FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 36

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Felicitari, Amalia pt. inimioare, sa fie cat mai puternice cu ficare zi!
Ruxi, nu pot decat sa iti transmit o imbratisare din partea mea!
Pupici la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Felicitari pt inimioare, Amalia Sa ai parte numai de bucurii!
Tonton, bine ai venit! Buna idee sa le zici sa te programeze odata cu alti romani... Pt e-mailuri poti folosi si google translator...

Nu stiu de ce mi-a aparut mesajul anterior de 2 ori...
Va pup!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino2010 spune:

amalia si tu esti de acum un vis implinit
sa-ti traiasca inimioarele sa ai sarcina usoara si bebei sanatosi.
se inmultesc gemenii la topic-ul nostru

fumi asteptam vesti bune

ruxi nu pot decit sa te imbratisez . si la procedura mea au fost 9 ovo, s-au fertilizat 6, au ramas doar 2 embrioni din care unul creste, creste si urmeaza sa vina pe lume
asa ca multi au fost dar a ramas doar unul. nu iti pierde speranta

pupam cu drag toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Fetelor multumesc

amalia tsakoniati
6+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Matusico FELICITARI pt inimosi !!!

Multumesc fetelor pt gandurile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

AMALIARO,felicitari mami! Sa iti traiasca intreaga echipa Tsakoniati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bichi spune:

Buna dimineata gagici!
S-a trezit trupa de dimineata de la 5 si fac box in burtica, deci a trebuit sa cobor din pat sa mananc, caci altfel nu se linistesc!
Teli iubita eu am luat 11 kg, dar numai din cauza faptului ca pt diabet am si o dieta severa, mananc totul cantarit si masurat. Altfel cred ca luam multe kg, eu sunt una care da iama prin dulciuri. Eu de 3 luni nu am pus nici macar un biscuit in gura!
Tonton bine ai venit printre noi!
Amalia felicitari pentru inimioarele bataioase!!!
Ruxandrica si noi am avut 9 ovocite iar dupa 5 zile aveam 5 blatociste si o morula.
Am facut transfer de 2 blasto expanse, am congelat 3 blasto si o morula.
Sotul meu are o atenoteratozoospermie grava.
Cred ca ar trebui sa le ceri o explicatie celor de la clinica, pt. ca biologa stie ce s-a intamplat pe parcursul celor 5 zile si care ar fi cauza.
toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Buna dragele mele, scuzati absenta sunt prinsa rau de tot cu pregatirile
Amalia, felicitari iubita pt inimioare, ma bucur enorm de mult pt voi, sa ai cea mai usoara sarcina, fara probleme, bebei sanatosi si papaciosi Te-a rasplatit DD pt toata bunatatea ta

Bichi, mai este f putin si dupa......cura de dulciori vei face , ai sa dai iama in magazine si sa-ti iei tot ce ai poftit si n-ai avut parte, mai ales ca vin si sarbatorile acum . Multa sanatate iti doresc

Tonton, bine ai venit. Eu zic ca te vei descurca f bine cu engleze rudimentare pe care o stii. Dr si asistentele sunt f de treaba si daca nu intelegi ceva iti si deseneaza numai sa pleci lamurita de acolo. E-mail urile le poti traduce singurica cu ajutorul netului, sau daca nu la un traducator particular( asta in cazul in care nu vrei sa apelezi la cineva cunoscut) si acolo poti ruga sa ti se transmita mail cu evolutia embrionasilor, nu sa te sune, si asa poti da iar translate pe net. Multa bafta iti doresc

Coco, tu cum te simti? La mine parca e tot mai greu si intru in panica din orice

Dragelor...se fac 20 de pag si nu avem parola comuna pt a deschide alt cap....ne poate ajuta cineva cu chestia asta? Trebuie deschis cap neaparat cu userul ala?


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor
amaliaro, FELICITARI din inima pt inimioarele bataioase din burtica!!!!!aseara mi-ai adus cea mai frumoasa veste!!!
irilac31
tonton, bine ai venit printre noi si iti doresc sa iti inmplinesti visul...ca ai vazut ce se poate aici!!!
coco, mai aveti putin, si dati spectacol live...nu doar bebei in burtica
fumi, cum a iesti beta??esti graviduta si tii doar pt tine??>
tusferi
fetelor, va multumesc pt urari, sa va auda Dumenzeu si fie ca aniversarea de anul viitor sa o sarbatoresc minim in 3!!!
eu am primit azi o parte din tura doi de analize, toxoplasma a iesti negativ, tsh e 1,7 t4 iar e ok, mi-a iesit cytomegalovirus IgG pozitiv si IgM negativ...deci am avut cytomegalovirus dar acum a iesit negativ, mai trebuie t3, clymidia, mycoplasma si oreoplasma din tura asta de analize!
va pup pe toate fara exceptie!!

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

ureaplasma...pardon

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput