Gravidute de iulie-august 2013

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Buna ziua! Bine v-am gasit. Sunt Stefania si am aflat de cateva zile ca in familia noastra v-a mai aparea un copilas. Am o fetita Teodora Rebeca si are 5 ani. Sper sa ma primiti si pe mine in grupul vostru.

mami Stefania si fetita noastra Teodora Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Incerc sa ma obisnuiesc cu acest format de forum, sunt cam confuza cum functioneaza.
DPN-ul este 9 iulie 2013, nici eu nu am mers inca la Dr. si nici nu voi merge pana la 7-8 sapt, la fel am procedat si la sarcina trecuta pentru ca acum e mica sarcina si nu s-ar vedea mare lucru doar s-ar confirma.

mami Stefania si fetita noastra Teodora Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Stefania bine ai venitsa ai o sarcina usoara

amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Multumesc. Felicitari tuturor gravidutelor! Sa avem sarcini usoare si copii sanatosi si sa venim cu vesti bune de la medic atunci cand vom merge.
O seara frumoasa va doresc!

mami Stefania si fetita noastra Teodora Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Stefania, bine ai venit si sa ai o sarcina usoara si frumoasa!!
Tb sa scrii 10 mesaje repede, apoi nu o sa mai fii moderata si iti vor aparea mesajele in timp real.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Stefania in primul rand bine ai venit in grupul nostru!

Cu forumul, primele 10 mesaje iti sunt moderate si o sa apara mai greu.
Dupa apar instant.


Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Elena, am scris cam in acelasi timp si cam acelasi lucru - stii ce se spune, nu? Ca mintile stralucite gandesc la fel

Acum ma gandeam, ca eu am deschis odiseea, dar mai departe nu stiu ce sa fac...cred ca ar tb sa fac un user comun, nu? Si mai departe, cum facem sa avem pagina frumoasa?


Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Paula nu te uita la mine ca eu de la prima Odisee am imbatranit mult.
Dar sunt sigura ca o sa reusesti sa faci o listuta cu datele noastre.
Mai ales ca suntem putine..deocamdata.
In seara asta nu mi-a priit ceapa.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Bine, nu ma uit la tine, desi odata cu inaintarea in varsta devii tot mai destept, nu? Le-am rugat pe fetele de la odiseea mea sa ma lumineze, poate s-o indura vreuna. Daca nu, ne rugam sa ramana insarcinata vreo fata care sa stie...

Eu nu pot manca nimic, ca nu-mi tb, asa ca mie nu are ce sa-mi cada rau. Mie mi-e groaza de arsuri ,cel mai tare si de umflatul mainilor si picioarelor, eu cu asta am tras la sarcina cu Raul, ca greata a trecut dupa 3 luni, am si uitat de ea.

Edit : la mine nu a fost valabila asta cu inaintarea in varsta, ca nu sunt tocmai tinerica, dar niciodata nu m-a interesat partea tehnica


Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Salut.
Ma bucur tare mult ca s-a deschis odiseea de iulie-august. Sarcini la termen va doresc si imi doresc si bb sanatosi si destepti.
Eu am DPN 12.07.2012.

Amalia vad ca si tu esti fericita posesoare a unor mutatii. Ce tratament iei pt ele?

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput