Veronica Bereanda- Nicolae Iorga

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Asta.. cu mamica "hartuita de ceilalti parinti si e descrisa in cele mai negre cuvinte de invatatoare. Se fac presiuni asupra ei s-o lase balta, sa musamalizeze, etc." mi se pare cel mai ingrozitor.

Adica una este nebuna si frustrata si complexata.. dar acei parinti??!
Ei ce scuza au?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Daca va uitati prin presa dupa articole pe tema asta, va rog sa NU cititi comentariile. E incredibil.
oameni care declara ca bine le face, ca sunt copii facuti la betie sau prin parcari probabil, ca oricum generatia asta e plina de loaze vulgare.

Oameni care vorbesc cu atata ura despre niste copii de 6 si 7 ani!
Parinti la randul lor.

Oameni care se zbat tot atat cat ma zbat si eu acum dar pentru a proteja acest monstru.

Si mai vreti si pensie platita de astia micii. Daca ii impingem spre sinucidere de la 6 ani, daca platim sa fie injurati si umiliti din clasa 1, daca la abuz raspundem prin tacere si "bine le face", nu meritati nimic bun.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:


Ina, am trimis un mesaj, sper sa il si vada persoana respectiva azi.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Altfel cum putem ajuta? Poate o petitie?

Mama sa nu renunte, are tot dreptul sa mearga pana in panzele albe, a renunta acum inseamna a pune lucrurile pe un fagas mai rau decat a fost inainte, invatatoarea aia stie ca este protejata, de parinti...de naiba stie de cine si va continua!

Imi dau seama ce presiune este pe ea, dar o cale de intors in astfel de situatii nu este indicata absolut deloc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Am obtinut consiliere psihologica!

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Doamne si cand mai vad si pozele cu copiii asa frumosi, plini de emotii, cu flori pe banci... asteptand sa vada ce se intampla la scoala....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Bravo, Ina! Mult succes, copiii aia merita tot ce e mai bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Daca va uitati prin presa dupa articole pe tema asta, va rog sa NU cititi comentariile. E incredibil.
oameni care declara ca bine le face, ca sunt copii facuti la betie sau prin parcari probabil, ca oricum generatia asta e plina de loaze vulgare.

Oameni care vorbesc cu atata ura despre niste copii de 6 si 7 ani!
Parinti la randul lor.

Oameni care se zbat tot atat cat ma zbat si eu acum dar pentru a proteja acest monstru.



-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...


Eu am avut curiozitea si am citit si comentariile

Imi este greata si nu pot crede ca acelea sunt comentarii facute de catre niste parinti .
Refuz sa cred ca pot exista astfel de parinti.

Am un copil scolar, unele persoane ar spune chiar ca este un scolar olimpic, daca tinem cont de performantele lui la nivel de olimpiade/concursuri, insa a avut o doamna invatatoare ce l-a facut sa iubeasca scoala si ideea de a invata pentru el, pentru viitorul lui, cu drag si cu multa, multa dedicatie.

Dupa vizionarea acelui filmulet am avut tendinta sa ma duc la scoala, la fosta doamna invatatoare a fiului meu si sa-i ofer un buchet de flori deoarece in lumina celor vazute este "rara avis" in lumea invatatoarelor ce stiu sa fie dascali si oameni.

Individa aceasta NU este dascal ! Si nu merita ( sau NU mai merita daca i-a disparut "cheful" si rabdarea) sa stea in mijlocul unor copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Laura, cand te gandesti ca unii parinti au dat puternic din coate ca sa se inscrie la acea invatatoare. Mutatii, spagi, relatii samd.
Chiar Veronica, imaculata (), isi varsa la un moment dat fierea spunandu-i unui copil sa se duca la scoala de cartier de care apartine. Completand, aicea se invata, nu e pentru puturosi!

Ce ti-e si cu invatatoarele astea ridicate in slavi de unii, inclusiv pe forumuri ...

Mergi la inceput