Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (73)

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Amalia, felicitari!Vei fi o mamica grozava, poti fi sigura !

am vazut o burtica f draguta!

Diana, tinem pumnii la control!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Amalia felicitari ! Se pare ca m-am inselat crezand ca vor fi doi baietei, ai avut dreptate ca spuneai ca vei avea pereche
Dianaradoi sa vii cu vesti bune de la control
Brigit, Anne, Ralu, Ioana cite un pt cele mai puternice mamici.
Eu am de citeva zile niste dureri ingrozitoare , ca e noapte, ca e zi.... nu mai conteaza. Abia ma dau jos din pat, ma intorc fff greu de pe o parte pe alta.... Iau pastile, dar nu prea isi mai fac efectul. Ma rog la Dzeu sa ma ajute sa trec peste sapt asta ( e o sapt f grea si plina, cu multe probleme in familia mea)...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Diana tinem pumni pt eco
Brigit
Adry poate trece un pic

amalia tsakoniati
14+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Felicitari Amalia! Daca iti pui de acum problema cum vei fi cand vei fi mamica, atunci esti pe drumul bun pentru a fi cea mai buna mamica pt copii tai ! ca te vei gandi de multe ori inainte de a face una sau alta

Ady, multa putere sa rezisti cat e nevoie iti doresc, si nu te agita. La mine cand a devenit mai greu si rau cu durerile/nesomnul nu a mai durat prea mult. Dar se pare ca picii mei au stiut ei mai bine decat mine cand sa vina pe lume, ca eu mai vroiam sa rezist 1 sapt, dar pt ai mei nu cred ca mai era bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Ralu la control sapt trecuta joi erau bine fetitele, nu s-au vazut motive de ingrijorare sau vreo suferinta fetala, ele cresc de la o sapt la alta pina acum..... sper sa nu se fi schimbat intre timp ceva; poate vineri ma duc la un control. In rest am incredere ca stie Dzeu mai bine cand, cum, ce doar sa treaca si sapt asta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

Cate sapt ai, adriana? off...imi pare rau ca nu te simti bine...iti tin pumnii. Doamne ajuta!

va multumesc pt incurajari. sper sa fie totul ok. maine revin cu vesti.

pupici

28 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Ziua buna domnitelor
Dianaradoi ce vesti ai? hai spune-ne
Noi am fost azi la control, colul inca inchis desi presiunea pe el e f mare ( cerclajul ma salveaza mereu). Placenta piticei e deja 2-3, cealalata e doar 2 - f curios zise doctorita Contractii cit cuprinde, asa ca imi facu injectabil un cokteil plus gynipral la 6 ore. Rezistam cit mai putem, pentru ele conteaza fiecare zi in plus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

gata, revin cu vesti...ieri am avut o zi infernala. eu pe langa ecografii si alte chestii, trebuie sa imi mai rezolv si contabilitatea (sunt pfa, nu salariat) si trebuie sa le am gata dinainte sa nasc..

deci, am fost ieri la eco si situatia sa asa: la fetita cu probleme, se pare ca au aparut si rinichiul plamanul. rinichiul e in pelvis (nu se stie daca e functional) si plamanul e mai mic. e foarte important insa ca a aparut.

la cealalta fetita, e o modificare cardiaca insa nu structurala, ci functionala. in fine, e de urmarit dupa nastere.

oricum, din cauza tipului nasterii (mono-mono), nu o sa le lase mai mult de 32 de sapt. pe 24 ian am urmatoarea eco si atunci vom stabili cu exactitate cezariana.

vestile au fost mai bune de data asta, insa vom vedea dupa nastere. pupici

29 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:





dianaradoi ma bucur ca ati primit vesti imbucuratoare roagate la DD face minuni si sunt sigura ca fa face si in cazul vostru

adryana tine gargaritele la caldurica si atat cat lor le merge bine dai inainte cu clocitul










amalia tsakoniati
14+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

pana la urma, cate sapt ai ady? nu stiu daca mi-ai raspuns. cat ar trebui sa mai stai?

diancic, ceva vesti? cum va simtiti?

29 +

Mergi la inceput