Felicitari IPopica,Irina! Haide A.C,Onutz,Ina! #42

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

FELICITARI proaspetelor mamici si BUN VENIT bebitelor
Gina2, Almy, recuperare rapida si laptic la san, si sa va traiasca fetitele sanatoase, mancacioase atat cat trebuie, si fara colici! Multa-multa rabdare va doresc si Bunul Dumnezeu sa va ajute in continuare in cresterea, educarea, indrumarea in viata fetitelor minuni




Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

10+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Deny, multu pt modificare, nu m-am invrednicit de lene, recunosc...
Multu si pt capitol nou
Sa ajungeti cu bine in tara
Bubu, multu pt grija Cat ma bucur ca Almy e bine

Onutz 37+ cu Lucian Gabriel

Vali

F IMPORTANT - MELANOM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Nu prea e activitate pe aici in week-end...Pentru mine a fost o sambata super plictisitoare.Noroc cu o prietena ca m-a scos pentru 2 ore afara in parc,s-au mai jucat si fetele...Dar m-am invrednicit acu' spre seara sa fac o placinta de mere.
in rest,stam cumintele in pat.Efort mai putin.Onutz,parca vad ca ma programeaza si pe mine pe 8...Abia astept ziua de marti,fetelor !Doamne ajuta sa fie bine pana atunci.

Alina 38+ mami de Delia-Amalia ( 6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Alina, stai cumintica, lasa ca nici nu e recomandat sa faci prea multa miscare, doar am stabilit ca mai tii puiutza la caldurica si ca trebuie neaparat sa stea acolo,asa ca ia fa matalutza pe loc repaus si papa placinta, ca ma faci si pe mine sa ma duc sa curat mere si sa arunc o placinta din asta in cuptor!

Onutz

37 + cu Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Te ascult,Bubu.Nu esti tu mamica noastra aici ?
In afara de a razui niste mere pt placinta chiar n-am facut nimic.
Mobila de bucatarie ne vine marti.Abia astept sa se apuce sotul meu s-o monteze.
Acum privesc un film.

Alina 38+ mami de Delia-Amalia ( 6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Si eu am fost cuminte toata ziua, am papat si am stat in pat si acum am dureri de burta ca la menstruatie insotite de contractii. Or fii tot mareele?

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 30+ cu Gabriel

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Felicitari Almy, bine ai venit Rebecca, sa fii sanatoasa si norocoasa!!!

La noi nici o veste inca, azi noapte am avut ceva dureri dar nimic semnificativ. M-am relaxat, aseara a venit mama asa ca totul e sub control. Sa nu va zic meniul zilei de azi ca nu vreau sa va fac sa salivati :)))) cred ca ma fac cat un balon cat sta ea la noi.

Imi pare super data de 10 nov, vine data nasterii 10.11.12 dar nu cred ca stau pana atunci. Luni merg la control si primul monitoring. Burta ia forme alien in ultimul timp cred ca nu mai are loc deloc...

Va tuc si sa curga cu vesti bune!

Ina mamica fericita de nazdravan Robin Sebastian 15/03/2010
asteptand inca o minune 38+ s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Neata,fetele !O cafeluta,un laptic ,ceva?
Ce vesti mai aveti de la proaspetele mamici? onutz,tu mai stii ceva de Gina? Eu i-am dat vineri un mesaj dar n-am primit niciun raspuns.Sigur e trup si suflet langa micuta Sofi.
De almy ce mai stii,Bubu ?


Alina 38+ mami de Delia-Amalia ( 6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns logam spune:

Neata la amiaza! Cam pustiu pe aici! Sau ati plecat cu toatele la nascut?
FELICITARI GINA2 SI ALMY, SA FITI SANATOASE SI BEBITELE MANCACIOASE!
Eu am marti programare la doctor sa vedem cum stam si sa vorbim despre scoaterea firului de la cerclaj. Am dus tare greu sarcina asta, nu credeam ca ajung nici macar pana aici.Azi implinim 34 de saptamani . Si o prietena radea de mine si imi zicea ca pana la urma depasesc termenul, cu toate problemele.


Luminita, de Sorina Dana - 10 noiembrie 2007
poze Sorinutza mica

Alte poze

Povestea nasterii
34+ cu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Se vede ca este wekeend ca nu prea este miscare pe aici.Profitati burtici de vremea de afara ca este foarte frumos.As iesi si eu dar am iesit aseara si nu vreau sa exagerez.
In sfarsit am dormit si eu de la 11 de aseara pana azi la 9 si jumatate cu trezirile de rigoare de dus la toaleta,dureri de burtica si contractii, si un picior intepenit dar cu putina miscare prin camera s-a rezolvat,oricum sunt mult mai odihnita

hai sandra
hai pantazi

Deny drum bun,sa ajungeti cu bine



34+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput