Piersicute de iulie august (8)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Las o felie de tort pentru ca azi e prima aniversare a piticiimele, Emma Mihaela.

Fetelor pe mine ma bate gandul sa ii dau lapte praf special antireflux.
Se accentueaza vomitatul uneori cu acid gastric. Si da semne ca o cam deranjeaza.

Voi ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Ali, nu i-ai facut lui Denis niste poze, cu noua tunsoare? Noi ne pregatim sa o tundem pe Sara de ff.multa vreme, insa nu ma lasa sufletul. Sotul in fiecare zi imi zice" azi o tundem"...eu tot aman momentul, mi-e asa de draga cume e cu parul mare.

Aruba
, si bebelna mea face ocazional cruste la spranceana, insa de fiecare data ii trece fara sa o dau cu nimic.

Ref. la diversificare, eu ma gandeam sa incep de la 4 luni jumate, insa doctorita spune ca abia pe la 5,5 - 6 luni. Nu cred totusi ca voi astepta atata. Incep deja sa ma informez, sa nu prinda momentul nepregatita.

Fetelor, cum stati cu alunitele aparute in sarcina? Vad ca Aruba a atins si acest subiect, deloc de neglijat. In urma cu cateva luni a decedat o mamica de pe forum, din cauza unei alunite careia nu i-a acordat atentie. Mie mi-au iesit cateva in 9 luni, in mare parte au disparut..oricum, cele ramase le tin sub observatie.

Avand in vedere ca au nu alaptez, de 1 saptamana sunt la dieta (- 2.8 kg in 7 zile). Dupa ce am tot citi si rascitit "n" diete, m-am oprit la Dukan, mi se pare cea mai potrivita pt. mine. In sarcina am pus 24 de kg, pana azi am reust sa dau jos 18 kg. Ar mai ramane 6 kg pt. a ajunge la greutatea dinainte de sarcina, insa in afara ce cele 6 as mai vrea sa mai dau jos macar 5, pt. a ajunge la greutatea la care ma simt cel mai bine.


Pupici dragi tuturor sarbatoritilor de azi, mamcici si piersicute!!

Mami de Sara Ioana (21.07.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

yellow fete i am alive ma bag la capitol nou si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug_2012 spune:

CAPITOLUL 9

Mergi la inceput