Strugurasi de sept-oct 2011**Primul capitol!**

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor de Jade stiti ceva? Ma ingrijoreaza disparitia ei.Parca ultima data T era putin racit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade e bine.. sunt bine amandoi.. am vb eu azi cu ea..
e f prnsa cu T, care e f miscacios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor!!!!!!!!!

Aveti noroc si de o zi superba afara.E atat de frumos pacat ca ma pot bucura doar de privelistea de pe geam , aer curat pana diseara nu pup.
Azi e si ziua sotului meu (Razvan Gabriel) si bineinteles si ziua a jumatate din colegii de la munca.Aseara am fost si i-am luat sotului cadou 12 beri din toate colturile lumii a fost fff incantat, a zis ca azi sta sa deguste.

Ma intorc la munca si poate revin mai tarzior putin

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DE ASTAZI

Anca, ce idee tare, o sa iti fur si eu ideea asta cand o fi momentu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

hai ca scrisesem o gramada si am inchis pagina din greseala cand am plecat de la laptop...

Michella, la multi ani!
La multi ani si tuturor celorlalti sarbatoriti de astazi!

Sasha are 79,5 cm si 11,240 kg. Facut ambele vaccinuri.

Ref gradi, mi-a spus ca la 1 an si 4 luni si la 1 an si 5 luni mai tb facute 2 vaccinuri (dintre care 1 contra varicelei).

Sei, da-mi si mie te rog parola pe PM, sa pun poze pe grup. Mai pot sa intru oare?

Zubi, ce zice May si mie imi place, doar ca la noi nu este aplicabil. La noi e totul (gradi zi lumina) sau nimic (= nu sta acasa cu noi decat de vineri pana dumi, in rest la parintii nostri, pe rand). De-asta vreau sa-l duc la gradi, ca sa il am acasa zi de zi. Atata doar ca tb sa-mi asum ca se va imbolnavi ceva mai repede....si ma intreb daca nu sunt oare egoista. Pe de alta parte, nici mamele nu prea mai pot.
Oricum, mi-a spus ieri pediatra copiilor ca tb sa-i mai fac 2 vaccinuri lui Sasha, la 1 an si 4 si 1 an si 5 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

AncaLa multi ani pentru sot. Sa nu-ti faci de cap ca nu ai voie

Mi-ai dat o super idee cu sticlele de bere, o sa-i cumpar si eu de ziua lui ca e tareee pasionat de aceasta bautura . Unde ai gasit atatea soiuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Hi hi hi
Ideea cu berea cadou e o surpriza placuta pt 99.9% din barbati. Sa ne dai si noua pontul. De unde ai colectia????!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

mai nou au deschis in piata la mine(Crangasi) un magazin de alcool se numeste ALCOOL DISCOUNT am inteles ca sunt mai multe in Buc.Ideea e ca au fff multe bauturi(nu doar bere) din import si preturi omenesti.Dar inainte mai practicam acest tip de cadou cumparat din hipermaket si da e un cadou fff bine primit.
Eu nu imi fac de cap ca na nu prea ma atrage, dar nici nu am voie.

Despre bona/gradinita : eu una prefer bona pana la 3 ani macar.Oricum iese in parc ff mult si se joaca cu copii si in plus avand un program de 10 ore pe zi sincer ma bucur ca imi mai face si ceva prin casa.Dar asta presupune sa ai o femeie ok.
Pe de alta parte daca as fi avut si eu parinti/socri aproape poate as fi ales cresa, dar asa nu imi permit sa lipsesc de la munca o data pe luna pe motiv boala copil, deci tot as fi avut nevoie de o bona.
De la trei ani o sa mergem in tandem dimineata gradi, dupa-amiaza bona.Ca dupa cate am vazut gradi de stat are program pana la 16:30 (oare exista oameni care lucreaza pana la ora aia doar) deci cum cu cheia de gat nu pot sa il las inca o sa apelam in continuare la bona(bine teoretic o sa am bona la bebe 2).
Deci eu una m-am conformat, copii mei vor sta si la liceu cu bona.

Va pup, ma duc acasa in juma de ora si ma duc sa mai socializez cu colegii , adica sa frec menta.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

ingeras26a scuza-ma ca intreb dar ce vaccinuri ca mie mi-a zis ca pana la 4 ani nu mai sunt.Sunt din alea extra ?

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Anca, da, extra.
Eu lui Sasha in plus fata de schema obligatorie i-am facut si 3 doze de Prevenar (la 3, 5, 7 luni) datorita faptului ca intra in contact permanent cu maya si ea sta mult in colectivitate. Mayei nu i le-am facut si pe acestea.
La 1 an si 4 luni tb sa-i mai fac un rapel la Prevenar si la 1 an si 6 luni vaccinul contra varicelei, pt ca mi-a spus ca este destul de periculoasa acum, atat de mic, mai ales ca daca incepe gradi va fi mult mai expus.

Mergi la inceput