Colectia de toamna-iarna 2005 (41)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Dragelor, va multumesc fiecareia pentru urari!
din partea sarbatoritei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

lavi,

meems, am vrut sa urez si pe fb, dar vazusem ca ti-ai schimbat fotografia de profil ... si parca nu se potrivea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

lavi,

meems, am vrut sa urez si pe fb, dar vazusem ca ti-ai schimbat fotografia de profil ... si parca nu se potrivea.

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


Ce-i cu emoticonul asta, Meems, sper ca nu ti s-a imtamplat ceva rau!

Miha80 cam asa e, noroc ca s-a gasit gentuta la ce cheltuieli ne asteapta. Dar masina de vasa plus un corp de bucatarie plus usa sunt planificate pt ianuarie , uscator chiar nu am unde sa mai bag in apart asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Crissy, am intrat repede pe fb sa vad ce fotografie am la profil... e aceeasi care am avut-o de multa vreme. Cred ca te referi la poza de pe peretele meu, cea cu o lumanare aprinsa pentru copiii care au murit in Connecticut. Trebuie sa recunosc ca am fost tare afectata de evenimentele de-acolo... si stiind ca 20 de copii de varsta Riannei si-au pierdut viata in mod ingrozitor, nu am avut puterea sa postez mesaje vesele pe fb.

Altfel, nu s-a intamplat nimic rau cu noi personal, ba chiar am avut un weekend foarte plin si voios, am trimis pozele in contul comun.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

la multi ani, Rianna!
la multi ani, Stefan!


valeu, lavi . bine ca s-a gasit geanta pana la urma. nu-i asa bine cu yalele. ami ce mai face? mi-e dor de ea

am aflat si ca fi-miu are serbarea joi, nu miercuri cum speram. o zi de chin in +.

am facut alaltaieri si bradul, a facut anais vreo 10 -12 m de beteala home-made si lanturi de hartie, scara pisicii, ornamente din hartie. arata foarte colorat l-am facut in camera la andrei, asa ca el e mutat temporar in camera anaisei; asa ca aseara iar s-au culcat al 11 ca mai aveau de vorbit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Meems, foarte mult mi-a placut tortul!
Frumoase pozele, inca o data, sa-ti traiasca sarbatorita!
Asa e, foarte impresionanta tragedia bietilor copilasi.

La multi ani Stefan-nazdravan de Tania!

Cora, bravo Aaisei pt munca la brad. Cam asa cu ornamentele home-made, iese bradul mai colorat :) dar nu-i bai, importanta e contributia originala!
La fel Silvia cu Nati, stau uneori de vorba in pat seara, susotesc de zor, mie imi sunt tare dragi cum vorbesc ele de-ale lor!

Ami e foarte activa, merge non-stop, se tine de mobile si merge.
Nu vorbeste si nu are dinti. :)

Eu sunt dezamagita pt ca m-am apucat de rezervat vacanta de la vara din august, planuim un circuit in sudul Germaniei, si pt 3 nopti de cazare in unul din locuri deja am primit reject de la primele 2 optiuni ale mele, nu mai au libera family room in perioada solicitata de mine. Mi-e ciuda pentru ca le ochisem de mult dar luandu-ma cu altele nu m-am grabit cu rezervatul si am crezut eu ca mai e suficient timp pana in august.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Howdy!

Meems drag, iti urez si aici un LMA plin de bucurii si veselie pentru domnisoara Ri! Pup mare!

Madaule, LMA si pentru balerina-sefa, sa fie fericita si iubita!

Gabi, LMA pentru agilul si talentatul Che!

Horror faza cu shootingul din Connecticut. Dar cumva specifica SUA.

Lavi, moama, ce de aventuri! Votez inlocuire usa cu totul. Sfat: sub nicio forma sa nu (mai) luati yala cu butuc. Se sparg in 2 timp si 3 miscari de orice hot. Sfatul politistilor post-analiza n cazuri: yala Mottura. E fara butuc si nu ca nu se poate sparge ever, ci dureaza mult mai mult ptocesul, deci hotul stie asta si nu prea se mai apuca de treaba. Nu exista yala care sa nu poata fi sparta. Stii ca am experienta relevanta in domeniu.
Si mie mi-e dor de pilula calatoare.
Lectii muuulte stii ca nu avem.

Noi avem maine serbare la after-school. Joi bazar festivits la scoala. La bazar nu voi putea ajunge, ca e de la 8.30-12. Trimit bunica din dotare.

Intrebare: Sarei i s-a pus o pata. Bine, e mai veche, dar acum s-a accentuat: vrea lectii de pian. Recomandari?? Ceva???





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Multumim inca o data pentru urari si ganduri bune!

Lavi, tortul cica a fost chiar bun (mie nu-mi plac dulciurile si nu le mananc decat raaaar, asa ca nu l-am gustat ), facut de casa de o tanti care a fost cofetareasa in Romania.
Nasoala treaba cu rezervarea, nici nu ma gandeam sa nu mai gasesti pentru august.

Corap, cam asa e bradul cumnatei, fetele ei au facut o gramada de ornamente pentru el, si sa stii ca e chiar dragut. Felicitari pentru copii iubitori de arts & crafts.

Noki, la scoala Riannei a fost vineri bazarul. Ne-a cumparat si noua cadouri, inca nu le-am deschis. Le-a dat ieri cadourile verisoarelor ei si sa stii ca le-a nimerit chiar bine! A fost super incantata sa faca ea cumparaturi singura, sa aleaga singura cadou pentru fiecare!
In alta ordine de idei, foarte SUA intamplarea din Connecticut, din pacate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Doamneee, cum o fi sa nu-ti placa dulciurile?

Nati a facut febra 38 pe la ora 2, acum vad ca iar ii urca, probabil e o viroza de sezon. Sper sa nu se molipseasca si Amisor.
Amaliuta a trecut in sfarsit de 7500g .

Am reusit sa reezerv o alta cazare pt Germania, in alta parte, mai am doar cele 3 nopt 11-14 august pt care am capatat cele 2 refuzuri, sper sa se rezolve si asta si sa se contureze vacanta noastra de vara.

Cica decmaine iar vine viscolul. Chiar ma gandeam: intre viscol, ger si zloata/ mocirla ce prefer? Cam astea-s optiunile iarna... Cand trece una vine alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola

Joi are V serbare la ora 8 si apoi raman la party

Bb I are la 5 luni 6750, deci a luat 300 g toata luna.O sa ii bag papica
Oricum asa aveau si baietii deci nu vad tragedia... Mai ales ca Capraru spune ca trebuie sa aiba 7000 la 6 luni adica media la fete

Ne-am preg cu cadouri de mos iar pe V il serbam la Mac vineri
Sanatate lui Nati
Si baietii au fost bolnavi dar bb nu a luat nimic deocamdata

Mergi la inceput