Eu sunt o mamica de ian-feb 2013 si va propun acest subiect nou, http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=175565&nm=Nasterea-la-Regina-Maria, care ar putea ajuta viitoarele mamici ce urmeaza sa nasca in aceasta clinica! Cu speranta ca nu v-am deranjat, va multumesc anticipat pentru particiare! Bineinteles, atunci cand puiutzii va vor da ragazul necesar!

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey (17.04.2008) si 25+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata!

Kytanutz, ma bucur ca ati avut o noapte linistita!
Si eu abia astept sa-i treaca odara colicii astia ca numai noaptea o apuca! Ziua doarme 2 somnuri de 3 ore fara probleme. Noaptea doarme 3 ore apoi se trezeste din ora in ora Si scanceste si partzuieste si daca nu-i dau san plange. Mu-aduc aminte ce bine era acum 2-3 sapt cand se trezea doar dev2 ori pe noapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Olivia,cum ati trecut peste noaptea?A dormit?Sau ati stat la pivesti la 3 dimineata?

Kytana,e mult prea micut sa stati de vorba si sa ganguriti....o sa fie si momentul acela.Nu are nici o luna dragul de el.Si daca te linisteste cu ceva,sa stii ca si Andrei face urat dimineata in jur de 6.Se screme,tipa,se inroseste,iar dupa toate astea,face kk,da ochii peste cap si adoarme si nimeni nu cred ca doarme 7 ore legat i

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Andreea, tu pe scaunul din fata sau din spate il tii pe Andrei cand mergi singura cu masina cu el? Eu inca n-am iesit doar noi doi la plimbare, am avut cateva tentative, dar taica-so era stresat rau si mai bine venea mai repede de la servici decat sa merg doar eu cu bebe cu masina. Dar oricum ma gandesc sa-l pun pe scaunul din fata ca sa pot ajunge mai repede la el in caz ca se inneaca/ regurgiteaza sau ceva de genul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Kytana, ma bucur ca in sfarsit ati avut si voi o noapte mai linistita si ca ai reusit sa te odihnesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Hello hello !
Suntem treze si noi. Am vrut aseara sa ma uit la X-factor, dar nu avea sens, din moment ce eu am Vocea Romaniei la mine in casa. A racnit Iris din toate puterile, de pe la 9 seara pana la 12 si. Teoretic, eram arhi-obisnuiti sa ne fredoneze ea si mia multe ore, dar acum plangea asa tare, ca ne-a bagat in sperieti. Intr-un final, era foarte obosita si ciufi, am luat-o inbrate si ne-am dus toti 4 (si pisicul) in baie, cu apa curgand la robinet si ne-am leganat pana a adormit. Apoi am mai tinut-o in brate sa ma asigur ca doarme bine si am culcat-o lipita de mine. Eu am dormit ca naiba, dar ea s-a odihnit si-a mancat bine in cele 2 reprize de papa de peste noapte. Asa bine s-a odihnit ca acum e treaza de o ora, sta singura in pat si nu stiu ce tot bombane pe acolo. Am pus-o intr-o pozitie si acum e sucita la 180 grade. Am tot privit-o cum se foia putin cate putin, pana a facut semicerc complet. Pe de o parte sunt mandra ca e asa activa si puternica, pe de cealalta parte, ma sperie gandul a ce poate sa faca in timp ce n-o vad eu.

Asa, noua ne-a copt vaccinul din umar weekendul asta. Azi noapte, de la foiala, i s-a spart si buboaia de puroi, azi am gasit-o chiar curatica si uscata. Pedi ne-a zis ca o pot sterge cu compresa sterila si atat, nu e nevoie de alcool.

Felicitari micutilor crestini !

Kytanut, parca ai uitat cum ne-am vaitat si noi de bebeii nostri plangacosi. E o perioada care va trece, colicii nu dureaza forever, asta e partea buna. Partea proasta e ca-ti termina creierii pana trec. Pupam Luca bebeloiul suparici !

Ee, gata, minunile nu dureaza mult, se aud chitaituri de pui parasit in cuib, ma duc sa ma intind la piciorusele ei, sa ma calce cum pofteste !

Mami de dragonita Iris !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Citat:
citat din mesajul lui mlhaela

Andreea, tu pe scaunul din fata sau din spate il tii pe Andrei cand mergi singura cu masina cu el? Eu inca n-am iesit doar noi doi la plimbare, am avut cateva tentative, dar taica-so era stresat rau si mai bine venea mai repede de la servici decat sa merg doar eu cu bebe cu masina. Dar oricum ma gandesc sa-l pun pe scaunul din fata ca sa pot ajunge mai repede la el in caz ca se inneaca/ regurgiteaza sau ceva de genul.


Mihaela, eu cu Honey mergeam pe scaunul din fata, cu spatele la directia de mers. Ai grija insa ca trebuie dezactivat air-bagul de pe acel loc ... trebuie sa ai un buton pe acolo si chiar iti arata ca daca montezi scaun de bebe se scoate air-bag-ul!



Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey (17.04.2008) si 25+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

salut mamici cu printese si printi !

eu nu mai apuc sa scriu ; deabia daca ma lasa mandra mea sa fac nitel ordine in casa ; vrea atentia mea totala ; vrea sa-i vorbesc sa o mangai , iar daca schimb privirea se incrunta si incet ,incet incepe sa se mataie ; iar cand mai imi da cate un zambet ajung la concluzia ca si mie mi-ar treui un pampers !

Adriana_77 am vrut si eu sa cumpar umidificator dar am asteptat sa o intreb pe pedriata romanca de care va vorbeam ( super doctor - super experienta ) . mi-a spus chiar sa nu folosesc chiar daca as avea aparatul ca se risca niste ciuperci urate de tot pe gat iar camera poate face niste alergeni foarte daunatori copiilor ... bineinteles ca faci cum vrei , dar m-am simtit datoare sa-ti spun ce mi-a fost mie recomandat .

iar apropo de temperatura in casa :
24-25 doar cand i se face baitza
21-22 in mod normal
19-20 noaptea

de cand urmez cu strictete temperaturile observ ca nu mai fornaie la fel noaptea !!! inainte mi se trezea noaptea doar pentru ca nu putea respira - avea nasul blocat complet ...

citesc si revin

Mergi la inceput