Strugurasi de sept-oct 2011**Primul capitol!**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

LALI, ce frumoase sunt masinutele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

bine ne-am regasit in casuta noua!!!!!.
e asa frumos aici!!!
Multumim lali .


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata in casuta noua

Multumim Lali

meniu
dimineata http://diversificare.ro/retete/6-12-luni/2012/10/budinca-de-gutuie-cu-fulgi-de-ovaz-de-la-8-luni
amiaza - ciorbita de pui
seara http://bebster.ro/retete-copii-bebelusi-alimentatie-sanatoasa/supa-crema-de-dovleac

intre amiaza si seara ii fac smoothie din banana, spirulina si miere :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Neata in casuta noua

Multumim Lali

meniu
dimineata http://diversificare.ro/retete/6-12-luni/2012/10/budinca-de-gutuie-cu-fulgi-de-ovaz-de-la-8-luni
amiaza - ciorbita de pui
seara http://bebster.ro/retete-copii-bebelusi-alimentatie-sanatoasa/supa-crema-de-dovleac

intre amiaza si seara ii fac smoothie din banana, spirulina si miere :)


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Merci Lena pentru site-uri. Chiar nu mai stiu ce sa-i fac de papa, o sa incerc din retetele de acolo cine stie poate o sa-i placa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Salutare! Ce puiuti mari avem!

Lali ce frumoasa este prima pagina! Nu stiu cand ai timp sa le faci pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Ce tacute sunteti astazi mamicilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Olaaa,
eu azi am fcacut ceva ce nu voi mai face niciodata: supa de rosii cu quinoa. oribil gust. nici copilul nu a mancat. nu stiu ce pisici o sa fac cu ea..ma duc sa dau altceva de mancare la fata ca e flamanda.

revin.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

fetelor, eu azi am stat acasa ca tusesc ca o magarita, ma trec toate transpiratiile, ba mi-e frig, ba mi-e cald, de astea.
nasol e ca stau cu masca pe fata ca sa n-o imbolnavesc si pe Bibi.
bine si ea e inca racita, cu mucisori, mai tuseste dar i s-a mai dus. mai o apuca noaptea.

am citit un pic pe la odisee, primele noastre postari

Doamne ce a trecut timpul si ce speriata eram cu hemoragia aia si mi-am amintit ce greturi aveam :))

si eu vreau a incerc o reteta cu quinoa aia ca mi-am luat o punga de mult timp.

meniu de azi:

mere cu biscuiti
niste omleta de la mami
supa de rosii
roasted vegetables,adica am puslegumele care mai ramasesera prin frigider: brocoli, morcovi, cartof dulce, fasole verde, ceapa rosie, rosii la cuptor unse cu un pic de ulei, cimbru si un pic de sare. super bune!
smothie din banana si iaurt, fiindca nu mai vrea sa manance banane :D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Fietilii,toata ziua m-am gandit la voi! M-am ofticat ca nu am eusit sa intru p-e net sa va pup "pi tati" ,ca tare imi sunteti dragi!

Am vb cu Hayat azi la tellefon o ora si 45 de minute ! Parca suntem puscariasele alea ce au stat in inchisoare 20 de ani,si cand ies,se invita una pe alta in vizita,ca mai au ceva de vorbit !

Ma bucur ca am ajuns aici,uite ca sunt aproape 2 ani de cand conversam,de cand ne pasa unele de celelalte. Eu ma bucur tare mult ca ne-am gasit cu toatele!

Imi e somn,mi se lipesc ochii ,asa ca o sa va pup maine mai pe indelete !

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Extras de pe un grup
X: De cand se face ROR in Romania?
Y: de la 1 iunie 2004

X: Si pana in 2004 mureau copii sau nu inteleg eu? Pt mine ar fi fost o decizie f usoara daca m-ar fi interesat ce si cum cu vaccinurile astea, insa am mers pe mana doctorului .... mare greseala!
Y: ati avut urmari negative de la vaccin?

X: La o saptamana dupa vaccin puroi in gat, s-a terminat cu aia, trece 1 luna iar puroi, peste alte 2 luni iar puroi. Tuse care dureaza 2-3 luni. Pana la 1 an nimic n-a avut. Eu asa simt, ca vaccinul este de vina. Altfel nu pot explica. A facut 1 an si au inceput problemele? La 3-4 luni si 10 grade afara stateam fara caciulita si acum???? Poate e numai o coincidenta!

Mergi la inceput