Juniori de Iulie - August 2004 * (105)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

:) Matei poarta 33 si deja imi fura papucii de casa (eu - 35-36). i-am promis ca nu peste mult timp ii fur adidasii :)

Am zis ca nu mai pomenesc de concursuri, da' ma mananca limba :) - Matei a luat 89 puncte la euclid si sunt chiar multumita, au fost subiecte nu foarte dificile, dar explicatiile nu mi s-au parut relevante/clare pentru copii de 8 ani... le gasiti pe site-ul concursului, daca vreti sa va faceti o parere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

baietii cresc mai tarziu decat fetele, vor ramane piticii clasei pana pe la 14, 15 ani si intre 14 si 18 ani vor lua 30 cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Roxana, in weekend ne-am masurat picioarele, eu cu ea...la ea piciorul e un pic mai subtire dar numai cu juma de cm mai mic decat al meu!
E asa simpatica, copil de gradinita in comportament si cea mai inalta din clasa

Bravo Matei!

Olivia, foarte frumoasa compunerea lui Luca! Bravo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Hai ca ieri nu am apucat sa intru din motive de treaba pina peste cap la birou...

Am bifat in weekend toate cadourile pentru copii plus citeva cadouri pentru adulti. Mai am citeva de luat, dar le rezolv si pe astea cit de curind. Am fost si la film - eram numai eu cu sotul in sala...

Roberta - mai, asta va mai lipsea...bine ca nu a fost mai grav...
Kim - pai e tare talentat Luca!!!!
Cristalina - sa fie intr-un ceas buna si bafta sa incheiati cu bine tranzactia!

In ceea ce priveste masuratorile, Stefan tot pe la coada grupei se afla - de cantarit l-am cantarit chiar de dimineata, are 23.5 kg - inaltime ultima oara cind l-am masurat (adica prin august) avea 128 cm...

Edit ca m-am uitat pe net - vad ca la 8 ani, baieti, media spune 127 cm si 25.3 kg - deci Stefan e ok la inaltime si putin sub medie la greutate...
La fete zice ca media este 126.4 cm si 24.8 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si la Patrick in clasa sunt o gramada de baieti mai micuti, e si normal sa fie asa. da' si maimuta aia mica are niste laboante... asta precis imi fura pantofii prin clasa a 6-a :)))
Gabi, la ce film ati fost pana la urma??? io chiar vreau la 007 . ce tare ca ai terminat cu cumparaturile!! eu doar porcu imbuibat l-am luat si niste dulciurele ptr mosu nicolae. in rest... nada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
ploua si e cah si nici macar nu e vineri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza.
Aici e soare si un frig, brrrr. Si cum ma uit acum la ceas, fi mea deja e in bazin :-)
Rox, mai avem un pic pana vineri, uof.
Si au aparut si la noi probleme cu baietelul nou venit, asa ca vom avea o perioada mai efervescenta :(



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Meii nu am mai vazut soarele la ochi de vreo doua saptamani.
....si mandra este in grafic,chiar radeam cu pediatra ca la inaltimea ei ar trebui sa mai slabeasca un kgpapuci poarta 33,in ritmul asta ma depaseste sigur ca io traiesc pe picior mic 35-36
Robi felicitari lui Matei mandra mea a luat doar 79 de puncte...din cauza neatentiei si lipsei de antrenament...intr-adevar enunturile au fost cam imbarligate pentru 8 ani....un coleg de al ei din clasa a luat 98 de puncte ,cel mai mare din Iasi,dar omuletul lucreaza foarte mult suplimentar si zilnic.
Daria,va tin pumnii sa rezolvati rapid conflictul cu noul venit(eu am ajuns la saturatie,dupa un an si ceva in care am primit sistematic observatii de la bunica si mamica unui coleg despre cat de "rea" este Maria cu baiatul lor sa merg la doamna invatatoare si sa o rog sa ma ajute sa incheiem pace....nu va zic ce interzisa a ramas doamna cand i-am povestit tot ce spuneau despre Maria si a promis ca va vorbi personal cu ele si va ridica problema si la sedinta...acu' sper sa se mai linisteasca lucrurile)
Maine mi-am promis o tura de shoping insa trebuie sa-mi vina inspiratia...in afara de catelusul Boby pe care nu am apucat sa-l gasesc anul trecut,altceva nu-mi vine in cap
hai sa avem o zi faina,care aveti soare trimite-ti si pe la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria, ce probleme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

nu inteleg nici eu..ce baietel? ce probleme?

Mergi la inceput