Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (25)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am terminat si mancarea, am si mancat si pe Anastasia n-am resuit s-o adorm nici in scaunul de masa n-a vrut, a rontait tot ce i-am dat dar nu s-a lasat adormita
tot canta "baia, baia... baia comina"...stiti de la ce vine? de la melodia aia naspa, ca mie nu-mi place deloc, 'Baila baila, baila con migo...' a lui Alina nu stiu cum. a auzit-o de cateva ori la tv si uite...

cami multumim de urari
ai de cumparat ceva cadouri la cati finuti ai

catank multumim de urari
tare pofta mi-ai facut de bomboanele Raffaelo asa mult imi plac si mie. prietena mea a facut o data ca un tort, deci un Raffaelo mai mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

helloo

lipseste si omu' o zi iar voi sa am ce recupere

mada, nu le am mai facut la copii nici poze nici nu i am mai filmat filmat, spre rusinea mea

am mai retinut ca nu a nascut nici azi lparpala... se lasa asteptat voinicul!! ce greutate are estimata??

vb de marimea la picior a copilasilor??? L poarta 23-24. 23 ii sunt numai buni dar nu ii incap si cu strampi+sosete.

la noi este un friggggg brrrrrrrrrrr....ce as mai vrea sa stau langa focul din semineul dorinei sunteti minunate in poze!!! scuze aseara am disparut ca magaru'n ceata

ma citesc si mai revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetele care aveti scari spre etaj, le mai "baricadati"....eu m am saturat!! tot "calare" pe protectia aceea era si reusea si sa treaca de ea!il las liber sa urce , sa coboare singur....merge isi ea cate o jucarie ceva de pe sus si vine inapoi . cu cat ii spun sa nu urce tot mai tare vrea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy al meu junior a fost fan si canta/cerea sa se cante TALE (adik tare ) Tchu Tcha si mai nou Berre, barra (nu stiu cum se scrie )

cami, eu am deja 5 ani jumatate de cand sunt acasa deci ne putem lua de mana

catank



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi


am mai retinut ca nu a nascut nici azi lparpala... se lasa asteptat voinicul!! ce greutate are estimata??


Asa este, se lasa asteptat bebe. Dr. mi-a zis ca va fi probabil tot cam ca Diana, adica in jur de 3 kg la nastere. O sa vedem.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 39+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

lalely07 eu i dau adidasi si al noi al munte e frig dar nu avem ghete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

n-am mai reusit sa intru mai devreme...
pana la urma a a adormit buburuza in brate la mine, am plimbat-o si apoi ne-a enervat un vecin cu bormasina, s-a speriat si n-a mai vrut sa doarma decat la mine in brate ce-mi place s-o tin asa lipita de mineeeee, ahhh ce-am mai strans-o, numai ca ea nu prea sta de fel, o mai prind si eu asa cateodata

irinuca o sa ma uit si eu peste link-ul pus de tine.

djlaura a nins pana acum la voi? noi avem ghetute dar inca nu i le-am dat pentru ca am vazut ca inca nu-i este frig la picioare, cand venim in casa este calda la picioruse.
eu vreau sa-i iau neaparat manusi, are unele dar sunt mici.

bb_yasmi pare faina reteta de paste, o sa le incerc si eu.
daaa...pe melodiile alea si Anastasia danseaza de rupe locul adevarul este ca sunt si ritmate, imi plac.

catank foarte bine ca ii place Ioanei in ploaie si o lasi sa stii ca si eu o las, azi prin ploaie am mers. bine, nu ploua tare. numai ca daca nu stau la casa nu o pot lasa mult ca ma ud eu ea are geaca impermeabila dar eu nu

mi-am adus aminte....a folosit cineva pampersi Libero sau Happy? cum sunt? erau promotii in magazine si sareau fetele de acolo pe noi sa luam asa, sa luam nu stiu de care....nu stiam cum sunt ca poate as fi luat

ailed va pupa pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Seara buna!

ne-am adunat si noi pe acasa de vreo juma de ora si nu-mi vine a crede cat de repede se intuneca acum dupa ce s-a schimbat ora, off....si Nick abia a plecat de la munca, ii ia o ora sa ajunga acasa pe

mie mi-a fost cam rau azi, am incercat sa dorm putin la amiaza langa piscoata dar tocmai cand atipisem si eu mai bine , s-a trezit tare fresh si chitaitoare donsoara ...dorm la noapte, daca nu o sa urle iar, are vreo 3 nopti de cand se tot trezeste urland si nu stiu de ce, care-i baiul

Yasmi, eu inca mai am portita, nu o escaladeaza, trage de ea si cand o aud ii sun sa plece de acolo ca daca trage mai sanatos vine peste ea, ca nu e fixata cum trebuie, ca-s barele mici rotunde si imediat e desurubeaza cum s-ar spune e de forma acolo, o tine la distanta de scari Tu de ce nu ti-ai facut semineu sa torci si tu ca matza langa foc, asa cum torcea motanul meu aseara pe canapea ?

mada , mai vrei decoratiuni? sau mereu e loc de ceva nou ? si eu in vreo 2 sapt asa o sa ma apuc de cumparaturi, nu stiu ce culoare sa fac bradul anul asta, ma tenteaza pe mine o culoare frumoasa, sa vedem daca-mi iese pasenta

Roxy, deci asa zici, prostie de facebook uh ? pai tu nu tot acolo activezi cand nu esti pe aici ? imi place tare cum o adormi tu pe Anastasia cu morcovii, habar nu am cum poate ea sa adoarma asa, e tare comica... i-a mai crescut parul? pe cand codite ?

Lidia, eu cred ca bostanelul iese exact de Halloween, pe 31 , ca sa il sperie putin pe Ursulet nastere usoara si bebe sanatos si necolicos ma bucur ca nu mai vomita Diana, ahh ce urasc eu sa vomit, d apoi un copilas asa micut ca ea

Ailed, ai stat la gura sobei au ai fost pe la plimbari si ai fost ocupata ? sau te-ai prajiturit iar?

catank, da ce weekend aglomerat ai avut, acum vreo 2 nopti erai tare activa pe FB, iar fara somn ? pupici Ioanei, pe obrajorii aia rosii

laura, la voi acolo la munte e tare frig,esti curajoasa sa o tii in adidasi... eu i-am dat cizmulite de vreo 2 sapt ca e frig rau si a fost si racita rau

Ally, imi pare rau de Duracell bolnavior, sper sa treaca repede ai dres mancarea afumata ? asa am patit eu cu Fb ul cand mi-am facut cont aproape iesea fum, mult nu mai avea

lalely, piscoata traieste pe picior mare, are aproape 23, cam un 22 juma are acum i-am luat 2 perechi de cizmulite marimea 23 ca sa am loc sa ii dau si o sosetuta mai groasa daca e nevoie sanatate sa treaca raceala rapid, ca eu inca ma mucesc, am tras-o rau 2 sapt

Ma duc sa imi pun niste lapte cu orez sa pap si sa ii dau si piscoatei ca tati abia a plecat de la birou...off... de vreo 2 sapt numa asa tarziu vine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Seara buna!



Roxy, deci asa zici, prostie de facebook uh ? pai tu nu tot acolo activezi cand nu esti pe aici ? imi place tare cum o adormi tu pe Anastasia cu morcovii, habar nu am cum poate ea sa adoarma asa, e tare comica... i-a mai crescut parul? pe cand codite ?





cu toate ca activez si acolo din cand in cand tot il consider o porcarie. dar stii de ce? pentru ca, cunosc atatea persoane si mai ales copii care sunt lipiti de fb, nici nu pot manca daca nu sunt conectati non-stop, a devenit asa ca un drog. sa-l vezi pe verisorul meu...abia se intelege matusa-mea cu el si abia reuseste sa-l tina departe de calculator si mai ales fb. este o chestie.. nu prea buna zic eu...
unii chiar sunt super dependenti. in fine, sunt mai multe chestii legate de fb.... dar pana una alta mai intru si eu, ce sa fac


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza daaa, i-am mai crescut parul Anastasiei dar inca nu pot face codite, trebuie sa mai creasca

merg si eu sa fac un gris cu lapte si mar ras ca acum se trezeste buburuza. a adormit pe la 17.15 nu stiu ce-a avut ieri si azi de a adormit asa greu. si toata ziua este cu degetele in gura, cu 3-4 degete odata sigur ii da vreo maseluta ca de obicei nu face asa.



Mergi la inceput