Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami,mada, nu stiu, nici cafeaua n-am putut sa o beau azi.. mi se pare acra cumva.., pe cantar nu am slabit.....offff am mancat niste iaurt cu cereale si gem inauntru....
cami,Maria mi-a facut pojarelul inainte de vaccinul ror , a fost naspa febra 40 , statea la mine in bratze ca o leguma... asta pana sa-i apara bubele... dupa ii dadeama sirop antialergic si dormea si papa bine, i-am rupt si turta atunci, ca a zis dr ca are febra de la caninii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!

Multumim de capitol nou, Mada! Si pentru cafeluta.

Delia, poate un test de sarcina?

Strumph, mie chiar mi-ar placea sa pui niste poze cu ce ai cumparat, "pe model", cum zici tu. Imi mai dai si mie niste idei.

Ce este fetelor cu durerile astea de cap pe voi? Poate niste vitamine, ceva, ar ajuta. Ce-i drept, cu vremea asta...

Noi suntem bine , bebe nu prea mai are loc si ma tot impinge cu manutele si piciorusele in ficat. Poate daca nu mai are loc se hotaraste si el sa iasa, sa se intanda putin.
Incerc sa ies putin cu Diana pe afara ca pare ceva mai OK vremea.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 40+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

iubita mea gravidutza, ,din pacate nu e bb, ca am fost saptamana trecuta la consultul anual de gineco , sa fac si papa nicolau( am si eu o idee fixa ..) la dentist n-am mai fost din 2010 , dar la gineco ma duc anual de cand am nascut-o pe Maria...
pe mine ma ingrijoreaza starile mele( lipsa de pofta de mancare, nervi, mi se pune piticul pe orice, nu-mi mai place nimik... nici de papa , nici haine , nici de mine, cred ca tb sa vad ce fac sa nu cad in depresie de adevaratelea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

iubita mea gravidutza, ,din pacate nu e bb, ca am fost saptamana trecuta la consultul anual de gineco , sa fac si papa nicolau( am si eu o idee fixa ..) la dentist n-am mai fost din 2010 , dar la gineco ma duc anual de cand am nascut-o pe Maria...
pe mine ma ingrijoreaza starile mele( lipsa de pofta de mancare, nervi, mi se pune piticul pe orice, nu-mi mai place nimik... nici de papa , nici haine , nici de mine, cred ca tb sa vad ce fac sa nu cad in depresie de adevaratelea...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Ei...ma gandeam si eu. Foarte bine faci ca te duci anual la control. Si eu sunt la fel. Inainte de a ramane gravida cu Diana am avut unele probleme (o rana pe col si infectie cu HPV) asa ca sunt destul de speriata. Mai ales ca nu indeplineam niciuna din "preconditiile" pentru HPV.

Tie chiar iti trebuie o partida de shopping sau un mers la coafor. Hai ca vine weekend-ul. Poate gasesti ceva timp doar pentru tine.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 40+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

mai este cafeluta si pentru mine? abia am ajuns acasa, buburuza a adormit pe drum, acasa am reusit s-o spal pe maini asa adormita ca era ca un purcelis de cat s-a jucat prin parc apoi am dezbracat-o si in pat cu ea.

strumphitza daaaa, vreau pozeee sa faci poze si asa si pe model paltonasul cat a fost? te intreb pentru ca vasuzem si eu unul super zilele trecute, material de material, o stofa din aia fina si moale, o lana foarte buna, ciocolata cu lapte dar pretul....

lidia bebe al tau este chiar capos, nu vrea sa iasa si nu vrea cred ca nu mai ai rabdare, abia te mai misti...cum te descurci cu Diana, cum o iei in brate?

cami si daca ar fi sa faca varsat de vant sau rujeloa... le face si macar stii ca au scapat acum. de ce ti-e asa frica? ca tot le va face la un moment dat. este chiar bine sa le faca acum, copii ce vesti triste...

ailed ce-i cu tine? ce-ai, mami? de ce ai starile astea? hai, fi vesela si bucura-te de viata si de minunile tale.
daca din punct de vedere medical esti ok inseamna ca totul este pe fond nervos, psihic...ai acumulat si tu oboseala si stres? iesi mai mult din casa la plimbari... si stii 'minte sanatoasa, trup sanatos', asa ca pune-ti psihicul la punct si alunga din mintea ta toate gandurile urate, angoasa si pesimismul si mai lasa cantarul ala ca esti slabaaaa, prea te stresezi, prea mult te cantaresti.

adevarul este ca aerul, iesitul din casa, oriunde, pe mine ma relaxeaza imediat. nu pot sta mult in casa ca nu am stare, trebuie neaparat sa iesim undeva, afara...

toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heelloo

va pupic pe toate sa nu fiti suparate, deprimate (delia un special) si pt diana putina galerie haide bb!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Moama ce somn am bagat...m-am culcat cu Cata in pat si am dormit ca valiza 2 ore, iar ea inca doarme
Si nu mi-am terminat treaba...si nici timp nu mai am..si vin finii si gasesc casa intoarsa pe dos . De cateva zile tot asa e si nu o mai scot la lumina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza bine este sa dormi, ai? curatenie fa si tu asa 'la rapid' si dupa ce pleaca ei faci ca lumea.

bb_yasmi voi ce faceti? ce fac copilasii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

moamaaaaaaaaa ce lipsa de activitate pe aici

deliaaaaaaaaaa te imbratisezzzzzzzzz
plsssss lasa depresia pt cei care nu au ce face
tu ai doua fete cucuiete de crescut si un sot minunat
deciiiiiiiiiii
maine macar o dorinta sa iti indeplinesti
oricare ar fi ea
si orice ar presupune
uite eu am iesit in seara asta afara pana mai tarziu
ca sotul s-a dus sa o vada pe anastasia cea mica
si eu am ramas cu fetele la cineva
sa nu duc vreun microb
si uite asa am petrecut o seara minunataaaaaaaaa
si mai putin plictisitoare si plina de rutina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimi fetelor luati de aici multa si va doresc o zi frumosa

Mergi la inceput