Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (38)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

nimic...ce virus tampit




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Bulinutza, noi cred c-am fost colege la odiseea de Iulie-August 2006, numa' ca io am iesit de timpuriu, am pierdut sarcina la 12 sapt...insa fix la un an dupa aia o aveam pe Olga
sanatate multa si ai grija de tine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

alice,totul a inceput cu un pic de rosu in gat ,pt care pediatra nu ne-a dat nika , apoi a inceput stranutul ,iar acum tuseste ,dar destul de rau ,ca sa iti dai seama , la un moment dat atat a tusit la san ca a vomat tot laptele;oricum luni ma duc la homeopat si sper marti cel taziu miercuri sa ajung si la pediatra cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Georgia daca e o tuse seaca stodal,daca e productiva humex da asta nu-i homeopat contine carbocisteina.noi am ajuns si la asta ca homeopatul nostru are niste probleme acum. Pt nasa apa de mare in nas si aspirat nasucul. lexi ce facusi mama imbracai tot neamu? tu ce primesti? raluk sa nu mai faci fata neastamparata ,tu vb serios ai pretentii sa te asculte la varsta asta,?e in plina crestere simte nevoie sa exploareze,fi alaturi de ea. olga eu am luat doar pt. Copii urmeaza si pt adulti. pt puiul meu nu m-am hotarat inca am luat doar nasicului 2ani un set mic dejun cana,farfurie,bol de portelan cars e inebunit dupa cars.si finului o salopeta de interior dar mai urmeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Georgia daca e o tuse seaca stodal,daca e productiva humex da asta nu-i homeopat contine carbocisteina.noi am ajuns si la asta ca homeopatul nostru are niste probleme acum. Pt nasa apa de mare in nas si aspirat nasucul. lexi ce facusi mama imbracai tot neamu? tu ce primesti? raluk sa nu mai faci fata neastamparata ,tu vb serios ai pretentii sa te asculte la varsta asta,?e in plina crestere simte nevoie sa exploareze,fi alaturi de ea. olga eu am luat doar pt. Copii urmeaza si pt adulti. pt puiul meu nu m-am hotarat inca am luat doar nasicului 2ani un set mic dejun cana,farfurie,bol de portelan cars e inebunit dupa cars.si finului o salopeta de interior dar mai urmeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Alice, petrecere frumoasa sa aveti!

legat de cadouri, Alexandra, te citesc si parca o vad pe nash'mea, norocu' ei c-a stat abroad doar 9 luni . stiu ca-i o placere sa daruiesti, pana s-o avem pe Olga ne ruinam de Paste si de Craciun (cu tot cu sf. Nicolae) cumparand (eu!) de toate pt tot neamu' - care oricum nu-i la fel de numeros ca al tau . dupa aia, am inceput sa luam cadouri doar copiilor din neam si parintilor nostri. de anu' asta, cre'ca le iau doar copiilor MEI si mergem si noi o sapt undeva, intre Craciun si Anu' Nou . si nu, inca n-am cumparat nimic, dar pt bebElina o sa fie o jucarie mica, ceva - oricum e prea mica sa inteleaga ceva si jucarii avem sa ne punem si-n cap, si pt. Olga tre' sa facem o selectie de vreo 3-4 chestii din lista ei pt moshu', care are 2 pagini .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

nah ca sunt de-a dreptul ...uitai sa zic si io ca omu' petrecere frumoasa alice ,asteptam poze ,asta ca sa ma oftic de tot ,cat de slaba esti si cum arati dupa 2 copii
bulinutule ,multa multa sanatate va doresc
altesa , 26 kile?cum facusi neica ? io mai am vreo 8-9 de dat jos si mi se pare ca nu se mai duc sub nicio forma ...

despre cadouri ..nici noi nu am luat nika,inca,si sper sa nu raman pe ultima suta ca urasc aglomeratia din zilele alea , desi imi place atmosfera de prin magazine , urasc sa rascolesc dupa cadouri ,atunci ,si sa cumpar ceva ,ca e musai
oricum lista lui lexi , m-a facut praf



Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ian.feb2012 spune:

CAPITOL NOU

Mergi la inceput