Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *452*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Eu de ce oare nu pot vedea pozele cu Ian?

Keutu cheliutu


E vremea sa vii in minunata lume a ''cartii mutrelor'' adica FB


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Pai sunt! Dar oare nu-s prietena cu Ina? Ma uit imediat!

Denisa

Eu o sa povestesc, ale mele nu-s, din fericire, dureroase.

Prima: ma plimbam cu prima iubire de mana pe podul suspendat din Craiova. Adica pe asta http://fr.m.wikipedia.org/wiki/Fichier:Craiova_-_Parcul_Nicolae_Romanescu_-_Podul_suspendat.JPG
Iubirea nu era din Craiova, venise special pt mine. Si nu stiu ce tot indrugam eu
si la un moment dat ma ia in brate si ma ridica peste balustrada podului. Am paralizat cu totul: nu puteam sa scot un sunet, nu reuseam sa misc un deget, cred ca nici ochii nu puteam sa-i misc. Sau poate mi-era frica ca daca fac o miscare, cat de mica, s-a dus cu mine. Era ciudat, cumva ma resemnasem, nu aveam de ales, ori ma agitam si ma scapa, ori imi dadea drumul, finalul tot ala era. Cred ca m-a sarutat, cine mai stie?! Cert e ca n-am simtit nimic, nici o emotie, eu eram amortita cu totul si asteptam sa pic.
De scapat, dupa cum vedeti, am scapat, vreau sa mai adaug si ca ala a fost primul sarut. Pam! pam!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Seara buna!

Eu sunt in pat, racita cobza, imi curge nasul ca la robinet
Sa va spun cam ce zi am avut, aseara am dormit de la vreo 11.30 pana la 3, cand m-am trezit si nu am mai putut sa dorm, din cauza grijei ca ma duc la noua munca si nu am apucat sa invat mare lucru si asa m-am prezentat eu si obosita si racita si cu venira mosii cei urati. Ma intreb si eu, cum am rezistat 12 ore. Dar de cand am ajuns acasa mai rau ma simt. Munca nu ma incanta , din pacate e prea multa plictiseala pentru firea mea,astept si tura de noapte de maine seara, ca e alta activitate,,sa vad cat o sa rezist, imi place mult mai mult partea cu animatia, pacat ca nu pot momentan sa traiesc doar din asta.

Si ca sa fie tacamul complet, m-a sunat si mama dupa-amiaza ca Luc are febra, dar imi pare bine ca a cedat la Nurofen si vad ca pana acum nu a mai facut.

Am vazut poze tare dragute de la serbari, abia le astept si pe cele de Craciun.

Gianina: hai la un mic raport, sa stim ca sunteti bine

Luc nu prea se tavaleste afara, dar se murdareste, de obicei sterge masinile.





http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Wow Kea, prin ce emotii ai trecut, bine ca nu mureai nesarutata

Mada : ai grija de voi si lasa treaba




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Da, Simo, mare noroc! Da eu zic ca ori te culci, ori iti stergi nasul si te pui sa faci tema. Pe mine ma ajuta daca mananc ceapa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ina, frumoasa petrecere. Imi plac tare mult serbarile aerisite. Adica, genul copiii pe scena sau intr-un spatiu unde executa iar parintii la locul lor. Cand mai vad amestecatura de parinti care stau cat mai aproape de spatiul copchiilor cu aparate foto, camere, cu bunica, pisica...ma apuca nervii.


Noi am avut ieri prima zi de cosmar. Ma rog sa fie si ultima. Rares a inchis-o pe mama afara, si nu a putut sa mai deschisa usa. Laptele era pe foc. Mama a facut atac de panica, spre "baldos". In fine, clipe de cosmar. S-a rezolvat cumva dar Rares a fost ieri speriat toata ziua, mamei ii este rau si astazi, eu ieri am avut picioarele moi toata ziua. Clipe de cosmar.


In rest, Rares de ieri a inceput vacanta. Behaie si am decis sa nu il duc la gradi cila doctor. Evident, ca i-a dat si niste Cefalexina, pe langa siropuri de tuse (eurespal - care NICIODATA nu a avut efectul asteptat ci doar de somn). Si un puf de Bioparox.

Replica: "Rares inchide gura si respira pe nas.
- Nu pot ca s-a blocat motorul de la nasul meu"

De tusit, nu mai tuseste in schimb are muuuuuuciiiiiiiii. Kile de muci. Din aceea vascosi. CAre abia ii trag cu aspiratorul. El nu poate sa ii sufle. Ce pot sa ii pun in nas sa ii mai fluidific? (i-am dat cu Humex spray si masca cu fluimucil).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Colac peste pupaza...si-a facut cusca sub scaune si vrea sa doarma acolo. Trebuie sa il pazesc sa adoarma acolo si apoi sa il mut in pat. Tare mi-e ca o sa isi faca primul somn pe sub scaune, caci mie imi este somn deja.


Apropo, in seara asta am fost la teatru. Avanpremiera, la SANDROS. Doamne, eu nu inteleg de ce trebuie in scenariu, exprimarea frustrarii si nemultumirile sa se faca prin injuraturi directe...Chiar asta m-a dezgustat. Si nu e prima piesa care ma surprinde neplacut. Dar cica asta e arta...si nu trebuie comentata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ah, cum am uitat sa ma laud? A fost keutu la handbal cu taica-sau. Antrenorul s-a uitat lung la copil, l-a intrebat pe taica-sau cati ani are, cand a auzit ca numai 3 si 7 luni, i-a zis ca na, treb sa vada cum alearga, ca in grupa sunt doar copii de peste 5 ani, iar cei mici alearga haotic. La sfarsit i-a zis ca poate sa mai vina, ca alearga bine ( aici nu aveam emotii). Mi-a povestit si barbatu-meu, am vazut si cateva filmulete facute cu telefonul si m-am spart de ras. Intr-unul trebuiau sa fuga de la un capat la altul al terenului si inapoi. Keutu a fugit o tura de teren la faza asta. Apoi unul statea in poarta si ceilalti unul in spatele altuia, aruncau pe rand la poarta. Al meu arunca si in loc sa se duca apoi in spate de tot, se tot baga in fata ( o avea ceva de oltean in el), pana s-a prins unu mic si l-a trimis in spate. Mai era un filmulet in care cate doi copii isi aruncau mingea de la unul la altul. Aici se vede influenta pasiunii pt basket, ca aruca cu bolta, ca pt cos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna la ceas de seara

Mi-am condus sotul la gara si sunt in butoiul cu melancolie . Ca peisajul sa fie complet, am ambii copii cu muci si ma pandeste si pe mine, poate o fi de la atata bocet sper sa nu ne fornaim toti 3 maine

Este prima seara cand Natalia nu a plans la somnul de seara (adica colicii aia grozavi), o fi stiut bietul copil ca pleaca taica`su si ne-a lasat o ora sa palavragim si sa bocesc in liniste.

Noapte buna !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Ha ha, sa vedeti ca-s prima care-si face tema!!!
Pot sa mai adug ceva? Ati fost vreodata intr-o situatie limita cand ati crescut ca gata, s-a terminat cu voi, pana atunci ati avut de trait, ca aia e ultima clipa?


Keutu cheliutu


Da si am mai povestit-o: aia cu boaba de lecitina ramasa in gat prin anul IV de facultate. N-o sa uit niciodata cum...constientizam ca mor. Si nici n-am avut mult, sunt convinsa ca muteam muri, am citit ulteriori ca exista o gramada de astfel de morti stupide. Mai ales cu popcorn. De-aia pentru mine popcornul, alunele inca-s "no-no" pentru Sophia, nici nu ma gandesc sa-i dau asa ceva cand stiu bine ce-am experimentat eu cu nenorocita aia de boaba si deh, io eram adult si cu alte reflexe/ prezentza de spirit.

Mergi la inceput