Burtici de mai-iunie 2013 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Deny sa ne dai un semn cand ajungeti sa stim ca ati ajuns cu bine.
Te pup!

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zadria spune:

buna dimineata superbe mamici.
cum va simtiti astazi?la mine e un soc caci nu mi-a fost rau dar am timp...cred ca e fericit bebele ca e week-endsi eu am dureri ingrozitoare de sani si mi-au crescut foarte mult.inainte de sarcina nici nu aveam nevoie de sutien,atat de mici erauiar acum am 80B...dupa doar 2 saptamani.saptamana viitoare ma duc la un control si la sani.aici e bine caci o data ce ai aflat ca urmeaza sa ai bebitza doctorul se ocupa de tot si nu platesti nimic.si ai si o gramada de drepturi.va pup si un week-end placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ele
Simcri esti la job? in we?



Da la job, eu am program si sambata

Pe mine nu pot sa spun ca ma dor sanii, sunt umflati si un pic sensibili la atingere, cam ca atunci cand vin vampirii, sunt cam anormala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna!

Bun venit noilor burtici! Sarcina usoara!

Va ziceam ca am probleme cu gingiile dar se pare ca de fapt o masea "este suparata" - de ieri ma doare destul de tare si s-a umflat :(( incerc sa rezist la durere ca de stomatolog mi-e frica mai ales acum fara anestezie, calmante etc. :((

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 8s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Doina sa stii ca si mie mi-au sangerat gingiile in sarcina si n-am scapat nici acum. Du-te la stomatolog ca din cate stiu se pot face interventii in sarcina ,o sa foloseasca altfel de anestezic nu din cel care foloseste la ceilalti pacienti.
Daca zici ca s-a umflat nu prea e bine ,ai grija si poate gasesti un cabinet deschis sambata ,la noi in oras nu sunt.Trebuie sa existe o rezolvare si in cazul gravidelor cu dureri de dinti.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Vio, dr nu lucreaza in week-end, eu ma bucur ca este o durere suportabila si ma rog sa treaca.

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 8s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Din cate stiu eu, sangerarea gingiilor este normala in sarcina.
Doina, imi pare rau pt masea. Mergi la farmacie si vezi ca sunt homeopate care te pot ajuta.

Simcri pauvre, sper ca sotul nu lucreaza in domeniu .


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinacicos spune:

Bun venit noilor mamici. Sarcini usoare si bebei sanatosi si la termen.
Deny - drum bun si un timp cat mai placut acasa alaturi de cei dragi.
Nici pe mine nu ma dor sanii. Sunt putin mai mari si mai sensibili dar atata tot.
Doina, poti merge la stomatolog doar ca trebuie neaparat sa le spui ca esti insarcinata si in cate saptamani. Si eu la prima sarcina am avut probleme cu o masea si am fost la stomatolog si a fost ok.

Va doresc un sfarsit de saptamana cat mai placut.


mami de Dan Catalin (21.11.2010) si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

De canale infundate ma tem si eu. Ca am avut un caz tare urat in spital la prima sarcina. Nu mai pove..ca nu vreau sa ma gandesc la rele.
Vio daca tu zici ca ai trecut prin asa ceva, inseamna ca am sanse.
Mi-am asezat cat de cat casa, acuma ma pun putin in par ca la 4 plecam la film cu fata. Dehh...program de vacanta.!

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Pentru durerile de dinti se pot incerca produsele care le dam la bebei cand ies dintisorii, majoritatea merg si pe sarcina, trebuie vazut la farmacie, ce merge destul de bine aici sunt supozitoarele sau granulele de musetel, incearca daca exista si in farmacii.

Vicky nuuu sotul nu lucreaza in domeniu, e suficient unul in familie, daca lucram amandoi nici nu mai ajungeam sa o punem de bebe.

Mergi la inceput