Bobocei de sept-oct 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

prezente pe aici din cand in cand.
mai citesc cate ceva pe net


va pup
noapte buna


Ana & Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Noapte buna si din partea noastra.
Kytana, felicitari pt botezul lui Luca si pt cat de frumos a crescut. A mea are 4.250 la o luna si 2 sapt. Nu stiu de ce creste asa greu, ca ii dau si lp la discretie. Numai ca nu vrea ea prea mult. Dupa ce sta la san mai trage 60 sau max 90 lp, dar nu mereu. Sora-sa, la botez, avea niste picioruse asa grasute! Si Ilinca parca are bulanase de gaina de tara.:-(
Va pup ca pic de somn. Am incercat sa dorm cu ambele fete, dar dupa o ora de chin s-a dus la taica-su cea mare. Somn usor, dragelor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

salutare tuturor!

noi suntem bine, sau cel putin asa tind eu sa cred
sapt trecuta am tot incercat sa aflu ce are emma de vb ragusit si isi pierdeamvocea uneori si de ce avea si mucisori galbeni am fost din usa in usa la dr , dar mai mult de asa sunt bebelusii e normal nu mi-a spus nimeni, nu i-a facut nimic deosebit s-a uitat in gat si a ascultat inimioara si tot repeta k imi fac eu prea multe griji.
nu gasesc medic pediatru aici sub nici o forma si la privat chiar nu ne permitem sa mergem acum k sotul a stat 2 luni pe tusa si abia a inceput sa mai lucr si el si un control simplu e de la 150 de lire in sus.

speram si noi sa ne descurcam fara dr de aici si sa nu fie nimic grav cu simptomele ei, momentan nu mai are vocea asa, iar nasul mai e infundat uneori in schimb acum am alte temeri ea facea caca de 3-4 ori pe zi si facea bn cantitativ si fara dureri in schimb ieri si azi a facut doar o data , dar azi chiar s-a chinuit sa faca , dar nu e caca gros e tot k inainte si nu inteleg de ce se chinuie asa daca si maine tot asa e imi iau iar inima in dinti si bat pe la usile astora poate o ajuta si pe ea cumva
ea asa daca nu ne-am lovi cand de una cand de alta ar fi tare cumintica, plange doar de foame si daca nu sunt langa ea prea mult timp, are programul ei de somn , de papa, de stat cu ochii pe pereti daca am scapa de starile astea nedorite si pe care nu prea stiu nici eu cum sa o ajut sa le treaca
avem o fetitza dulce foc si cumintica , dar din pacate e unul din bebelusii chinuiti de diverse speram sa vina zile cu soare si la noi
cu toate drumurile si grijile astea mi-a scazut productia de lapte si am fost nevoita sa ii dau lp din nou abia scot un 60-80 la 3 ore din ambii sani si inainte se satura mititica si mai si ramanea rar ii golea de tot pe ambii, am inceput sa ma mai si mulg in speranta k mai creste productia, offff numai belele avem si noi

am citit pe fuga ce s-a scris , dar nu prea mai tin minte multe lucruri

elfica si olivia la multi ani cu intarziere, de fapt oliviei i-am sp pe facebook dar ii mai spun o data si aici

perna de alaptat noi avem din aceea care seamana cu cea de la mama and papa nu mai stiu cine intreba

felicitari pruncusorilor crestinati, noi si aici avem o buba, nici macar nu avem nasi pt fata

am si eu o intrebare probioticele le poate lua orice bebelus sau doar daca sp medicul?

multumesc lulutzei pt impartasirea cunostintelor ei si eu am recunoscut suntele la fiica mea

multumim celor care au intrebat de noi

kytana eu o mai linistesc knd o pun pe picioare si o legan

ma iertati dar nu imi mai amintesc ce s-a scris si cu atat mai putin nu pot nminaliza

asa ca va pupam si va dorim o sapt frumoasa si linistita, cu somn , laptic mult, fara colici , muci si alte cele care deranjeaza atat bebeii cat si parinti




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sept.oct2012 spune:

Buna dimineata!

Va invit in casuta noastra noua, unde sa auzim de bine, fara colici sau alte rautati la galustele noastre scumpe si dragi

Mergi la inceput