Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (73)

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Lidia felicitari sa iti traiasca minunile a venit mosu la voi

amalia tsakoniati
11+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia1 spune:

FELICITARI LIDIA ,sa va traiasca ,sa va bucurati de ele , sa fiti sanatoase si tot binele din lume va doresc.Ai nascut normal sau cezariana,ai avut ceva simptome inainte, ai facut efort?sunt curioasa ca si eu sunt pe ultima suta am 35 s si 5 zile.
Va pup si va inbratisez cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Felicitari Lidia, sa va traiasca comorile, sa fie sanatoase, fericite si norocoase!!! Pupam fetitele si mamicuta lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_88 spune:

Am facut cezariana nu am facut efort chiar deloc pierdusem putin dop gelatinos cu vreo 10-15 min inainte si mam pus la loc in pat si la 3min mia parait ceva sub burtica siam sumtit cum vine cv cald la fix mam ridicat din pat.simptomenu am avut doar ca mise mai intarea burtica..e greu tare cu ridicatul din pat dupa ceza.pov mai multe knd o sa ajung acasa in functie de timp.burtici aveti grija de voi.pup pe toatesi sarbatori fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Lidia, sa fie fetele sanatoase ca si greutatile sunt super, si tu la fel, ma bucur mult pt voi, bine ca respira si singure, cred ca nu va tine mult in spital in acest caz. Abia asteptam sa ne spui detalii, pup si ai grija de tine si de fetite


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

Lidia, ma rog pentru voi...Sigur va fi bine! Felicitari!

25 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Lidia felicitari si bun venit pe lume fetitelor tale ! Sa fie sanatoase, mancacioase si sa va umple viata numai cu bucurii
Tonia, Diancic - voi urmati dragelor
Dianaradoi cum te mai simti?
Ioana si al meu sot e un pasionat al snowboardului , asa ca vom avea parte de multeeee excursii la munte
Anne ma bucur tare cand vad asa multe mamici care se descurca singure. Ce iti mai fac baietei?
Brigit, Monas eu mereu va astept cu povesti si sfaturi
Amalia ce trec si la tine saptaminile

Noi facem maine 33 de saptamini, ma rog la Dzeu sa mai rezistam macar inca 3 desi e din ce in ce mai greu. Bebelina mare e f jos si la fiecare miscare am niste dureri..... Le suport, nu e bai, ele sa fie cuminti si sa stea la caldurica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaSgemeni spune:

Heheee, bun venit Alessia si Giuliaaa! La fix inainte de Craciun! Bravo! @Lidia - sanatate multa, odihna si laptic! Da, mie mi-au trebuit 2 zile sa ma ridic din pat dupa cezariana, fata de toate celelalte mamici care dupa o zi o luau la sanatoasa pe culoare dupa bebicii lor :D Dar trece asa repede ca si uiti ca e vorba de o operatie. Mai cere calmant pe cateter sau in branula sau tablete, nu e nevoie sa te doara ;) Ma mir ca nu ti-au adus bebinele inca. Bine de fapt si mie mi i-a adus dupa cateva ore bune.

Sa fiti tot cu tonus bun si sa mergeti acasa cu binee! Cat despre crescut, vine de la sine si tu vei fi destul de repede cea mai in masura sa zica ce e bine pentru ei, pentru ca intr-adevar exista o legatura deosebita cu ei. Unde e nevoie, vei primi sugestii cu drag din care sa alegi ce e mai bun pentru voi ;)

@Anne - buna si intalneala de la Bucu, hai! Anunta-ne pe cand planifici urmatoarea vizeta si ar fi chiar fain sa ne intalnim :)

Noi abia am facut bradul (nu mai aveam rabdare) si e cel mai fain ever! Descoperirea saptamanii: wrap-ul. Am pus una bucata bebe smiorcaicios in el si ma tot minunam ca am 2 maini libere, ma pot misca, pot manca, pot ridica strumful no.2 daca plangeee :D Pacat ca e cam scurt si nu ii pot pune pe amandoi. Dar ii pot tine in brate, au si adormit amandoi la pieptuc. Doamne ce linistitoare e senzatia!

@Adde - draga mia, vei deveni leoaica pentru puiul tau! Trebuie, haide! Tu esti singura care poti intoarce situatia in favoarea ta. Si daca te mai pasc ganduri albastre sau neincrederea, gandeste-te ce dar grozav ai primit: sa ghidezi viata unui boboc mic care creste la tine in pantec deja! Despre plan, ia-le pe rand si scrie-le undeva la propriu. Fa-ti lista de prieteni - neaparat persoane dragi care te pot ajuta si cu care sa si agreezi sa te ajute cu ceva concret din prima saptamana acasa. Chestii gen: de la cum iti asiguri mancarea (de unde ingredientele, de ce fel, etc) pana la lista de facturi care trebuie platite. Sa ai un medic de familie bun, la care poti apela oricand si de unde sa poti primi gradtuitatile la consult, vaccin, samd. Fa0ti un brad mic, o mancare gustoasa de Craciun, ia-ti ceva carti, filme, iesi la plimbare si la intalniri cu prietenele tale si scrie-ne. Va fi un Craciun frumos ;)

Sa-ti dea Bunul pe langa sanatate si sarbatori frumoase, un plus de curaj, intelepciune si ceva mai mult tupeu! Ai sa vezi ca multe se schimba in bine cand apare un copil ;)

Va pupcenkovicesc pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

Adriana, multumesc de intrebare! ma simt un pic mai bine. tot ametita (tensiune in jur de 8.5, fir-ar ea de tensiune) dar cred ca incep sa ma obisnuiesc incetul cu incetul cu ea. m-am mai si ingrasat un pic...he he!!!

am fost la eco marti si se pare ca sunt sperante sa mergem mai incolo de 28 de saptamani. TTT a stagnat, fetitele sunt mai micute, ce-i drept (720 si 640 g la 26s), dar asta e.. macar nu e mare diferenta intre ele sau intre fluxurile lor.

pe 29 dec e urmatoarea eco si va tin la curent. tot atunci voi face si dexa. din pacate, nu am cum sa evit aceste injectii deoarece la sarcina mea (mono-mono) 32 de sapt e termenul. se ajunge in cele mai fericite cazuri pana la 34...

Ioana, pe zi ce trece vad cat ne asemanam (poate pt ca suntem mai mici). pe mine ma ingorzeste cezariana. eu am fost operata doar de apendicita si m-a durut 1 an. :)) nu pot sa iau nici calmante ca sunt alergica, doar paracetamol pot lua. dar voi trece cu bine. macar sa fie matzele bine.

adde, ai primit cel mai frumos cadou de Craciun asa ca nu lasa pe nimeni sa iti umbreasca fericirea. si nu te mai stresa de bani sau de conditiile pe care le ai. nici nu stii de unde iti va veni ajutorul. un copil intotdeauna iti aduce numai bine in viata. sa fii sigura de asta si sa ai incredere in Dumnezeu. te pup

26 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Diana mult a fost, putin a mai ramas ( cam vreo 7-8 sapt cel putin asa sa iti ajute Dzeu); cu curaj inainte. Ma bucur ca ai mai luat in greutate, eu in schimb tot la +7 kg sunt..... desi vad ca fetele cresc; sunt tare curioasa insa cum imi vor iesi analizele de sapt asta....
E f bine sa faci dexa, sunt situatii in care fac f mult bine ; si eu am facut miercuri si nu regret
Te imbratisez cu drag si sa ne auzim cu vesti bune

Mergi la inceput