Bobocei de sept-oct 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona_bm spune:

Buna mamici si bobocei scumpi!!!!

Bine v-am gasit in noua casuta si sper ca si pe aceasta sa o umplem de capitole pline de sfaturi si vesti bune + multa sustinere pentru mamicile chinuit de colicei si lipsa de somn

Stella, Kytana ati scris niste mesaje foarte emotionante .

Noi suntem bine. Elisa a acceptat-o deja pe broscuta mica, o tot pupa, fuge la ea cand o aude plangand si ma trage de bluza sa ii dau titi la Ema. E drept ca prima data cand a vazut ca o alaptez a inceput sa planga si nu stia cum sa ma impinga pe mine sau sa o traga pe pitica dar i-a trecut dupa ce am povestit cu ea.... acum m-ar pune sa o alaptez non-stop ca sa cresca mai repede Ema .

Acum suntem la primul puseu dupa cum se comporta si sper sa reusesc si cu Ema sa ma tin la distanta de LP desi acum am farmacie non stop la cateva blocuri distanta si e destul de mare tentatia uneori.

Trimit mesajul ca deja l-am inceput de cateva ore.... va pup pe toate



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna fetele

Waw, ce frumos s-a scris la predarea stafetei Doamne ajuta sa se termine odiseea cu bine si la fetele de nov-dec.

Noi am avut sambata botezul, Natalia a fost cuminte, fara bocete, din pacate am plecata la biserica fara baterii, adica erau pe terminate si am facut cateva poze si alea fara blitz
E bine ca am avut camera de filmat si am prins momentele importante ....

DESPRE COLICI : am inceput sa avem din plin, cu urlete ingrozitare de la 21:30 - 1:30, am trezit 2 etaje in sus si 2 etaje in jos,eram disperati, nu ii trecea cu nimic, nimic, nici brate, carucior, patutz, nu mai zis de siropuri (asta s-a intamplat vineri, inainte de botez)... sambata am zis sa o sa fie mai bine, deh, e botezata dar de unde.. urlete ca in jungla.. atunci mi-a venit ideea sa ii bag in fund termometru si i-am scos o groaza de spuma si apa , dupa juma de ora s-a linistit si a adormit 4 ore . Nu stiu daca este o metoda prea buna dar nu am de gand sa innebunesc copilu` 4 ore de urlat. Ea face kk singura, nu o influenteaza negativ aceasta operatiune...

S-a trezit bebelina , revin cu remedii despre muci...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Ce tare cu colacelul Oli! Si pingu mic se linisteste in apa.Poate ii spun seniorului sa ia si el Multu de raspuns, cred ca ii voi da si eu si Infacol, poate poate s-o simti mai bine

mami.ilinca ma bucur ca suntem un grup asa unit sisaritor! Chiar daca nu am ajuns noi sa ne cunoastem fata in fata,suntem aici sa ne sustinem una pe cealalta multu pentru raspuns. Eu ii dau medicamentul anticolici inainte de a-l pune la san. Teoretic, in cat timp ar trebui sa il calmeze? El doar noaptea pare deranjat de colici si se calmeaza doar langa mine,la san sau pe burtica si cateodata de la foen. Cartofi nu am mai papat. Ieri doar un mar si o banana. Am zis ca fac compot si nu mai pap nici fructe crude. Offf!

AnKutza, cica pana pe la 3 luni, cand li se mai maturizeaza stomacelul. Sarmanii, mise rupe inima gandindu-ma prin ce dureri trec

Mirabela saru'mana! Abia astept sa vina pediatra la 14.00 sa vad ce zice si de fornaieli si de ieri i-au iesit pe fatuca niste bubite rosii cu varful alb. El mucisori nu are, abia daca se vede ceva dupa ce ii aspir cu batista bebelusului. Mai rau e ca haraitul se aude din piept

Loryd prin ce spaima ati trecut dragii de voi! Ma bucur ca nu se mai vad bubitele! Lasa ca ne-au aparut noua Doamne ajuta maine la doftor!!

Adriana mie mi-au zis 1 ml de debridat/3 ori pe zi iar la Espumisan 5picaturi/3 ori pe zi. Sa ii maresc doza? Tu de la cat i-aidat lui Bogdanel? Ai dreptate, ar trebui sa ma bucur maimult de aceasta perioada insa faptul ca am chestiile administrative de rezolvat ma omoara! Acus trece si vine decembrie si eu nu am totul gata...

Super Ramona_bm, ce vesti bune! Mult succes cu trecerea de primul puseu fara tentatia de LP

Ramona7575, felicitari pentru botezul Nataliei Ce fetita cuminte!









Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Kytana, tu cu un mar si o banana crezi ca o sa iti fie bine? .Hai ca te cert acum de casa noua.Sper ca ai mai mancat si altceva, ca de unde laptic dintr-un mar si o banana?

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Hihihi Oana! Ce am scris si eu! Ma refeream ca din mancarurile asa-zise interzise m-am scapat la un mar si o banana Saru'mana de grija



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

KYTANA:ai grija ca infacolul si espumisanul contin acelasi lucru:simeticona, nu-i da amandoua, doar unul dintre ele.practic medicamentul e acelasi, denumirea data de producator difera.
Dupa cat timp trec colicii de la administrarea medicam? pai, Doamne ajuta sa treaca, nu mai conteaza ca in 5 min sau o ora, nasol e cand nu se calmeaza.
pup

Ana & Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Salutare dragi fete la casuta noua si frumoasa

F.frumoase mesajele Stellei si Kytanei,talentoase fetele nu gluma

Prichindelul meu doarme de 2 ore,tare bine a dormit azi fata de ieri cand toata ziua a vrut numai la tzitzi
Am reusit sa fac si un dus si sa vin putin la pc,ca altfel numai de pe tel intru pe net.
Am pus si o tura mica de hainute de ale lui Roli la spalat,sper sa apuc sa le intind

fug,ca s-a trezit
va pup


Paula fericita de baietel dulce Roland 24.09.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_77 spune:

Kytana eu i am dat asa dupa ce a facut 4 kg, inainte de asta mi a zis sa i dau tot cate 1 ml la 8 ore si nu avea efect, cand i am zis ca nu vreau sa i mai dau ca le ia degeaba l a cantarit si mi a dat alte cantitati, eu nu pot sa ti spun sa maresti doza, doar ti-am spus ce a functionat la Bogdan, incercasem inainte de toate. Intreaba maine pediatrul cand vine daca poti sa i dai mai mult, eu nu stiu ce sa zic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Buna, mamicile!

Indraznesc sa va multumesc personal pentru stafeta, cu mentiunea ca ati facut ravagii emotionale la odiseea noastra
Eu una o sa consider mereu ca am preluat-o de la Boaba, ca pe ea am spionat-o cu sarg si ea mi-a fost "mentor". Bobule, iti doresc un an minunat in noua postura de familista, o dragonita care sa scoata doar fum nu si flacari si sanatate de fier.

Sa aveti o noua casuta cat mai confortabila, linistita, plina de sanatate si fericire!



gogoasa hormonizata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor,
Va citesc dar nu mai apuc sa scriu.
Luca este racit a reusit sa o ia de la Robert si scaunele noastre sunt mai moi de culoare galben verzui .Am fost cu el la Elias ,dr a zis ca nu i se pare nimic in neregula,am facut coprocitograma si nu a iesit nimic totusi mi-a spus sa-i fac completarea cu supa de morcov.
Olivia si Luca a avut zile cand a scazut in greutate la o luna a luat doar 690 gr si el a fost maricel 3800 gr la nastere.
Fetelor eu sunt suparata in timpul controlului de la Elias dr a observat o malformatie la rinichiul stg trebuie urmarit foarte atent si dupa trei luni trebuie sa facem alte investigatii.



Robert Andrei(15.03.2007)& Luca Stefan (29.09.2012)

Mergi la inceput