FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 36

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

Buna fetele
Apalina, looana ce baieti frumosi aveti . Felicitari!!!!!!!!
Fetele cu beta pozitiv va doresc sarcina cat mai usoara.
Pentru cele in focuri bafta maxima!
Tusferi, cocolino multumesc de intrebare, eu sunt bine, cresc
Asteptam careul de asi din decembrie; alina, irilac, cocolino, bichi nastere usoara. de fapt nu avem careu avem full de valeti cu dame in coada
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Buna fetelor, la voi e tot asa urata vremea?
Of, nu-mi place deloc si vad CA ma paste si un rosu in gat , deja intru in panica.
Ruxi, ImI pare rau CA nu a fost sa fie ,dar Mai bine asa Decat un beta negativ ,ti-o spun din experienta.
Bichi ' esti super tare daca ii duci la termen, itI tin pumnii !EU am luat cam 12-13kg in aproape 30 de saptamani , tu cat AI luat?
VA pup, merg sa vad cu ce ma doftoricesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Ruxi, n-am cuvinte sa iti spun cat de rau imi pare! Ia-ti o pauza si incearca din nou... Si asa nu prea erai multumita de donatoare, ca are mutatii... Data viitoare o sa fie o donatoare ne-mutanta si cu ovo mai bune... Te imbratisez strans!
Bichi, eu cred ca de fapt am vreo 3-4 in burtica Am facut o burta de zici ca deja sunt in 6-7 luni... O sa il scol pe iubi dimineata, sa ma incalte cand plec la birou... El pleaca mai tarziu...
Ce ma bucur ca gemenasii tai stau in continuare cumintei la cuptoras. Prind si eu curaj ca o sa ii nasc la termen
Apalina, Looana, frumosi foc cehisorii vostri Sa fie sanatosi si mancaciosi!
Deci la inceputul lui decembrie avem un val de bebelini la noi la donate! Sa dea DD sa avem numai astfel de bucurii!! Abia astept. Fetelor, sa ne puneti si noua poze cu bebelinii, in avatar, sa ne bucuram si noi de copilasii vostri!
Smaick, ce ma bucur ca esti bine! Mai da-ne cate un semn din cand in cand, sa stim ca esti bine
Teli, si la Buc e frig si urat...
Iri, tin pumnii sa stea cumintel la caldurica buburuzul!
Miracol, La multi ani si sa dea DD ca la anul sa sarbatoresti cu bebe in brate sau macar in burtica!!
Fumi, vreun pipitest azi??? Ne tii in suspans inca o zi? Sper ca macar rezultatul la beta sa il ai maine! Doamne ajuta pentru un beta mare!
Pupici la toate fetele

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

raisa,irilac multam de raspunsuri!!
Acum ii scriu Svetlanei.
Voi cum aveti rezultatul analizelor la hepC - negativ sau absent/non reactiv?

ruxandrica
offff ,e asa de greu,nici nu stiu ce cuvinte sa folosesc!!
Imi pare tare,tare rau!!!
Trebuie sa te ridici,sa te intaresti,sa faci un nou plan de bataie si rezultatul pozitiv nu va intarzia sa apara.
amaliaro deja ai 5 saptamani,ce frumos,parca mai ieri te intalnei cu doctorul si stabileati tratament si tot ce era necesar.
Bichi esti un exemplu de putere pentru noi,iti doresc din suflet sarcina cat mai usoara si implinirea termenului pe care il ai in vedere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonton spune:

buna sint o persoana interesata de un fiv cu embrioni donati dar nu stiu cum se procedeaza in cehia la brno nu sint o cunoscatoare foarte buna a limbii engleze si vreau sa stiu daca in cehia este cineva cara sa-mi faciliteze vorbitul cu cadrele medicale de acolo cine poate sa-mi dea mai multe detalii rog sa-mi scrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

TONTON,bine ai venit printre noi! Iti dorim sa stai cit mai putin printre aspirante si sa maresti numarul gravidutelor !
Nu stiu sa existe translatori de limba romana. Eu am fost in august la Brno si am fost translator pentru o pereche de romani care deja sint parinti acum.Sa iti spun cum au procedat ei: cu dictionarul si cu putin ajutor din partea unei prietene au corespondat prin mail si au stabilit data punctiei,a ET si a tratamentului.Pentru data punctiei, au cerut sa fie programati in aceeasi perioada cu romani care vin la consultatie sau la fiv si s-au nimerit odata cu noi.
Banuiesc ca nu vrei sa stie nimeni de fiv cu ovo donate, asa ca poti compune textele spunindu-i prietenei care te ajuta sau care iti va traduce in limba romana,ca este vorba despre un fiv normal.Daca nu ai aceasta varianta, poti apela la un translator de limba engleza.
Iti doresc mult succes ! Daca mai ai nedumeriri, sintem aici !
WISH42, la rezultatele pt hiv, vdrl si hep, toate rezultatele au fost negativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Pup fetele care sunt disparute azi ne ducem la eco 3 speram sa vedem auzim inimioare

Iri cum sunteti?
fetele nu aveti noutati pe la medic cand mergeti?

amalia tsakoniati
6+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela73 spune:

Felicitari fetelor care au reusit, in special amaliaro, rugaciunile te-au ajutat.
Nastere usoara celor care sunt aproape de termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Ruxi, n-am cuvinte sa iti spun cat de rau imi pare! Ia-ti o pauza si incearca din nou... Si asa nu prea erai multumita de donatoare, ca are mutatii... Data viitoare o sa fie o donatoare ne-mutanta si cu ovo mai bune... Te imbratisez strans!
Bichi, eu cred ca de fapt am vreo 3-4 in burtica Am facut o burta de zici ca deja sunt in 6-7 luni... O sa il scol pe iubi dimineata, sa ma incalte cand plec la birou... El pleaca mai tarziu...
Ce ma bucur ca gemenasii tai stau in continuare cumintei la cuptoras. Prind si eu curaj ca o sa ii nasc la termen
Apalina, Looana, frumosi foc cehisorii vostri Sa fie sanatosi si mancaciosi!
Deci la inceputul lui decembrie avem un val de bebelini la noi la donate! Sa dea DD sa avem numai astfel de bucurii!! Abia astept. Fetelor, sa ne puneti si noua poze cu bebelinii, in avatar, sa ne bucuram si noi de copilasii vostri!
Smaick, ce ma bucur ca esti bine! Mai da-ne cate un semn din cand in cand, sa stim ca esti bine
Teli, si la Buc e frig si urat...
Iri, tin pumnii sa stea cumintel la caldurica buburuzul!
Miracol, La multi ani si sa dea DD ca la anul sa sarbatoresti cu bebe in brate sau macar in burtica!!
Fumi, vreun pipitest azi??? Ne tii in suspans inca o zi? Sper ca macar rezultatul la beta sa il ai maine! Doamne ajuta pentru un beta mare!
Pupici la toate fetele

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Matusici ne am intors avem 2 imimioare bataioase le am vazut si auzit sisunt topita dupa ele numai inimioare am in urechi parca ar fi un cantecel

Ionela

amalia tsakoniati
6+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput