Bobocei de sept-oct 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

MamiIlinca, chiar ca zici ca sunt surori fetele astea! Si a mea s-a trezit la 3.30 si 6.30
Felucitari pentru greutate!!!

Moro, bine ai revenit!!! Te asteptam cand te mai linistesti putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

http://laptematern.ro/cms/front_content.php?idcat=6&idart=133&lang=1

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Interesant si sistemul asta, nu?http://laptematern.ro/forum/viewtopic.php?f=5&t=35&p=132#p132

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Pt dureri si rani la sani lanolina.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Buna mamici !
Azi am programarea la dr sa mi-o vada pe doamna fifi.
Bebe ramane acasa cu tati.Astazi am muls laptic sa ramana sa-i dea tati cu biberonul daca o fi plangacios.Vreau sa va zic ca am muls 120 ml in exact 21 de minute.Si nu am golit sanii.Am muls doar ca sa ajung la 120ml.M-a bucurat cand am vazut ca are balta peste :))) cum era vorba aia.Ce-i drepr era si dimineata dupa ce m-am trezit.

Lulutza interesante linkurile si da,sunt perfect deacord cu infasatul.Am mai batut si eu apropouri pe aici cu infasatul.Pe al meu de cand il fac sarmaluta doarme cate 3 ore legat...

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni81 spune:

Buna mamici,
Ma bucur sa va gasesc in casuta noua, sa fie primul an plin de bucurii, cu bobocei cuminti, mamici relaxate si fericite.
Foarte frumoase mesajele multumim Kytana si Stella.
Noi suntem bine numai s-a intors acasa bobocica mea cea mare si nu prea am timp de stat pe forum . Incerc sa va citesc dar nu prea tin pasul.
Multumesc Luluta pentru ca ai impartasit si cu noi ce ai desoperit mi se pare foarte faina treaba o sa incerc sa aplic si eu.
Fetelor asa rau imi pare cand aud cat sufera bobocei vostri cu colici eu de cand ma controlez ce mananc nu prea am avut treaba si nici nu ii dau nimic pentru colici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna buna!

Scriu rapid pana nu se trezeste micul barbat! Astazi am fost sa ii fac pasaport, s-a comportat f bine pana a trebuit sa il tin intr-o pozitie aiurea si a inceput sarmanul sa planga. Dar s-a terminat cu bine! Am taiat un stres de pe lista.

Colici- nu stiu daca regimul sau infacolul pe care am inceput sa i-l dau si faptul ca nu ii mai dau debridat a facut miracolul dar azi-noapte si astazi nu prea a plans de burtica. Evident, trezirile tot din 2h in 2h, dar mai bine! Acum doarme de la 13.35

Lulutza, super linkurile, am incercat sa arunc si eu un ochi fugitiv. Vino mai des pe forum cred ca te va ajuta mai mult. Imi dau seama cat de greu poate sa iti fie dar suntem aici, pentru tine, nnu?

mami.ilinca, felicitari pentru greutatea luata, la tot mai multe!

Mirabela, Oana, multumesc pentru raspunsuri si lamuriri!

Andreiuta, sa ne spui cum a fost la dr si cum dl barbat s-a descurcat cu micul barbat

Oli, ce face mademoiselle? Doarme? Au ba? Pingu mic astazi pana la 13.30 nu a dormit si se vedea pe el ca e mort de somn si plangea sarmanul si nu putea adormi. Oare de ce nu o putea adormi singur?! Adica ma refer fara san sau fara zgomot alb/gri, foen, desi nu are dureri?!

Moro, Doamne ajuta sa fie bine cu alaptatul si curaj, Te asteptam cand vei avea timp

Nu imi iese din cap faptul ca nu poate adormi singur. La san adoarme, iar dupa ce ii scot aerul e cu ochii cat cepele indiferent de cat de obosit este. Infasat nu cred ca ar sta pentru ca ii place sa stea cu mainile afara. Nici eu nu suport sa am mainile legate. Dar... voi incerca si treaba asta diseara. Bubitele nu se mai vad asa tare dar fornaitul este atotprezent! De dimineata i-am scos ceva mucisori uscati din nasuc cu batista bebelusului.

Ai vostri scot sunete in somn? Pe mine m-a terorizat, se intinde, isi regleaza parca vocea, geme, sunt normale nu?

Credeti ca e posibil sa fi crescut 9 cm in 3 sapt?! Ii vin doar hainutele pe care scrie 60 cm sau 3 luni



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Andreea bine ca ai laptic, bravo.
La noi nu mai merge cu infasatul, pana la o luna mai mergea apoi a inceput sa se frichineasca si voia desfasat, nu are probleme cu somnul acum.

Kytana ma bucur ca l-au mai lasat durerile pe pingu mic, cat s-a mai chinuit saracul, acuma s-o tina tot asa. Al meu scoate tot felul de zgomote de zici ca-i mosneag, pufneste, mugeste, sforaie, pufaie, suiera, ce sa-ti mai zic... tin minte ca la David ma trezeam noaptea de n ori sa vad ce face si nu dormeam deloc, acum is mai nesimtita si ma ridic doar daca plange si-l schimb/alaptez. Cu somnul nush ce sa-ti zic, ar trebui treptat sa-l inveti, am mai zis cum fac eu, il linistesc in brate si apoi il pun in patut sa se linisteasca singur, dar asa am facut de la inceput. O perioada a plans de la colici si l-am tinut mai mult in brate si a fost mai grea readaptarea la somn, am luat-o treptat si s-a invatat din nou singur. Acuma om vedea cat l-o tine, nu stiu.



*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Calin a crescut 5 cm prima luna si 6 cm a doua, de la 49 la 60. Ii vin hainute de 6 luni deja. Depinde acum de marimi ca nu toate se potrivesc.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Da Mirabela,am laptic,slava Domnului.Le doresc la toate.Dar si mananc si beau lichide non stop.

Kytanutza,depinde si de copil.Eu am descoperit treaba cu infasatul dupa o luna.Adica il infasam si cand am venit de la spital,dar in a doua secunda sotul mi-l desfasa.Oricum de cand am inceput din nou infasarea e miracol.

La dr am facut bine.Fifi e bine.Mi-a dat nu-s ce ovule 10 zile,apoi sa imi reiau viata sexuala.

Nu vreau sa va zic ca in momentul cand am intrat in casa bebelusul meu era transpirat si vanat in jurul gurii de plans.Al meu ii arata jucarii ,dar Andrei era rupt de somn....

Ehh...i-au iesit pe ochi figurile timp de 40 minute :))

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput