Viatza in Germania si Elvetzia:-) - cap.82

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

La multi ani si din partea mea Sfintilor Andrei !

Teolina, nu-i bai, la cate ai pe cap, mesajul meu lipsea. Drum bun si sa va acomodati in tara vecina.

Va trebui sa merg si eu la doctor pt migrene, dar timp nu am, chef nici atat. Am inteles ca si de la vinul rosu se produc. Vin nu beau, asa ca alta e cauza. Dureri de cap mai am din cand in cand, dar daca iau algocalmin (sau panadol extra pt dureri de cap) imi trec.

Noi ne-am comandat o saltea de Mos Craciun. Ca aia veche a inceput sa-si scoata arcurile. Am luat una fara arcuri acum. Al meu a zis sa nu ma prinda ca-i iau ceva, dar un parfum tot o sa-i iau. Ca salteaua a platit-o el, chiar daca a zis ca e cadoul nostru Marciei i-am luat pisoi, asa ca de Craciun va primi doar un cadou micut (ca ea ar vrea tot magazinul ToysRUs daca se poate).

va pup si va doresc un weekend placut ! Eu tb sa invat cu fiica-mea weekend-ul asta, ca are examen la Mensch&Umwelt saptamana viitoare, tema e liliacul. Mi se pare mie greu, dar ei care are 9 ani.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Alina eu m-am gandit sa-i iau un Gutschein la Spa cu masaj. O sa urmeze o perioada stresanta cu o bebelina nou-nascuta asa ca sigur o sa aiba nevoie de o zi de relaxare...

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Multumesc pt urari, tuturor!

Si eu am luat un Gutschein de pe groupons.de (uitati-va ca au chestii f faine) la salina+spa, iar pt Bianca la curs de chitara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Citat:
citat din mesajul lui angiuta

Alina eu m-am gandit sa-i iau un Gutschein la Spa cu masaj. O sa urmeze o perioada stresanta cu o bebelina nou-nascuta asa ca sigur o sa aiba nevoie de o zi de relaxare...

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 38+


angiutza, se apropie, nastere usoara! asteptam vesti super extra bune!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Xio, multumesc mult de raspuns. O sa-l transmit mai departe.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Hallo Mädels,
se apropie cele mai frumoase sarbatori ale anului , eu ma bucur deja de acum. Am gasit un site foaaaarte interesant, pare decent si cu mirosuri de Craciun romanesc as vrea sa comand cate ceva de-aia va intreb ce parere aveti?
http://www.acasarobio.de/ cat despre partea bio e neinteresanta momentan, dar restul....., na bine cam scumput dar eu as incerca, voi ce spuneti?
Va pup si va doresc un Wochenende minunat,
Vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Stiti cumva daca dupa casatorie trebuie sa isi schimbi 100000 de acte? Ca asa romantici cum suntem ne-am gandit ca nu a fi rau sa ne casatorim cand am vazut ca as lua cu 400 de euro mai mult la salariu..

Si imi incerc norocul cu o intrebare:noi avem cada in baie, nu putem sa punem prdea de dus normal, cu bara telescopica ca e perete lung si langa e usa, am vazut insa pe ebay o chestie care arata ca uscatorul ala de rufe, se prinde o parte pe perete si se desfac bratele ca la evantai, se prinde acolo perdeaua si gata. Aveti cumva asa ceva? Ma interesa de cate gauri e nevoie in perete
Ne gandim sa alegem intre ala si perete pliant de dus, sa se prinda de vana ca usile de la cabina de dus dar cu posibilitatea de pliere, sa nu ocupe spatiu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

tinatache multumesc frumos!

Xio daca alegeti sa ramana fiecare cu numele sau nu trebuie sa schimbi nimic.
Doar inregistrata casatoria la consulat dar pentru asta parca ai la dispozitie 6 luni.

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CT spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

nu putem sa punem prdea de dus normal, cu bara telescopica ca e perete lung si langa e usa

Partea asta nu am inteles-o.
Noi avem asa un sistem deasupra cazii, in forma de U:
http://csimg.choozen.de/srv/DE/00000722336044/T/300x300/C/FFFFFF/url/universal-duschstange.jpg
Cand vreau sa fac baie, dau perdeaua intr-una din partile laterale si capatul il agat pe partea laterala de vis-a-vis.
La sistemul pomenit de tine ai da perdeaua la perete, dar la o adica ti-ar sta atarnata in cada, cand vrei sa faci baie si nu dus, nu?

Perete din ala pliant avem la baia de jos (care cada nu e folosita decat cand avem musafiri), insa nu-s multumita de el, ca tot ajunge apa pe dinafara cazii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui viorela hoff

Hallo Mädels,
se apropie cele mai frumoase sarbatori ale anului , eu ma bucur deja de acum. Am gasit un site foaaaarte interesant, pare decent si cu mirosuri de Craciun romanesc as vrea sa comand cate ceva de-aia va intreb ce parere aveti?
http://www.acasarobio.de/ cat despre partea bio e neinteresanta momentan, dar restul....., na bine cam scumput dar eu as incerca, voi ce spuneti?
Va pup si va doresc un Wochenende minunat,
Vio



anul trecut de Craciun am cumparat de la un magazin cu specific romanesc mezeluri si alte minunatii. magazinul undeva la tara, nu la noi in oras. si am luat noi ca nemancati, multe feluri, apoi a trebuit sa ne chinuim cu ele sa le mancam sa nu se strice.
doar daca ai musafiri se merita. in plus gustul este asemanator cu al mezelurilor nemtesti.

Xio, stiu ca doar daca iti schimbi numele trebuiesc actele schimbate. in rest, casa de piatra daca e sa fie! daca esti celibatar aici primesti bani mai putini.

angiuta, nastere usoara si bebe sanatos.

Mergi la inceput