INSEMINARE 94 - Felicitari Betty200

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Dancutza ti-ai facut mutatiile pt Trombofilie ?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui MariaBcf

Dancutza ti-ai facut mutatiile pt Trombofilie ?



Nu. Initial trebuia sa le fac ca asa m-a trimis Cezara. Dar ca au astia la Synevo niste scoruri de numa. Am scormonit netul si am ajuns la concluzia sa ma duc si eu unde se duc gravidutele toate - la Uschi. Am fost acolo cu tot dosarul, inclusiv de la prima sarcina. Am povestit tot, a vazut si ecografiile primului copil. Ea a facut anumite analize si nu mi-a spus sa ma caut de vreo mutatie. Stiu ca unele sunt genetice si altele sunt dobandite. Pot fi dobandite pe perioada celei de a doua sarcini.
CUm ea nu m-a trimis, am zis ca nu trebuie sa le fac. Nu am istoric de asa ceva pe acasa pe nici o linie. In plus, daca gaseste niste valori modificate la ceva, asta ar putea sa-i indice ei ca as putea avea vreo mutatie.
Prima sarcina am pierdut-o pt ca era "ou clar", adica ciuciu embrion in sacul gestational. Nu corpul meu a respins sarcina, ci s-a produs ceva in momentul fecundarii. Asa mi s-a explicat.

cu 28+ .... si am intrat in luna a 7-a si in trimestrul III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Va salut fetelor!

Dankutza si Maria multumesc de inormatii, homocisteina am facut-o doar asa sa vad daca nu sunt probleme ca cica trombofiliile fac rau doar cand asta e crescuta, probabil ca asa cum spui exprima lipsa de vitamine B din organism care apar in caz de trombofilii, e drept ca la cat Medyn forte si emibion am luat ... putin probabil sa apara lipsa ...no asta e am facut-o si pe aia sa-mi iau o grija.


Azi n-am mai facut beta ca la clinica era colega mea care-i ginecolog si mi-a facut o eco abdominala, a vazut saculetul si ea si acum era si embrion cu activitate cardiaca, am vazut un punctulet alb pulsand, deci nu m-a mai interesat beta. Ecograful a masurat sarcina ca fiind de 6 saptamani si 4 zile, dupa calculele mele e de 6 sapt. si 3 zile. Saptamana viitoare merg sa-l vedem mai bine si sper sa si auzim inimioara nu doar sa o vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

buna, cum pot face o programare la dr. ion ionut de la giulesti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

neata fetele cf?
eu am avut o gramada de treaba si am alergat ca o nebuna dar acum stau cuminte.
eu continui cu utrogestan si incerc sa-mi stapanesc emotiile pana vineri.
am o stare de greata dar cand incerc sa vomit( imi vine) am doar gaze....
oricum mi se pare cam devreme.
am si eu o intrebare pt fetele care au facut inseminare si au reusit: dupa cat timp ati avut simptome?
a....si ma cam ard sanii dar asta nu o pun la socoteala ca si inainte ma jenau inainte sa-mi vina cm.
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Elena fiecare organism e diferit. Eu am avut sanii foarte grei si durerosi( inainte nu-i aveam)

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety cand te duci la DrSurcel?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Elena, tu ai facut si stimulare? Cu ce?
De exemplu, eu mereu aveam stari de usoara greata dupa inseminare, dar era de la hormoni. Insa eu am considerat mereu ca un semn asta, daca in Z11 ma simteam brusc bine, era negativ.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

iancuelena eu spun sa te relaxezi ca asa trebuie . lasa simptomele pentru dupa z 14 de la IA . pana atunci gandeste pozitiv .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

seara buna fetele...cf?
eu nu am facut stimulare,am avut ovulatie " naturala"( la mine nu a fost nevoie).
in mod normal mie ar trebuie sami vina pe 1.12 dar inseminarea am facuto in ziua 16, tot pe 1.12 ar trebuie sami vina sau cu 1 zi sau 2 inainte?
pai stau linistita ca oricum nu depinde de mine.

Mergi la inceput