Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *452*

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Multumesc pentru urari.
A fost ok ieri. Acu-sw fara scop in viata :))))


Ei! Nici asa! Avem de adus niste copii pe lume, de bebelushit la ei 2 ani si pe urma... om vedea noi daca ne apucam de altceva!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 25+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Ai innebunit, cine mai bebeluseste 2 ani tura asta????



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Eu

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 25+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ha, ce coincidentza, eu chiar azi am fost la Lidl:). Imi place ca gasesc unele produse foarte ieftine si de calitate (paste/ suc de rosii de ex), mai imi place mult cand e saptamana nustiucum, cum a zis si Anaan (dar la cea englezeasca am mers prea tarziu si n-am mi prins nimic, ca ramasesera numai ceva pungi ce contineau si carne, fructe de mare, ceva de genul asta) si am gasit si chilipiruri pt. Sophia: pijamale, o haina groasa si frumoasa de iarna la doar 45 sau 50 de lei, nu mai stiu, mie ciorapi grosi...Cel mai mult imi place de cand accepta si tichete, ca primeste si huzband cateva.
Vreau sa zic ca si eu am aprobat intru totul ultima parte a postarii Ancai, se vede ca are experienta dar acestea au fost si observatiile mele. Fara suparare, dar nu am putut sa nu remarc ca cei care au fost tratati din bebelusenie cu multe medicamente, antitermice "preventiv", imunostimulatoare, aerosoli, stimulente, siropele...s-au imbolnavit si cel mai frecvent si mai uratzel Pe-a mea nici cu afurisita de catina n-am reusit s-o pacalesc mai mult de 2 saptamani; de-aia cu miere nu lua oricum, sirop nu bea, am reusit sa-i strecor in fresh-ul de portocale dar in ultimul timp nu-l mai suporta nici pe ala
Nu zice nimeni sa calesti copilu' spartan, sa-l arunci dezbracat in zapada sau sa-l lasi sa zaca cu 39 fara antitermic...dar prea mult bombardament medicamentos si infofolire strica...io asta vad la huzband pe care l-a pompat soacra de mititel cu medicamente ca "era sensiiiibiiil", "niciodata nu-i trecea roshu in gat fara antibiotic!! si facea des roshu in gat!" etc. Iar Phiphi care de cand a reusit sa-si dea jos singura shosetele sta in 80% din timp descultza in casa, inclusiv pe gresie...e altfel, clar.
Edit ca-mi merge tastatura ca p... la andropauza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Am mers pe mana voastra si am cumparat de la lidl mascarpone. Mai, eu am zis ca nu cumpar de ale gurii de la Lidl dar asa chestiuni ne-alimentare cumpar. Spre exemplu, detergentul. Am juma de an de cand numa Maxi trac folosesc. Celalalt "Le" nu stiu cum chair e ieftin si prost. Mie nu mi-a placut. Asa mai folsoesc de la ei produsele de curatenie. Si chia rv-am mai anuntat o data sa folositi cu incredere.

Ce imi palce si mie e treaba asta cu specificul unei saptamani.. Totodata, ma si enerveaza ca spre exemplu eu azi vreau nu stiu ce produs care l-am vazut acum 3 sapt...(dau exemplu).

Merg sa ma execut cu tiramisu.

Ce nu mi-ati spus sunt cantitatile. Insa, fac ochiometric. CAci noi suntem guri multe. si gurmande.

Cat despre amaretto...Bun. Si eu am baut, maica, pe vremea mea. Dar era de capatat. Deci, nu stiu pretul.

Insa acum voi folosi esenta de rom. mama, zicea sa pun visinata. Ce ziceti? Sau cognac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Eu

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 25+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!



Pai ce sa zic, iti tin pumnii ! Dpdv financiar, calculele nu ies de nici o culoare, avand in vedere reglementarile in domeniu



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Mai Ilinco, gandeste-te si invers: poate aia care au bagat medicamente au avut si motiv sa o faca, au copii mai sensibili. Alti,, cum sunt Vladimir sau Sophia sau Adela nu prea au racit nici la intrrarea in colectivitate, moment care pare sa dea peste cap pe aproape toata lumea



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Mai Ilinco, gandeste-te si invers: poate aia care au bagat medicamente au avut si motiv sa o faca, au copii mai sensibili. Alti,, cum sunt Vladimir sau Sophia sau Adela nu prea au racit nici la intrrarea in colectivitate, moment care pare sa dea peste cap pe aproape toata lumea


Aici sunt si eu de acord... Or mai fi si disperati care dau copiilor de toate pentru de toate fara un motiv clar, dar cand ai un copil care a trecut prin tot soiul de raceli (Doamne fereste de kestii cu adevarat nasoale) sufli si'n iaurt si te apuca si imunostimularile si... ramuricile de... catina!

Edit explicativ: dc copii au continuat sa raceasca desi au primit tot felul de "preventive", nu inseamna ca au facut-o din cauza lor! Ce-i drept, nici nu pare sa-i fi ajutat...

Stiu, completarea ar fi ca nu se stie ce s-a fi intamplat daca NU le primeau!



Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 25+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

A-propos de Lidl, i-am luat Adelei acum vreo 2 saptamani un joc cu Winnie the Pooh, azi l-am desfacut, ca tot suntem singure acasa (iar e Costin de garda) si taaaaare ne-am mai distrat! Ma rog, de preferat sa castige mandra, cand castig eu se cam oftica!


Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 25+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Jocul e cu dat cu zarul? L-am luat si eu....dar e in plastic inca



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput