probleme cu mindra de 15 ani

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui lapona

Tora, cand te exprimi ca fiicei tale i-ai taiat cu forta din blana (blana? Fiica ta are blana?), nu te mira ca are aprecierea de sine a unui purtator de... blana.



Fetele noastre miauna cand se alinta si vor pupate, dupa ce se spala pe cap vin si spun "uite ce moale este blanita mea", mainile si picioarele sunt labutele din fata/spate...e grav?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lapona spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui lapona

Tora, cand te exprimi ca fiicei tale i-ai taiat cu forta din blana (blana? Fiica ta are blana?), nu te mira ca are aprecierea de sine a unui purtator de... blana.



Fetele noastre miauna cand se alinta si vor pupate, dupa ce se spala pe cap vin si spun "uite ce moale este blanita mea", mainile si picioarele sunt labutele din fata/spate...e grav?

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Poate fi grav atunci cand blanita devine blana care poate fi tunsa cu forta, cu scopul de a umili .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui lapona

Tora, cand te exprimi ca fiicei tale i-ai taiat cu forta din blana (blana? Fiica ta are blana?), nu te mira ca are aprecierea de sine a unui purtator de... blana.



Fetele noastre miauna cand se alinta si vor pupate, dupa ce se spala pe cap vin si spun "uite ce moale este blanita mea", mainile si picioarele sunt labutele din fata/spate...e grav?

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Rufus nu vreau sa te contrazic, da' la 15 si 19 ani eu ma indoiesc serios ca fetele mai au astfel de manifestari, foarte simpatice dealtfel. Poate cea mica sa ma fie inca pisicuta.
Eu cred ca vrei doar sa indulcesti putin vorba Torei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui rrox3

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui lapona

Tora, cand te exprimi ca fiicei tale i-ai taiat cu forta din blana (blana? Fiica ta are blana?), nu te mira ca are aprecierea de sine a unui purtator de... blana.



Fetele noastre miauna cand se alinta si vor pupate, dupa ce se spala pe cap vin si spun "uite ce moale este blanita mea", mainile si picioarele sunt labutele din fata/spate...e grav?

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Rufus nu vreau sa te contrazic, da' la 15 si 19 ani eu ma indoiesc serios ca fetele mai au astfel de manifestari, foarte simpatice dealtfel. Poate cea mica sa ma fie inca pisicuta.
Eu cred ca vrei doar sa indulcesti putin vorba Torei.


Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)


de ce te indoiesti?
si la noi se mai intampla, fata mai des decat baiatul. se pisiceste si vrea sa fie alintata, s-o tin in brate cand ne uitam la tv, sa ma joc in parul ei.... baiatul vrea doar cate o imbratisare, isi face vocea de copilas si spune "cine-i baietelul tau?" dar repet, se intampla foarte rar. e de rau? ar trebui sa ma ingrijorez?
ah, si noi mai facem ceva. ne jucam impreuna diverse. si ne amuzam copios, copii pe seama noastra si noi pe seama lor. facem glume de bun simt, nu sarim calul. ca sa nu se inteleaga altceva. frate-mio ala mare mi-a spus ca inca nu m-am maturizat daca ma mai joc si la varsta asta cu copii. asa o fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui rrox3

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui lapona

Tora, cand te exprimi ca fiicei tale i-ai taiat cu forta din blana (blana? Fiica ta are blana?), nu te mira ca are aprecierea de sine a unui purtator de... blana.



Fetele noastre miauna cand se alinta si vor pupate, dupa ce se spala pe cap vin si spun "uite ce moale este blanita mea", mainile si picioarele sunt labutele din fata/spate...e grav?




Rufus nu vreau sa te contrazic, da' la 15 si 19 ani eu ma indoiesc serios ca fetele mai au astfel de manifestari, foarte simpatice dealtfel. Poate cea mica sa ma fie inca pisicuta.
Eu cred ca vrei doar sa indulcesti putin vorba Torei.


Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)


Te indoiesti? De ce?
Cea mai alintata este Ioana, cea de 19 ani. Miauna si ne pupam fara numar/zi. Mi se aseaza in brate (are peste 50 kg!) si mai batem "cuba" de cate ori simte nevoia.
Mi se pare foarte normal, asa facem de cand era mica.
Asa face si Teodora (in telefon o am cu un miorlait de pisica si pe orice lista de cumparaturi scrie "un pui de pisica", asta de cand ne-a murit motanul) si, evident, Ana care le copiaza in toate cele.
Tora de obicei latra. O face foarte bine, orice caine devine atent cand o aude.
Asa ca mi se pare normal sa aiba blana.


Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si tu,Rufus?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Eu am grija de ferma.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lapona spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus


Te indoiesti? De ce?
Cea mai alintata este Ioana, cea de 19 ani. Miauna si ne pupam fara numar/zi. Mi se aseaza in brate (are peste 50 kg!) si mai batem "cuba" de cate ori simte nevoia.
Mi se pare foarte normal, asa facem de cand era mica.
Asa face si Teodora (in telefon o am cu un miorlait de pisica si pe orice lista de cumparaturi scrie "un pui de pisica", asta de cand ne-a murit motanul) si, evident, Ana care le copiaza in toate cele.
Tora de obicei latra. O face foarte bine, orice caine devine atent cand o aude.
Asa ca mi se pare normal sa aiba blana.


Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Totul pare perfect. De unde atunci vin neintelegerile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Nu, nu-i perfect.
Ar fi fost bine sa fie.
Dar nu este.
Si poate ca am muri de plictiseala cu atata perfectiune.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

De unde vin neintalegerile?
S-au enumerat aici cam toate posibilitatile. Probleme in trecut, probleme actuale, probleme personale...inclin sa cred ca toate-s valabile, pana la proba contrarie.
Le luam pe rand.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput