Veronica Bereanda- Nicolae Iorga

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Iar apogeul este atins cand invatatoarea exclama Trebuie sa fac scoala si cu parintii, nu doar cu copiii!

Parca si vad cum va da Veronica cu capul de tabla, iar pe cele mai recalcitrante dintre voi va azvarle pe geam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Atentie, mai e cineva cu voi, fiti pe faza !

http://www.facebook.com/#!/gdiaconu1704

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Pai da, c'est lui, ca sa zic asa :) Din postul de mai sus.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Palarie-ntr-un picior,
Va intreb asa usor
Cine stie-un avocat,
sa o facem de ...?




De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Germina spune:

Uitati-va acum la stirile de pe Antena 3 cu Maria Coman!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Pestele de la cap se impute.
Directorul da afara parintii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani4you spune:

Cinste Voua cei care a-ti divulgato, si sigur trebuie sa fie pedepsita cum trebuie, daca mai exista vre-o Lege si Disciplina in tara asta!!! ea nu facea disciplina cu copii si nici nu-i invata nimic...nu faci nimic cu frica...accepti si te comformi..dar pe plan psihic te traumatizeaza.....vin din perioada comunismului , unde trebuia sa Stii de Frica acasa si la scoala....am avut un tata care intodeauna a practicat violenta ca sa ne dea Educatie(intr-un fel am acceptat dupa ani si ani, nu a stiut altfel, dar sint copii mai putin puternici psihic , decit mine care pot suferii dramatic in viatza!) si consider ca Abuzul Verbal, Intimidarea si Jignirea face mult mult mai Rau decit o palma(nu sint de acord nici cu asta, total) , iti distruge increderea in tine, te minimalizeaza ca individ si devii o [blue][b]Victima!fie ca copil(e si mai Dramatic), fie ca adult.
pe timpul comunismului am avut o profesoara de matematica foarte cunoscunta in Militari, Bucuresti, cum o numea pe timpul acela, Securista......era Foarte perseverenta si profesionista ca profesoara, intr-adevar , au iesit multii copii Oamenii Mari, cum se zice....si eu la nivelul de matematica am fost considerata avansata , in liceu, unde in scoala generala , decit treceam clasa cu 5 sau 6...am avut norocul (am simtit o sensibilitate a ei pentru mine, poate ai era mila de mine:))) dar nu m-a abuzat niciodata fizic....sau verbal...dar au fost elevii sau imbolnavit si de inima..parintii au trebuit sa le schimbe scoala...trintiti pe tabla cu capul sau fetele trase cu coada de par prin clasa.....Asta era atunci...cind romanii trebuiau sa accepte [u]Orice...pentru ca asta era comunismul.....Dar Acum...in zilele de azi,in capitalism si cizilizatia avansata te gindesti ca [u]Nu Mai Exista asa ceva!!!...si ma gindesc cum ? pina acum in ultimii ani...chiar si generatia de anul trecut a acceste distincte educata profesoara, cu vocabular de tiganime si mahalagism, [u]DE CE ???? nu a fost divulgata pina acum?????? exemplu? romanii au un caracter [b]LAS si de [b]VICTIMA! sint invatatzi sa plece capul in jos la orice si sa se comforme cu orice situatie chiar daca e in dezavantajul lor!!! [red]Bravo Voua , cei Intelectuali( cum a spus dinsa) , ca A-ti luat masuri si nu v-ati lasat Victima acestei Degenerate!!!exemplu pentru romanii sa ia la cunostinta Curajul altora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Citat:
citat din mesajul lui anya

Pestele de la cap se impute.
Directorul da afara parintii....

Anya


Evident. Normal. O astfel de "doamna" este foarte bine vazuta deoarece in general "produce' si pentru dl. Director.

primaria de sector ce spune? Afacerile din liceu cu ce se mananca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Ce nu inteleg in toata afacerea (asta si multe care au mai fost) ce ne tot ferim de camerele de luat vederi? Pana la urma doar cu filmare va exista un control. Aici nu ma refer doar la abuzurile profesor elev ci la toate tipurile de abuzuri (intre elevi, cand sunt mai mari chiar dinspre elevi catre profesori). In primul rand, stiind ca sunt inregistrati vor avea o oarecare retinere iar cine n-are...sa plateasca.
Justitia a inceput sa admita ca proba filmari, pana si in sport se iau acum decizii bazate pe filmari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Ca reactie la tot, conducerea scolii cica va introduce camere video.
Pe care le va controla tot ea, macar sa aiba ce scoate la montaj.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput