Colectia de toamna-iarna 2005 (41)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Edit: in luna a 5-a trebuia sa ia in jur de 500g, nu mai e 750-ul, deci 300 nu e tragic.

Amisorul ( nascuta cu 3330) avea 6675 la 5 luni. In luna a 5-a a luat 340g. Recomandarea pediatrei mele bune a fost sa incep diversificarea la 5 luni jumate cu supa de legume, apoi legume pasate, apoi fructe, apoi cereale. In luna a 6-a a luat 485g, la 6 luni avea 7160. La 7 luni 7420, asa ca drita a zis sa-i introduc a treia masa diversificata pe zi. In rest continuam alaptarea, nu suplimentam cu lapte praf.

Acum are 7540 si e foarte bine-mersi zic eu, activa de nu se poate, doarme vreo 6 ore legate noaptea si in general pare un bebe multumit.

Nu te panica!!!

Multumim de urari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Tu i-ai facut eco de sold? Intra in screeningul obligatoriu
Eu nu
Azi i-am facut hemoleucograma si e bine asta ca sa vedem poate are nevoie de fier
I-a luat din deget si nu a zis nici pis, raspuns pe loc, asa analize sa tot faci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eco de sold facut la 3 luni la dr Stamate. Unde i-ai facut Hemoleucograma? Ca sa stiu in caz de nevoie. Amaliei nu i-am luat sange, doar screening-ul facut de ei in spital. Apropo de asta: in caz de rezultat naspa ne anunta ei, nu? Eu nu stiu niciun rezultat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

un fimulet tare-tare dulce, cu bebei la baita - special pentru Lavi si Ilenuta
http://static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/v1/y2/r/5l8_EVv_jyW.swf?v=274414125997504&ev=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

La Multi Ani, Tudor de Leea!!

Lavi, stiu, sunt o ciudata cu dulciurile... dar nu simt nevoia sa le mananc. Bafta sa-ti rezolvi pana la capat rezervarile de vacanta. Si sanatate Nataliciului!

Noi suntem ocupati cu musafirii din Romania. E un program un pic haotic, dar e si tare frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Lavi la Apaca

Fetele unde faceti Craciunul/ revul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani Sorana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La multi ani Sorana!
La multi ani Tudor!
la multi ani Mihai!

Eu am fost aseara la petrecerea de Craciun a firmei, a fost super, amai conversat si eu cu adulti, pe Virgil saracul il prin putin seara, in rest stau cam numai cu fetele. Cam nasol iarna, fara iesiri in parc, fara plimbat prea mult prin oras, iarna urmatoare nu ma mai prinde ea acasa. Cam pe la 1 nov cred ca ma intorc la servici.

Ile, de planuri de Craciun si Rev eu am scris acum vreo 2 pagini. De Craciun la Alba, la socri, de Rev acasa, vin finii de la Arad la noi. Numai sa nu fie viscol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

La Multi Ani, Sorana!

La Multi Ani, Mihai!

Lavi, sa-ti fie de bine petrecerea, ma bucur ca te-ai simtit bine.

Ile, si eu am scris cum ne petrecem Sarbatorile : de Craciun in Arizona la ai mei, de Revel acasa cu prietenii.

Aseara am terminat si ultima hartie din pachetul de teme pe saptamana asta. Pfui! Luam un pic de pauza, vineri e ultima zi de scoala si apoi vacanta de iarna. Pana in ianuarie nu ne mai facem griji de teme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria, multumim de dedicatie. Din pacate nu am reusit sa vad filmuletul de pe tableta, o sa incerc de pe laptopul lui V, oricum de fapt e dedicatie mai mult pt voi, cele fara in casa, noi avem live in fiecare seara.
Ami are o schema absolut mortala la baita: cand o pun in cada se aseaza in fund si e agera si activa, incearca sa se ridice in picioare, samd. Daca o las pe spate si ii intra capsorul si poate si o ureche in apa, isi schima brusc atitudinea se relaxeaza, iti semiinchide ochii, zambeste, intoarce capul usor intr-o parte si parca se alinta, se relaxeaza, se simte foaaaarte bine! Oare sa isi aminteasca de cand era in lichidul din burta?

Am supravietuit si serbarii de la scoala, spectatori din partea familiei P: Silvia, Ami si eu; Ami dormea linistita pe hol in carut, s-a trezit cand au venit doamnele directoare ( foarte active doamnele astea, au fost pe la toate serbarile, am inteles) , dupa care a inceput dansul, speriatul de zgomot, alaptatul, calmatul, samd, samd. In cele din urma a adormit rapusa de oboseala, pe umarul meu.

Am terminat de rezervat cele 2 vacante pe 2013, una la mare, una circuit cu masina prin Germania. Doamne ajuta sa fim sanatosi si sa putem merge.

ilenutza tu ai inceput sa primesti banii de CIC? Eu inca nu am primit niciun ban. Am depus actele pana in 20 octombrie, ca 21 era deadline-ul. La un moment dat mi-a venit prin posta decizia si astept banii pe card. Am intrat in CIC incepand cu 21 august. Eu mi-am luat CIC pe un an si imi voi mai lua vreo 6 luni de concediu fara plata si apoi back to work.

Mergi la inceput