Biogenesis Fertility Center -36

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Diancic , te ! Ma bucur ca sunteti bine si iti doresc sa nasti la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_grasa spune:

Diancic nastere usoara si bebei sanatosi

Elly deci nu ma lasi singurica in primavara facem party mare cu si

Ajynx, mbadaran, ady

Micaela sfatul meu este sa mergi la un consult, sa vezi despre ce este vorba, in functie de interpretarea analizelor tale medicul iti va recomanda un tip de procedura, pe natural sau FIV normal sau ICSI, automat ca vei afla si pretul aferent. Dupa aceea te hotarasti in functie si de finante cand incepi procedura. Vei vedea ca ti se va raspunde in mod profesionist la toate intrebarile, inclusiv la cele legate de ce si cat costa. Asa cum spune si Elly la a doua procedura este posibila si o reducere, sper sa nu ai nevoie si sa-ti iasa din prima

Fetelor va doresc un weekend placut si odihnitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Micaela_ spune:

Adriana Ady imi cer scuze ca te-am suparat, un sa ma ierti.
Cand am vb de negociat m-am referit la chelt cu analizele si ecografiile, nu la pretul FIV-lui, m-am exprimat gresit. Pe site nu e pus pretul la FIV pe natural , dc ar fi pus cred ca ar fi 6450+analizele.

Da fetelor, aveti dreptate, tb sa ma duc la o prima consultatie apoi voi decide ce voi face.
Multumesc tuturor pt raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Te si eu Mady ! Spune-mi , tu la prim#259;vara cand vrei sa faci? Eu m-am gāndit in mai , ca a#537;a am f#259;cut si cand am avut succes si cam toate am ramas atunci, a#537;a ca vreau sa repet figura frumoasa!! Tacaneli ce sa mai zic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_grasa spune:

Pup fete dragi,

Ajynx inca nu am apucat sa vorbesc cu Dr. D pentru ca la ultima venire in tara a fost extrem de ocupat si a ramas sa ma programez pentru o discutie pe la mijlocul lunii noiembrie( adica luna asta). In functie de ce zice si dansul voi lua o hotarare desi mie mi-ar placea sa incerc cat mai repede posibil... de asemenea eu imi doresc ca de data asta sa fac intreaga procedura(laborator, prelevare si ET, mai putin eco-monitorizare) exclusiv cu echipa de medici greci dr D si Dr A, asa ca sigur va fi si in functie de cum vor putea dansii.

Mi-as dori din suflet sa reusim TOATE si sa avem bebey sanatosi si voiosi la anul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Sa dea Dumnezeu Mady! Si eu vreau cu aceeasi echipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Fetelor, , vedeti ca se poate face cu blasto, inainte de fet, vorbisem cu dr. D despre asta, si a zis ca se poate, daca exista de unde. De asemenea stiu ca se mai face si dublu ET, adica prima data cu embrio de 3 zile si apoi cu blastociti. Sa va interesati, ca nu stiu prea multe detalii, dar stiu ca exista si se poate. Vedeti ce spun si doctorii.
Pupici si somnic pufos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_grasa spune:

Diancic eu cu blasto am facut la ultima tura, am povestit mai mult pe la babutze, din pacate nu am reusit de data asta...oricum multumim pentru info si pupam fata dragutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Buna fetelor , ati aflat cumva cand vin dr greci in tara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Buna fetelor, buna Sper! Doctorii vin intre 20 si 23 luna asata! Cel mai bine suni la clinica sa-ti faci programare ca sunt super aglomerati!

Mergi la inceput