Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (73)

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Adriana , speram sa ajungem cu bine pana sapt viit la ceza. Tu ce fel de dureri ai? Doctorul ce zice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Fetele care ati facut cerclaj si faceati clexan cum ati facut ?ati oprit clexanul in ziua respectiva?

amalia tsakoniati
10+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Diancic maine ma duc la doctor la control, tare astept intilnirea asta..... Nu as stii sa explic cumva durerile, doar ca sunt in partea de jos, pe la col si destul de intense uneori.
Amalia eu cred ca tu ai doi baietei in burtica Opresti clexanul cu o seara inaintea interventiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Adry euzic ca am perechie asa simnt acum ce or fi sanatosi sa fie si sa se nasca pe la37-38 de saptamani

amalia tsakoniati
10+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Amalia sa dea Dzeu sa fie asa cum iti doresti tu, inca putin si afli
Noi am fost azi la control si trebuie sa recunosc ca m-am intors putin suparata pentru ca piticuta mea a ramas putin in urma fata de surioara ei avand doar 1600 gr, cea mare are deja 2100 ..... Doctorita mi-a zis ca atita vreme cit creste , e bine. Din pacate nu pot face nimic sa creasca mai mult cea mica IR-urile erau bune.
Din pacate si colul s-a scurtat , dar e inca inchis ( se pare ca cerclajul a fost cea mai buna decizie in acel moment desi colul era f bun atunci), capul fetitei mari e fix jos ca un paznic linga col , de aici si durerile de care va ziceam eu....
Vestea buna este ca am facut injectia cu dexa, doza unica; acum nu pot decit sa ma impac si mai bine cu prietenul meu "patul" si sa ma rog pt cit mai multe saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Adryana lasa ca recupereaza ea piticuta si sunt sigura ca totul va fi bine imprietenestete cu patul cum zici si sa speram ca vor sta la caldurica cat trebuie galustile tale

amalia tsakoniati
11+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Adriana, mai au timp fetele sa recupereze, si chiar daca nu au timp, important e ca sunt bine si se dezvolta ok, stai calma ca va fi bine , trebuie doar sa fii optimista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata
adry cate saptamani ai? si stai cuminte sa stea piticele cat mai mult la caldurica, ca afara e prapad

si in caz ca duceti lipsa de idei de cadou de Mos Craciun atat pt copilasii vostrii cat si pt ai prietenilor http://colaceibebe.webs.com/
la orice ora la puteti gasi.
o zi frumoasa si Sarbatori frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia1 spune:

Buna fetelor,am fost si noi la dr ,suntem ok,un bebe are 2450 si unul e mai mic 2050 dar e bine ca a luat in greutate ,tot ce ma streseaza este cand vad acolo +|- 200-300 gr,adica minus ca plus ar fi bine,rog mamicile sa ne spuna si noua daca greutatile de la eco au fost la fel sau aproape la fel cu cele de la nastere.
Adriana , greutatile bebeilor tai sunt foarte bune chear daca un bebe e mai mic important e sa creasca.
diancic ,ce faci, cum te mai simti?
Lidia tu nu mai zici nimic,cum te simti?
Mamicile gata bradul?
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Tonia1: la mine greutatile apreciate de dr la eco (cu o zi inainte sa nasc) au fost tanda pe manda.
Cat despre bradut, nu am avut ce face si l-am facut. Initial era intr-un colt, frumos, insa acum e pe biroul lu' ta-su. Cand ii apuca, smulgeau "balonu" (asa zic ei globuletelor) din el, si mai ramasesera doar cateva globuri zdravene. Asa ca luati aminte, pan la doi ani nu stiu daca sa va sfatuiesc sa-l impodobiti pe brad.
Sarbatori fericite mamici si burtici!
PS Cica Sambata dimi ar trebui sa fugim doo zile in lume, io cu ta-su (vine soacritura sa stea cu mama si cu cei mici), insa am asa neshte dubii ca vom reusi sa facem asta....va dau de stire oricum. Io nu am mai plecat libera de..dinainte sa aflam ca am reusit sa ramanem insarcinati.

Mergi la inceput