Juniori de Iulie - August 2004 * (105)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hai ma Marina, glumesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Aaa, concursul asta de maine o sa fie cu cantec! La propriu
Maine e ziua liceului (fii-mea e la liceu... Ca e mai cu motz, a facut si gradinitza la liceu! , asa ca trebe' sa imbracam fetele in costume nationale ca sa cante la spectacol . Cine are, si cum noi avem...
Dupa spectacol (care tine de la 8 la 10) trebe sa se schimbe de costume si sa se duca la concurs (de la 10 la 12).
O sa fie asta un superconcurs ...Mai e si d'ala la care daca faci bine se aduna si daca faci gresit se scade
Dooj de lei aruncatzi la concurs. Da' nu-i bai, ca-s prin zona si ii fac poze imbracata in costum national!

Si ca tot veni vorba de concurs, s-a inscris si la un concurs de lectura!!! Alti dooj de lei. Asta cum o mai fi, ca de romana inteleg, de mate inteleg si de cunostinte generale sa zic ca merge, dar de lectura!?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

...sa le iau pe rand, ca dimineata nu am avut timp decat sa va salut:

- Roxi, Eva e foarte, foarte dulce
- Ioana, noi jucam rummy, yamms, "Nu te supara, frate", iar copilul este in culmea fericirii. Eu de Craciun vreau sa ii iau scrabble, carti si lego, poate si origami daca au instructiuni.
Stiu, sunt de moda veche, dar inca mai cred ca are o viata inainte pentru gadget-uri...Abia reusesc sa ii iau telefonul din mana cand scapa la jocuri...
- diagnosticul meu nu a fost asa o surpriza, aveti dreptate, dar in urma cu doi ani, cardiologul nu a gasit nimic,nimic, si a pus cresterile de tensiune pe seama tiroidei. Am tratat problemele la tiroida, analizele sunt perfecte, nu am mai avut cresteri semnificative de tensiune timp de un an, de aceea sunt suparata, pentru ca m-am imbolnavit din cauza stresului maxim la care sunt supusa zilnic :(
Nu e usor, sa stiti, la o varsta nu chiar de pensionare, sa stii ca vei trai toata viata cu traista de pastile langa tine S-a speriat medicul in timpul echo ce tahicardie si extrasistole am :(

Asta e, mergem inainte...

- eu am deschis subiectul cu concursurile pentru ca sunt parte din viata copilului, promit sa nu mai spun nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

io l-as inscrie pe LUCA la toate concursurile..din pacate..nu se organizeaza nici unul
Ioana noi mai jucam, mai ales de cand a primit si rummy ..dar cu X boxul nu se compara nimic!!!..de kinet zic..

Robi ma asteptam , dar nu gr III!! Tu teoretic ar trebui s ate transformi intr-o persoana NESIMTITA..si nu o spun in gluma,,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Robi, al meu sot are dislipidemie si HTA din anul 4 de facultate:(..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Kim, gradul III ma sperie si pe mine...
ideea e ca eu nu fumez, nu sunt supraponderala, nu beau alcool, dorm noptile - nu ma petrec, nu am alte afectiuni care sa genereze aceste probleme, cum sa nu ma revolt de lumea in care traim??
Offff...scuze, dar nu sunt in cea mai buna stare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Roberta, multa sanatate

Lasa deschis subiectul cu concursurile, noi mai avem unul maine, unul saptamana viitoare, unul pe 5 decembrie, inca unul la "lectura" care nu stiu cand e ...si apoi la fiecare din astea partea a doua pe semestrul II...asa ca trebuie lasat deschis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Hei.. nu te stresa de pastile. Sunt o droaie de oameni care traiesc bine merci cu medicatie zilnica. Nu asta e problema, ci faptul ca trebuie sa te schimbi daca vrei sa apuci pensia. Si nu e o gluma. Eu am avut coleg care la 25 de ani cand sa se insoare a trebuit sa opreasca nunta pentru ca mama lui de 49 de ani a facut AVC si a stat leguma in pat 2 ani. Nici acum nu e recuperata complet si el plus nevasta lui (el e copil unic) munceste destul de greu si parte din bani sunt pentru a isi intretine mama intr-un camin, femeia aia nu mai poate sa munceasca. Deci problema reala este ca trebuie sa fiti sanatosi macar 25 de ani de acum inainte si Doamne fereste sa pici pe capul copiilor.

Nimeni nu se va ingrijora de soarta ta daca nu faci tu ceva pentru asta.

Asa ca de fiecare data cand iti sar capacele la birou, ridica-te de pe scaun, fa o tura la wc, o tura pe hol si scoate capul afara nitel si gandeste-te ca Matei, sotul si motanul Felix te asteapta acasa, ca pana la urma ora 17:00 va veni si vei pleca si n-o sa te alerge nimeni pe strada pentru ca n-a iesit nu stiu ce spanac la birou. O sa urle, tipe, emails, escalare si ...paguba-n ciuperci. Asculta la mine ca eu sunt alta "nebuna de legat" dupa expresia lui husband, care era sa intre si in spital si in divort din cauza unui job. Vad ca n-au dat faliment fara mine si nici mie nu-mi e rau unde sunt acum ba dimpotriva...mult mai bine comparativ cu situatia de acum 5 ani. Si planuiesc peste 5 ani sa-mi fie si mai bine Doamne ajuta. Kim are dreptate, fa-te "nesi" si-o sa traiesti ca o cioara. 100 de ani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

mey dar ce nume ati dat motanului v-ati gandit la voiculescu ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andries

mey dar ce nume ati dat motanului v-ati gandit la voiculescu ?


Andries

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!
uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!






Mergi la inceput